Всеукраїнська асоціація громад: 6 основних рішень загальних зборів

Всеукраїнська асоціація громад під час загальних зборів, що відбулися у Києві 19 липня 2021 року, ухвалила низку важливих організаційних рішень.

1. У керівні органи Асоціації відтепер можуть входити депутати місцевих рад, а у складі керівних органів обов’язкове періодичне оновлення (ротація).

2. Новим головою Асоціації став Володимир Кучма, досвідчений очільник однієї з перших добровільно об’єднаних громад – Кіптівської сільської громади (Чернігівщина). Його першим заступником обрали Сергія Замідру, депутата Немішаївської сільської ради (Київщина). Правління також обрало ще трьох заступників – ними стали Людмила Прокопечко, Доброславський селищний голова (Одещина), Олександр Лейбзон, Музиківський сільський голова (Херсонщина), та Володимир Панич, Коблівський сільський голова (Миколаївщина).

З. Асоціація утворюватиме не лише обласні, а й районні відділення, щоб забезпечити своє представництво та постійну взаємодію з виконавчою владою не лише на регіональному, а й на районному рівні.

4. До складу суттєво оновленого Правління обрано 39 лідерів ОМС, рекомендованих зборами обласних відділень, серед яких також є депутати місцевих рад. Ще десять місць у Правлінні будуть заповнені вже найближчим часом – як тільки обласні відділення визначаться щодо узгоджених кандидатур.

5. Виконавчу дирекцію Асоціації очолив Іван Слободяник, який на цій посаді замінив Миколу Поєдинка. За посадою виконавчий директор увійшов до складу Правління – відповідно до Статуту він став заступником голови ВАГ з виконавчої роботи.

Вже найближчим часом виконавчий директор на розгляд Правління подасть нову структуру Виконавчої дирекції. Але вже нині дирекція майже повністю переформатована - діють Департамент регіональної координації та експертна група.

Департамент регіональної координації, роботу якого координує директор з розвитку ВАГ Ігор Абрам’юк, працює у складі чотирьох відділів (Північних, Південних, Східних та Західних регіонів). У структурі кожного з відділів – керівник відділу і регіональні координатори ВАГ у кожному регіоні.

Експертна група, координацію діяльності якої здійснює заступник виконавчого директора Андрій Голдовський, вже розпочала видавати щотижневий дайджест правових подій у сфері місцевого самоврядування. До роботи вже залучено експертів з місцевого економічного розвитку, розвитку сільських територій, інфраструктури, бюджету та фінансів, освіти. У найближчому часі коло експертів та перелік охоплених експертною підтримкою сфер буде суттєво розширюватися.

6. Стратегію Асоціації розроблятимуть через проведення заходів у кожному регіоні за участю лідерів ОМС, національних та місцевих політиків і експертів. Затвердити Стратегі. Планують на наступних загальних зборах Асоціації – у грудні цього року.

04.08.2021 - 16:16 | Переглядів: 3363
Всеукраїнська асоціація громад: 6 основних рішень загальних зборів

Теги:

асоціації ОМС

Джерело:

Всеукраїнська асоціація громад

Поділитися новиною:

Читайте також:

27 січня 2023

Нікополь офіційно підтвердив наміри налагодити побратимські відносини з Коллінгом

Нікополь офіційно підтвердив наміри налагодити...

Нікопольська міська рада прийняла рішення укласти угоду про встановлення побратимських відносин з данською комуною...

27 січня 2023

Вакансія: асистент проєкту

Вакансія: асистент проєкту

SALAR International оголошує вакансію Асистента Проєкту PROSTO "Підтримка доступності послуг в Україні" строком на 11...

27 січня 2023

«Стала мобільність у громадах: рекомендації щодо відновлення» - посібник від «U-LEAD з Європою»

«Стала мобільність у громадах: рекомендації...

Фахівці Програми «U-LEAD з Європою» підготували рекомендації для громад щодо відновлення мобільності. Пошкоджена...

27 січня 2023