Мінрегіон удосконалить законодавство, яким керуються органи самоорганізації населення. Зацікавлені сторони підтримують

В нових громадах все частіше створюють органи самоорганізації населення, які наділяються окремими повноваженнями. Це спосіб мешканців громади брати активну участь у її житті спільно з місцевою владою, ініціювати потрібні рішення, втілювати невеликі проекти. До прикладу, у Мереф’янській громаді, що на Харківщині, діє 9 районних комітетів органів самоорганізації населення. Кожен керується затвердженим Положенням, в якому чітко виписані повноваження, завдання, напрямки і фінансова основа діяльності тощо. Та найважливіше – така самоорганізація населення допомагає тримати території в чистоті, швидко реагувати на потреби і вирішувати нагальні питання.

У Міністерстві розвитку громад та територій вважають, що таку практику потрібно поширювати серед громад. Найперше завдання відомства – удосконалити Закон «Про органи самоорганізації населення».

Міністерство вже підготувало проект відповідних законодавчих змін і пропонує ознайомитися з напрацюваннями зацікавленим сторонам – громадам, асоціаціям органів місцевого самоврядування, діючим органам самоорганізації населення (завантажити проект змін до Закону «Про органи самоорганізації населення»).

Проектні зміни до Закону, зокрема, стосуються визначення повноважень і території діяльності органу самоорганізації населення; уточнення права обирати та бути обраними до органу самоорганізації населення; усунення неточностей щодо порядку створення та строку повноважень органу самоорганізації населення та його персонального складу; легалізації та  реєстрації органу самоорганізації населення як юридичної особи; уточнення порядку припинення повноважень персонального складу органу самоорганізації населення та припинення органу самоорганізації населення.

«Ці напрацювання вже пройшли попереднє громадське обговорення, низка асоціацій і громадських організацій підтримали наші пропозиції, деякі надали і свої. Нам важливо опиратися на підтримку тих, хто працюватиме в рамках таких майбутніх законодавчих змін. Децентралізація мотивує до активності і відповідальності. Ми спостерігаємо це в багатьох громадах і  хочемо закласти прості законодавчі механізми для самоорганізації населення. Ті громади, де діють органи самоорганізації населення, мобільніші у прийнятті рішень і їх ефективному виконанні», - прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

В Мінрегіоні повідомили, що найближчим часом планують провести відкритий діалог з питань удосконалення Закону «Про органи самоорганізації населення».

Раніше «Децентралізація» писала про те, як вуличні комітети села Яківки Обертинської громади організували ремонт сільської дороги.

24.09.2021 - 16:06 | Переглядів: 1506
Мінрегіон удосконалить законодавство, яким керуються органи самоорганізації населення. Зацікавлені сторони підтримують

Приєднані файли:

Теги:

участь громадян закон В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

16 жовтня 2021

Дев’ять підказок для надійної стратегії місцевого розвитку. Польський досвід місцевого розвитку

Дев’ять підказок для надійної стратегії...

Радомир МАТЧАК – управлінець із 20-річним досвідом роботи як на центральному, так і на регіональному рівнях....

13 жовтня 2021

Розпочався конкурсний відбір проєктів для карпатських громад

Розпочався конкурсний відбір проєктів для...

 Сьогодні офіційно стартував Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад-2022 у межах проєкту «Карпатська мережа...

13 жовтня 2021

Піклувальна рада закладів освіти громади - запис вебінару

Піклувальна рада закладів освіти громади -...

Що потрібно знати про піклувальну раду закладів освіти громади? Усі деталі створення і діяльності дізнавалися від...

13 жовтня 2021

Перші земельні торги у формі електронних аукціонів вже оголошено

Перші земельні торги у формі електронних...

Автор: Роман Романко,експерт з просторового планування та управління природними ресурсами Програми «U-LEAD з...

13 жовтня 2021

На конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування–2021» надійшло понад сто заявок 

На конкурс «Кращі практики місцевого...

Цьогоріч на Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» надійшло 112 заявок від органів місцевого...