02 жовтня 2023
Logo slogan

Голови РДА проходять навчальний курс. Децентралізація змінила їх повноваження

Розпочалися онлайн-навчання голів районних державних адміністрацій.

Ініціатори – Офіс Президента України, Національне агентство з питань державної служби, Українська школа врядування.

Серед ключових тем - особливості здійснення РДА повноважень в умовах завершення реформи децентралізації. Адже завдання реформи – не лише підвищити рівень спроможності місцевого самоврядування, але й зміцнити систему територіальних органів виконавчої влади, зокрема місцевих державних адміністрацій.

Нагадаємо, що зі зміною адміністративно-територіального устрою, змінилися і параметри районів, і функціональна модель управління ними. Найголовніша зміна – це передача з районного рівня самоврядних функцій і бюджетних ресурсів громадам.

«Це означає, що більша частина самоврядних повноважень, які раніше районні ради делегували райдержадміністраціям, зараз відсутні. РДА максимально наблизилися до виконавчого органу префектурного типу, який здійснює майже на 100% функції виконавчої влади, а не функції місцевого самоврядування. Якщо раніше РДА практично відповідали за вирішення всіх питань в територіальних громадах районного значення - освіти, охорони здоров’я, ЖКГ, просторового і місцевого розвитку та інших, то зараз вони повинні переорієнтуватися на дві основні функції - координації і контролю. Саме у цьому напрямку буде продовжуватися реформування місцевих держадміністрацій», - на цьому під час онлайн-навчання наголосив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

За його словами, з прийняттям законопроекту про місцеві державні адміністрації (№ 4298),  останні набудуть більш чітких повноважень, що посилить їх інституційну спроможність. Прийняття закону очікується цієї осені.

Заступник Міністра детальніше зупинився на повноваженнях місцевих державних адміністрацій. Вони визначені Конституцією України. Серед інших, ст.119 Основного закону визначає, що місцеві держадміністрації забезпечують законність і правопорядок; додержання прав і свобод громадян; підготовку та виконання відповідних обласних і районних бюджетів; взаємодію з органами місцевого самоврядування.

«Взаємодія з громадами має вибудовуватися на партнерських відносинах. З іншого боку, РДА зобов’язані забезпечити виконання контрольних функцій за здійсненням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади. Це норми законодавства, якими наділені місцеві держадміністрації. Держава делегувала низку повноважень місцевому самоврядуванні, тому повинна контролювати якість їх виконання, якість надання послуг громадянам», - підкреслив В’ячеслав Негода.

До слова, повноваження щодо порядку контролю регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 9 березня 1999 р. № 339 «Про затвердження Порядку контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади». Документ регламентує чітку процедуру здійснення такого контролю.

Відповідно до Порядку, контроль здійснюється шляхом аналізу актів органів місцевого самоврядування, надання органами місцевого самоврядування інформації про виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади, проведення перевірок діяльності виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Інші теми навчального курсу для голів районних державних адміністрацій – здійснення видатків на утримання органів державної влади на місцевому рівні; медична та освітні реформи; запобігання корупції.

31.08.2021 - 16:59 | Переглядів: 4534
Голови РДА проходять навчальний курс. Децентралізація змінила їх повноваження

Теги:

навчання В'ячеслав Негода район

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

02 жовтня 2023

Україна та Корея втілюють проект зі встановлення сонячних електростанцій у Центрах надання адміністративних послуг

Україна та Корея втілюють проект зі...

За координації Міненерго та підтримки Міністерства торгівлі, промисловості та енергетики Кореї в Україні стартує...

02 жовтня 2023

100 громад відновлюватимуть за підтримки «U-LEAD з Європою» та Міністерства відновлення

100 громад відновлюватимуть за підтримки...

Ініціатива «Зміцнення стійкості на місцях. Підтримка екстрених ремонтів у громадах» запущена в рамках Програми...

02 жовтня 2023

Алгоритм дій посадових осіб місцевого самоврядування під час застосування окремих заходів забезпечення кримінального провадження

Алгоритм дій посадових осіб місцевого...

Якою має бути послідовності дій посадових осіб місцевого самоврядування під час реалізації ухвали про тимчасовий...

02 жовтня 2023

Більшість учнів починають працювати після 9 класу: досвід організації академічної та професійної середньої освіти в Швейцарії

Більшість учнів починають працювати після 9...

Самостійність, дисципліна, вміння презентувати себе і вчитися протягом усього життя – це ті головні навички, які...