Мінрегіон пропонує чітко регламентувати в законі питання комунальної власності. Очікує пропозицій від зацікавлених сторін

Ситуація з передачею майна районів у комунальну власність громад проявила гостру потребу у законодавчому регулюванні питань комунальної власності.


Чинне законодавство чітко не регламентує відносин, пов’язаних з набуттям, здійсненням та припиненням права комунальної власності на майно, що належить територіальним громадам. Також існують законодавчі прогалини щодо здійснення районними радами правомочностей з управління об’єктами спільної власності територіальних громад району. Адже в законах навіть не визначено поняття спільної власності територіальних громад району, області.

Щоб змінити ситуацію, Міністерство розвитку громад та територій підготувало пропозиції відповідних змін до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні». Напрацювання вже направили до асоціацій органів місцевого самоврядування.

«Ми направили асоціаціям своє бачення, як змінити певні чинні норми, щоб чітко врегулювати питання комунальної власності. Очікуємо на їхні пропозиції, адже асоціації об’єднують в собі сотні органів місцевого самоврядування різних рівнів і обов’язково запитують їхню думку. Маємо спільно з усіма зацікавленими сторонами вийти на фінальні проектні норми змін, а далі спільно працювати з парламентом, щоб вони стали нормами закону», - сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Мінрегіон пропонує законодавчо визначити поняття «спільна власність територіальних громад», «спільна сумісна власність територіальних громад», «спільна часткова власність територіальних громад», «управління об'єктами права комунальної власності», «управління об'єктами права спільної власності територіальних громад». Також запропоновано визначити правовий режим майна комунального підприємства, правовий режим майна комунальної установи або закладу.

Напрацювання законодавчих змін стосуються і вдосконалення правового регулювання відносин, пов’язаних з набуттям, здійсненням та припиненням права комунальної власності на майно, що належить територіальним громадам. Пропонується також регламентувати відносини щодо управління районними та обласними радами об’єктами спільної власності територіальних громад і механізми цільового використання комунального майна в інтересах територіальної громади.

Ознайомитися з пропозиціями до проекту Закону  «Про внесення змін до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо комунальної власності» - натисніть ТУТ

22.09.2021 - 15:42 | Переглядів: 1655
Мінрегіон пропонує чітко регламентувати в законі питання комунальної власності. Очікує пропозицій від зацікавлених сторін

Приєднані файли:

Теги:

майно В'ячеслав Негода закон

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

16 жовтня 2021

Дев’ять підказок для надійної стратегії місцевого розвитку. Польський досвід місцевого розвитку

Дев’ять підказок для надійної стратегії...

Радомир МАТЧАК – управлінець із 20-річним досвідом роботи як на центральному, так і на регіональному рівнях....

13 жовтня 2021

Розпочався конкурсний відбір проєктів для карпатських громад

Розпочався конкурсний відбір проєктів для...

 Сьогодні офіційно стартував Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад-2022 у межах проєкту «Карпатська мережа...

13 жовтня 2021

Піклувальна рада закладів освіти громади - запис вебінару

Піклувальна рада закладів освіти громади -...

Що потрібно знати про піклувальну раду закладів освіти громади? Усі деталі створення і діяльності дізнавалися від...

13 жовтня 2021

Перші земельні торги у формі електронних аукціонів вже оголошено

Перші земельні торги у формі електронних...

Автор: Роман Романко,експерт з просторового планування та управління природними ресурсами Програми «U-LEAD з...

13 жовтня 2021

На конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування–2021» надійшло понад сто заявок 

На конкурс «Кращі практики місцевого...

Цьогоріч на Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» надійшло 112 заявок від органів місцевого...