Logo

Як розвивати індустріальні парки – дізнавались українські громади

Голова апарату мера угорського міста Сентготтард Рената Шеп під час онлайн-форуму ознайомила учасників з успішним досвідом функціонування індустріального парку, в якому розташоване, зокрема, виробництво Opel.

Захід «Солідарність мерів країн ЄС та України. Індустріальні парки та бізнес-зони як чинники місцевого економічного розвитку» організований Програмою «U-LEAD з Європою».

За словами Ренати Шеп, Сентготтард розташований на кордоні між Угорщиною, Словенією й Австрією і вже багато років успішно керує індустріальним парком.

«Індустріальний парк займає площу у 26 гектарів, маємо досить велику територію із чудовою інфраструктурою, адже є швидкісна дорога, залізниця, можливість високого навантаження для електропостачання», - сказала посадовець.

Вона зазначила, що індустріальний парк співпрацює з вищими навчальними закладами як з Угорщини, так і з інших країн. Муніципалітет також розвиває заклади профтехосвіти, учні яких можуть у майбутньому працювати в індустріальному парку.

За словами голови апарату мера, у муніципалітеті створили гуртожиток для працівників індустріального парку, які приїжджають із-за кордону чи з віддалених регіонів країни, розвивається громадський транспорт, щоб люди могли безпечно і швидко добиратись на роботу. На території Сентготтарда є термальні басейни, поряд з ними – готель, де можна проводити бізнес-конференції.

Рената Шеп наголосила, що індустріальний парк та розвиток інфраструктури зробили місто привабливішим для підприємців та інвесторів.

Своєю чергою голова Кам'янка-Бузької територіальної громади, що на Львівщині, Олег Омелян повідомив, що цього року громада отримала державне фінансування на створення індустріального парку, під який уже виділили 24 гектари. Громада розташована неподалік від Львова, є якісне дорожнє та залізничне сполучення, тож багато жителів їздить на роботу до обласного центру.

«У нас уже налагоджена співпраця з підприємствами, і питання стоїть не тільки в тому, щоб створити нові робочі місця, привабити нових інвесторів. Ми ставимо за мету, щоб і тим компаніям, які працюють на території громади, було комфортно розвиватися», - сказав Олег Омелян.

Він висловив переконання, що індустріальні парки сприятимуть активнішому розвитку малих громад України шляхом залучення інвесторів та створення нових робочих місць.

Водночас старший проєктний менеджер Офісу реформ Кабінету Міністрів України Артем Сачук наголосив, що в Україні підтримують розвиток індустріальних парків, уряд зобов'язаний з наступного року у проєкті держбюджету передбачати не менш ніж 2 мільярди гривень на розбудову інфраструктури індустріальних парків. За його словами, також планується передбачити низку податкових стимулів для розвитку індустріальних парків.

Натомість заступник директора Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Андрей Хорват зауважив, що країни ЄС мають великий досвід у розбудові індустріальних парків та бізнес-зон.

«Ми би хотіли допомогти українським колегам і партнерам уникнули тих помилок, які були зроблені у ЄС», - сказав Андрей Хорват.

Він також висловив сподівання, що обмін досвідом між Кам’янка-Бузькою громадою та муніципалітетом Сентготтард буде корисним для обох сторін.

Теги:

міжнародний досвід

Область:

Львівська область

Громади:

Кам’янка-Бузька територіальна громада

Джерело:

ukrinform.ua

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

27 січня 2022

96 українських громад отримають у 2022 році експертну підтримку U-LEAD у розробці стратегії місцевого розвитку

96 українських громад отримають у 2022 році...

  Сьогодні відбувся семінар про основні засади стратегічного планування місцевого розвитку для представників...

27 січня 2022

Лікарі повинні лікувати. Як Широківська громада впровадила аутсорсинг у медицині

Лікарі повинні лікувати. Як Широківська громада...

Автор: Денис Коротенко,  голова Широківської територіальної громади (Запорізька обл.) для УП Більшість важливих...

27 січня 2022

Нове шкільне харчування: історія успіху Житомира

Нове шкільне харчування: історія успіху Житомира

Страви у дитсадках готують штатні працівники, а в школах діє аутсорсинг – так організоване шкільне харчування у...

27 січня 2022

Вакансії від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Вакансії від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголошує конкурс на наступні посади: Керівник регіонального офісу (Житомир, Ужгород,...

27 січня 2022

Староста не підлягає атестації та щорічній оцінці - роз'яснення НАДС

Староста не підлягає атестації та щорічній...

Національне агентство України з питань державної служби надало роз’яснення щодо атестації та щорічної оцінки...