Індустріальні парки: Верховна Рада прийняла законопроект в цілому

7 вересня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про індустріальні парки", спрямованих на залучення інвестицій в промисловий сектор економіки шляхом запровадження стимулів в індустріальних парках (№4416-1 від 10.12.2020).

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що для індустріальних парків пропонуються такі стимули:

  • визначити об’єкти, що можуть розміщуватися у складі індустріального парку;
  • компенсація керуючим компаніям, ініціаторам створення - суб’єктам господарювання та учасникам індустріальних парків 50% витрат на підключення та приєднання до електромереж;
  • компенсація учасникам індустріальних парків відсоткових платежів за кредитами у залежності від частки експорту продукції власного виробництва у загальному доході від їх господарської діяльності;
  • часткова компенсація інвестицій учасників індустріальних парків у створення виробництва, здійснених протягом перших трьох років господарської діяльності в межах індустріального парку.

Прийняття цього законопроекту, на думку його авторів, дозволить розкрити потенціал індустріальних парків як дієвого механізму подолання проблем в промисловості та наслідків поточної економічної кризи в Україні.

Представники громад очікують, що з прийняттям законопроекту індустріальні парки стануть ще одним інструментом для залучення інвестицій, створення нових робочих місць, а отже - для посилення фінансової спроможності громад.

Нагадаємо, у першому читанні законопроект був прийнятий 15 квітня цього року.

07.09.2021 - 14:03 | Переглядів: 8931
Індустріальні парки: Верховна Рада прийняла законопроект в цілому

Теги:

законодавче забезпечення

Читайте також:

06 травня 2026

Криворізька агломерація: громади об’єднують зусилля для спільного розвитку та залучення інвестицій

Криворізька агломерація: громади об’єднують...

У Кривому Розі підписано Меморандум про співробітництво, який закладає основу для формування Криворізької агломерації...

06 травня 2026

Бути господарником чи діяти в інтересах жителів: як змінилася роль старост в Україні

Бути господарником чи діяти в інтересах...

Закон дає старостам значно більше інструментів, ніж вони самі про це знають. Але масштабне дослідження показало: і...

06 травня 2026

Публічні фінанси: як міста проходять євротест на прозорість та ефективність?

Публічні фінанси: як міста проходять євротест...

У 2025 році програма «Прозорі міста» запустила пілотний формат дослідження готовності українських міст до інтеграції...

06 травня 2026

Динаміка доходів бюджетів територіальних громад у 2024–2025 роках

Динаміка доходів бюджетів територіальних громад...

Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» У...