Співпраця громади з України і Словенії: розпочалося дводенне пленарне зібрання

 

Сьогодні стартувало дводенне пленарне зібрання громад-партнерів з України і Словенії! Подія організована фінансованою ЄС Програмою «U-LEAD з Європою» в рамках Ініціативи «Мости довіри. Налагодження стійкого партнерства між громадами України та Словенії!».

Мета цього зібрання – визначити потенційні напрями співпраці між громадами та розпочати планування заходів з обміну досвідом та знаннями. Серед іншого, буде представлено видання «Історичні зв’язки як основа сучасного партнерства: приклад українських та словенських муніципалітетів» та обговорюватиметься історія як сильний елемент місцевого економічного розвитку. В рамках події зустрічаються 16 українських та 11 словенських муніципалітетів, 14 українських та 9 словенських мерів, загалом 45 представників муніципалітетів з України та Словенії.

В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України:

«Впровадження децентралізації є складним завданням. Шлях, що ми вже пройшли, є унікальним для України. Ми вперше за 30 років ґрунтовно трансформували систему місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Я хотів би подякувати Програмі «U-LEAD з Європою», яка є однією з провідних програм в Україні, що допомагають реалізовувати реформу місцевого самоврядування».

 

 

Томаш Менцін, посол Словенії в Україні:

«Створення мережі громад-партнерів з чіткими цілями сприятиме хорошій комунікації та виступатиме потужною платформою для генерування ідей. Формула, яку слід запам’ятати: «Більше людей + Більше ідей + Відкритість та творчість = Успіх». Доволі часто найуспішнішими є громади з віддалених місць, обтяжені минулим і з серйозними розвитковими викликами, через швидкі зрушення в областях, де, виходячи зі стратегічної орієнтації, зміни можуть відбутися відносно швидко».

 

 

Ксав’є Камю, очільник відділу Належного врядування та верховенства права Представництва ЄС в Україні:

«Успішне та розвинене місцеве самоврядування є запорукою подальшого успіху децентралізації. Саме тому Європейський Союз вітає встановлення сьогоднішніх партнерських відносин між українськими та словенськими громадами. Під час дводенного обговорення у вас буде можливість ознайомитися з місцевим самоврядуванням в обох країнах, краще пізнати одне одного та зрозуміти, як і куди далі рухатися разом».

 

 

Бастіан Файгель, директор Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ:

«U-LEAD з Європою» завжди виступає платформою для співпраці між громадами з України та ЄС. Ви можете розраховувати на нас, коли йдеться про встановлення процвітаючих партнерських відносин шляхом налагодження довіри та розвитку на благо громадян у ваших громадах».

 

 

Другий день зібрання буде присвяченим двостороннім зустрічам та плануванню заходів щодо співпраці на найближчі два роки.

Приєднані зображення:

Теги:

міжнародна підтримка міжнародний досвід В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

24 вересня 2021

Мінрегіон удосконалить законодавство, яким керуються органи самоорганізації населення. Зацікавлені сторони підтримують

Мінрегіон удосконалить законодавство, яким...

В нових громадах все частіше створюють органи самоорганізації населення, які наділяються окремими повноваженнями. Це...

24 вересня 2021

Коли на чемпіонаті України звучить «Корюківка» – гордість розпирає груди. Як у Корюківській громаді дбають про розвиток спорту

Коли на чемпіонаті України звучить «Корюківка»...

Сьогоднішня розповідь – про дитячо-юнацьку спортивну школу однієї з громад Чернігівщини. Громади, де справді дбають...

24 вересня 2021

Про утворення старостинських округів та затвердження старост в контексті останніх законодавчих змін

Про утворення старостинських округів та...

Автор: Олександр Врублевський, експерт з питань діяльності старост та співробітництва територіальних громад 01...

23 вересня 2021

Як громада може впливати на розвиток бібліотек: створення піклувальних рад

Як громада може впливати на розвиток бібліотек:...

Авторка: Люсьєна Шум, виконавча директорка Благодійного фонду «Бібліотечна країна» Сьогодні бібліотеки змінюють...