26-28 серпня - тренінг «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація: як впровадити нові знання в школі» (відкрита реєстрація)

Інститут громадянського суспільства запрошує заклади загальної середньої освіти та їх ініціативних вчителів з Полтавської, Одеської та Івано-Франківської областей, зацікавлених у професійному розвитку та формуванні нових компетенцій та навичок до участі у триденному тренінгу «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація: як впровадити нові знання в школі».


Захід проводиться в рамках проєкту «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація», що реалізується Інститутом громадянського суспільства за підтримки ГО «ДОККУ», Цюріхського педагогічного університету та Швейцарської Конфедерації, представленої Посольством Швейцарії в Україні / Швейцарським бюро співробітництва в Україні.  

Детальніше про проєкт ТУТ. 

За сприяння програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» вже розроблений навчальний курс, посібник для учнів «Децентралізація – самоорганізація – самореалізація. Конспект лекцій для школярів і не тільки», посібник для вчителів  «Децентралізація – самоорганізація – самореалізація. Матеріали для вчителів і не тільки»з методичними рекомендаціями щодо впровадження та викладання курсу.

 

Чому громада має бути зацікавленою у впровадженні такого курсу

Метою проєкту є сприяння створенню умов для залучення молоді та старшокласників до розвитку своїх громад в Україні через впровадження доступного навчального курсу за вибором для учнів старших класів «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація». На наше переконання обізнаність старшокласників щодо суті децентралізації та можливостей, що вона відкриває для молоді, сприятиме посиленню самореалізації старшокласників та молоді саме у своїх громадах. Окрмі цього, впровадження курсу сприятиме включенню молоді до активного життя в громаді, розвитку волонтерства та громадської активності.

 

Для кого тренінг

У тренінгу візьмуть участь активні та ініціативні вчителі закладів загальної середньої освіти Івано-Франківської, Полтавської та Одеської областей*, які виявили бажання викладати новий курс за вибором у школах «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація», розроблений експертами Інституту громадянського суспільства.

 

Триденний тренінг буде присвячений:

 • впровадженню курсу за вибором «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація» у закладах загальної середньої освіти; 
 • розкриттю особливостей та специфіки викладання курсу;
 • організації освітнього процесу; 
 • залученні додаткових ресурсів та інструментів під час освоєння курсу;
 • використання нових інформаційно-методичних матеріалів для викладання курсу.

 

По завершенню навчання учасники отримають:

 • необхідні знання та навички для викладання курсу за вибором «Децентралізація. Самоорганізація. Самореалізація» у школі
 • підвищення професійного рівня з питань реформ освіти та децентралізації і можливостей, що вони надають
 • іменний сертифікат про підвищення професійного рівня (24 години)
 • комплекти посібників для вчителів та всіх учнів, що освоюватимуть курс
 • фахові консультації від провідних експертів у галузі освіти та децентралізації
 • можливість проведення спільного майстер-класу в школі разом із тренерами та консультантами

 

Коли? 26-28 серпня 2021 р.

Де? м. Івано-Франківськ

 

Як взяти участь?

Для участі в тренінгу заповніть анкету за посиланням до 16  серпня 2021 року включно.

*Проєкт спрямовано винятково на громади Полтавської, Одеської та Івано-Франківської областей з кількістю населення громади 8 – 15 тис.осіб. Мешканці міст Полтава, Івано-Франківськ, Одеса, а також інших регіонів України не можуть брати участі у проєкті. 

Відбір учасників проводиться на конкурсній основі. Кількість місць обмежена. Результати відбору будуть повідомлені до 18 серпня 2021 року включно.

Учасники, які пройдуть відбір, отримають лист-запрошення від Інституту громадянського суспільства із усіма деталями щодо тренінгу.

Участь у тренінгу є безкоштовною. Учасником можуть бути 1-2 вчителі однієї школи, а також вчителі кількох шкіл однієї громади. Учасникам тренінгу буде забезпечено проживання та харчування на дні проведення тренінгу. Транспортні витрати учасників тренінгу не відшкодовуються.

Учасникам тренінгу буде запропоновано проведення майстер-класів у їхніх школах спільно з експертами Інституту громадянського суспільства.


Проєкт «Децентралізація-Самоорганізація-самореалізація» спрямований сприянню умовам залучення молоді та старшокласників до розвитку своїх громад в Україні шляхом розробки та впровадження доступного навчального курсу для учнів старших класів, спрямованого на поширення інформації про децентралізацію; впроваджується Інститутом громадянського суспільства за підтримки  Швейцарії в рамках впровадження Швейцарсько-українського проєкту DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».

30.07.2021 - 13:39 | Переглядів: 1330

Приєднані зображення:

Теги:

навчання анонс освіта

Джерело:

Інститут громадянського суспільства

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

24 вересня 2021

Мінрегіон удосконалить законодавство, яким керуються органи самоорганізації населення. Зацікавлені сторони підтримують

Мінрегіон удосконалить законодавство, яким...

В нових громадах все частіше створюють органи самоорганізації населення, які наділяються окремими повноваженнями. Це...

24 вересня 2021

Коли на чемпіонаті України звучить «Корюківка» – гордість розпирає груди. Як у Корюківській громаді дбають про розвиток спорту

Коли на чемпіонаті України звучить «Корюківка»...

Сьогоднішня розповідь – про дитячо-юнацьку спортивну школу однієї з громад Чернігівщини. Громади, де справді дбають...

24 вересня 2021

Про утворення старостинських округів та затвердження старост в контексті останніх законодавчих змін

Про утворення старостинських округів та...

Автор: Олександр Врублевський, експерт з питань діяльності старост та співробітництва територіальних громад 01...

23 вересня 2021

Як громада може впливати на розвиток бібліотек: створення піклувальних рад

Як громада може впливати на розвиток бібліотек:...

Авторка: Люсьєна Шум, виконавча директорка Благодійного фонду «Бібліотечна країна» Сьогодні бібліотеки змінюють...