Інвентаризація, стратегія та плани – основні акценти в діяльності громад на цьому етапі децентралізації, - В’ячеслав Негода

Створення умов для розвитку громад, здатних надавати якісні послуги жителям і успішно розвивати свої території – це те, що відбувається в Україні останні 7 років в ході децентралізації. Більшу частину шляху ми вже пройшли. Маємо новий адміністративно-територіальний устрій на рівні громад і районів. Крім того, усі громади з початку цього року працюють в рівних умовах. Це стало можливим втому числі і завдяки постійному діалогу Уряду, народних депутатів з місцевою владою. Цей діалог триває і має бути постійним.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода під часу форуму представників місцевих громад, що відбувся сьогодні у Новій Каховці на Херсонщині.

Він також зазначив, що Уряду і Парламенту треба прийняти ще багато рішень, в тому числі внести зміни до Конституції та втілити їх у життя. «Громади мають вимагати цих змін. І сьогоднішній захід ще раз доводить, що місцеве самоврядування розуміє важливість успішного завершення реформи, закріплення її здобутків у Основному законі», - сказав В’ячеслав Негода.

Він також зазначив, що на цьому етапі реформи у органів місцевого самоврядування достатньо можливостей, щоб більш стратегічно підійти до розвитку своїх територій. «Громади по усій країні проводять інвентаризацію ресурсів і майна, створюють стратегії розвитку, розробляють комплексні плани. Зараз – це має бути основним акцентом їхньої діяльності. І від того, наскільки якісно громади зроблять цю роботу, залежатимуть їхні подальші успіхи», - вважає В’ячеслав Негода.

Участь у заході взяли Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, народний депутат України Олександр Корнієнко, голова Херсонської ОДА Сергій Козир, голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко, представники громад регіону.

Фото: Фейсбук-сторінка Олександра Самойленка

09.10.2021 - 17:37 | Переглядів: 1460

Приєднані зображення:

Теги:

В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

03 грудня 2021

Створення профільних ліцеїв у громадах, продовження реформи НУШ - година запитань до Наталії Піпи (відео)

Створення профільних ліцеїв у громадах,...

«Година запитань» – це новий формат спілкування від проєкту DECIDE з управлінцями, головами громад та усіма, кому не...

03 грудня 2021

Туристична інфраструктура курортного селища: досвід Ворохти

Туристична інфраструктура курортного селища:...

  Що не так із туристичною інфраструктурою українських курортних селищ? Що громадам уже вдалося змінити й що...

03 грудня 2021

7 грудня - публічне обговорення «Перемоги, виклики та можливості в забезпеченні доступу громадян до якісних послуг ДРАЦС»

7 грудня - публічне обговорення «Перемоги,...

З моменту набуття чинності Закону України 1427-IX, що надав можливість делегувати ОМС екс м.о.з. повноваження у сфері...

03 грудня 2021

10 грудня - Всеукраїнський форум місцевого самоврядування «Актуальні питання розвитку громад» (онлайн)

10 грудня - Всеукраїнський форум місцевого...

10 грудня 2021 року о 14:00 Всеукраїнська асоціація громад у партнерстві з Міністерством розвитку громад та територій...

03 грудня 2021

14 грудня - тренінг для керівництва громад «ЦНАП і покращення якості послуг: PROSTO про найважливіше»

14 грудня - тренінг для керівництва громад...

До 6 грудня триває реєстрація на тренінг в Одеській області від проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в...