Logo

Громади і бізнес: чому співпраця взаємовигідна – цитати учасників конференції “На шляху до Лугано: Децентралізація”

Під час конференції “На шляху до Лугано: Децентралізація”, що проходила сьогодні в Києві, представники громад і місцеві підприємці говорили про важливість співпраці влади та бізнесу.

 

 

«Уся країна ремонтує дороги. І це правильно. Але по хороших дорогах можна як заїхати до громади, так і виїхати з неї. Тому кожній громаді треба розвивати місцевий бізнес, який заохочуватиме людей залишатися і працювати вдома. Співпраця громади з місцевим бізнесом дуже важлива. Будь-яка допомога – держави чи донорів – рано чи пізно закінчиться, а з підприємцями ми постійно працюємо на одній території. Отже і спільні проекти розвитку у нас весь час мають бути. В нашій місцевості, наприклад, дуже розвинута харчова промисловість, і ми намагаємося допомагати тим, хто починає свій бізнес. Розповідаємо, як рекламувати свою продукцію, як розвивати свою компанію. Розуміємо, що від їхнього успіху залежать і наші перспективи», - сказав Богдан Келічавий, голова Копичинецької міської територіальної громади, Тернопільська область.

 

 

Володимир Опришко, засновник Сергіївської сироварні та хлібопекарні, Полтавська область, зазначає, що сприяння місцевої влади дуже допомагає розвитку бізнесу. «Нам пощастило з громадою. Три роки тому ми заснували Сергіївську пекарню, а сьогодні вже доставляємо нашу продукцію у громади чотирьох старих районів. Молоко приймаємо по 10 грн за 1 літр, розглядаючи це як соціальну ініціативу. Загалом і нас працює понад 20 осіб. У мене не було жодних проблем з головою громади - я можу починати день з розмови з головою і закінчувати розмовою з ним», - сказав Володимир Опришко.

 

 

«Бізнес так чи інакше користується місцевими ресурсами і тому має нести певну соціальну відповідальність», - вважає Наталія Семенюк, Голова Семенівської сільської територіальної громади, Житомирська область.

 

 

«Щоб молодь не виїжджала з громади, їй потрібно дати можливість займатися своєю справою. От ми допомогли місцевому мешканцю виграти кілька грантів, і зараз він відкрив деревообробну майстерню, у якій навчатиме молодь. Ця людина вже нікуди не поїде від нас. Це дуже простий кейс, але у масштабі країни він буде дуже актуальним», - розповів Богдан Келічавий.

 

 

З ним погоджується Володимир Опришко: «Треба виховувати сміливість у молоді відкривати свій бізнес, допомагати відкривати нові підприємства. Бо головна проблема - молоді люди бояться відкривати нову справу».

«Дайте людям цікаву роботу, і люди підтягнуться. Не треба плакатися, що чогось бракує», - сказав Вячеслав Покотило, завідувач та професор кафедри менеджменту та економіки, Міжнародний інститут менеджменту (МІМ-Київ), член Наглядової ради ПрАТ «Малинська паперова фабрика – Вайдманн.

 

 

При цьому учасники заходу зазначили - попри те, що зарплати в Україні поступово зрівнюються з зарплатами у сусідніх країнах, українці не поспішають повертатися з заробіток додому. Тому, на думку представників громад і місцевих підприємців, крім гарних зарплат, для людей необхідно створювати якісні послуги на місцях, забезпечувати їхню доступність та розвивати інфраструктуру.  

Усю розмову можна послухати ТУТ.

 

Теги:

бізнес інвестиції

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

25 січня 2022

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголосив чотири нові області-партнери

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголосив чотири нові...

  25 січня 2022 року Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого...

25 січня 2022

Кращі практики реагування громад на наслідки пандемії в Україні - довідник

Кращі практики реагування громад на наслідки...

ГО «Інститут миру і порозуміння» (ІМіП) презентувала довідник “Кращі практики реагування громад на наслідки пандемії...

25 січня 2022

Триває прийом заявок на здобуття Премії КМУ за особливі досягнення молоді у розбудові України

Триває прийом заявок на здобуття Премії КМУ за...

Премія Кабінету Міністрів України присуджується особам віком до 35 років за досягнення у розбудові України уподовж...

24 січня 2022

Серія обговорень законодавчих основ місцевого економічного розвитку завершилась у Львові

Серія обговорень законодавчих основ місцевого...

21 січня у Львові обговорили законодавчі основи місцевого економічного розвитку на спільному заході Проєкту USAID...

24 січня 2022

Гендерно орієнтоване врядування: нові посібники від Програми DOBRE

Гендерно орієнтоване врядування: нові посібники...

Посібник "Гендерно орієнтоване врядування" присвячений вивченню процесів врядування та управління крізь призму...