Як розвивати індустріальні парки – дізнавались українські громади

Голова апарату мера угорського міста Сентготтард Рената Шеп під час онлайн-форуму ознайомила учасників з успішним досвідом функціонування індустріального парку, в якому розташоване, зокрема, виробництво Opel.

Захід «Солідарність мерів країн ЄС та України. Індустріальні парки та бізнес-зони як чинники місцевого економічного розвитку» організований Програмою «U-LEAD з Європою».

За словами Ренати Шеп, Сентготтард розташований на кордоні між Угорщиною, Словенією й Австрією і вже багато років успішно керує індустріальним парком.

«Індустріальний парк займає площу у 26 гектарів, маємо досить велику територію із чудовою інфраструктурою, адже є швидкісна дорога, залізниця, можливість високого навантаження для електропостачання», - сказала посадовець.

Вона зазначила, що індустріальний парк співпрацює з вищими навчальними закладами як з Угорщини, так і з інших країн. Муніципалітет також розвиває заклади профтехосвіти, учні яких можуть у майбутньому працювати в індустріальному парку.

За словами голови апарату мера, у муніципалітеті створили гуртожиток для працівників індустріального парку, які приїжджають із-за кордону чи з віддалених регіонів країни, розвивається громадський транспорт, щоб люди могли безпечно і швидко добиратись на роботу. На території Сентготтарда є термальні басейни, поряд з ними – готель, де можна проводити бізнес-конференції.

Рената Шеп наголосила, що індустріальний парк та розвиток інфраструктури зробили місто привабливішим для підприємців та інвесторів.

Своєю чергою голова Кам'янка-Бузької територіальної громади, що на Львівщині, Олег Омелян повідомив, що цього року громада отримала державне фінансування на створення індустріального парку, під який уже виділили 24 гектари. Громада розташована неподалік від Львова, є якісне дорожнє та залізничне сполучення, тож багато жителів їздить на роботу до обласного центру.

«У нас уже налагоджена співпраця з підприємствами, і питання стоїть не тільки в тому, щоб створити нові робочі місця, привабити нових інвесторів. Ми ставимо за мету, щоб і тим компаніям, які працюють на території громади, було комфортно розвиватися», - сказав Олег Омелян.

Він висловив переконання, що індустріальні парки сприятимуть активнішому розвитку малих громад України шляхом залучення інвесторів та створення нових робочих місць.

Водночас старший проєктний менеджер Офісу реформ Кабінету Міністрів України Артем Сачук наголосив, що в Україні підтримують розвиток індустріальних парків, уряд зобов'язаний з наступного року у проєкті держбюджету передбачати не менш ніж 2 мільярди гривень на розбудову інфраструктури індустріальних парків. За його словами, також планується передбачити низку податкових стимулів для розвитку індустріальних парків.

Натомість заступник директора Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Андрей Хорват зауважив, що країни ЄС мають великий досвід у розбудові індустріальних парків та бізнес-зон.

«Ми би хотіли допомогти українським колегам і партнерам уникнули тих помилок, які були зроблені у ЄС», - сказав Андрей Хорват.

Він також висловив сподівання, що обмін досвідом між Кам’янка-Бузькою громадою та муніципалітетом Сентготтард буде корисним для обох сторін.

Теги:

міжнародний досвід

Область:

Львівська область

Громади:

Кам’янка-Бузька територіальна громада

Джерело:

ukrinform.ua

Поділитися новиною:

Читайте також:

08 лютого 2023

Відкрито прийом заявок на участь у Навчальній платформі для керівників ЦНАП

Відкрито прийом заявок на участь у Навчальній...

Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» запрошує керівниць та керівників ЦНАП, які прагнуть розвивати...

08 лютого 2023

Як ефективно купувати через Prozorro Market, розкажуть на вебінарі DECIDE 13 лютого

Як ефективно купувати через Prozorro Market,...

13 лютого 2023 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...

08 лютого 2023

Продовольча безпека міст. Міжнародний досвід та можливості для українських міст

Продовольча безпека міст. Міжнародний досвід та...

Міста є основними споживачами, джерелами культурних норм і запитів щодо харчування. Саме на міста припадає понад 70%...

07 лютого 2023

Мінфін у січні перерахував з держбюджету 10,7 млрд грн трансфертів до місцевих бюджетів

Мінфін у січні перерахував з держбюджету 10,7...

У січні 2023 року (станом на 01.02.2023) Кабінет Міністрів України, згідно з бюджетним законодавством, забезпечив...