Голова політичної партії «Слуга народу» запевнив, що проєкт закону невдовзі з’явиться у сесійній залі.
Автор: Дмитро Синяк
Під час форуму «Україна 30. Децентралізація» наш портал мав можливість взяти ексклюзивне бліц-інтерв’ю у голови політичної партії «Слуга народу» Олександра Корнієнка.
На якому етапі прийняття законопроєкту про місцеві державні адміністрації?
- Він готовий до розгляду у сесійній залі. Хоч профільний комітет і заблокував ряд правок до нього, але це було в межах регламенту, і з комітету законопроєкт вийшов швидко. Однак у залі, вочевидь, будуть правки. Тому зараз ми шукаємо у графіку Верховної Ради місце – адже розгляд законопроєкту може тривати не один день – і далі маємо лише, так би мовити, логістичні проблеми. Тобто законопроєкт має пройти всі передбачені для нього процедури у сесійній залі.
До цього законопроєкту було подано 1,2 тис. правок. Чим викликано цей спам?
- Ну, за нашою практикою, це ще не так багато. В особі наших політичних ворогів ми маємо системних противників децентралізації. Вони весь час паралельно висувають інші законопроєкти, наполягають на тому, що їхня версія правильніша, або й на тому, що взагалі не треба ухвалювати жодного закону у тій чи іншій галузі. А потім блокують всі наші ініціативи. Та, зрештою, все це лише політичний процес, який ми так чи інакше пройдемо.
Коли очікувати на прийняття змін до Конституції у частині децентралізації?
- Це складне питання, адже для того, щоб прийняти ці зміни, потрібні 300 голосів. Поки що незрозуміло, хто підтримуватиме нашу фракцію у цьому питанні, але ми продовжуємо шукати голоси, у тому числі серед депутатів-мажоритарників. Поки що ми працюємо над фінальним текстом законопроєкту, узгоджуючи його з асоціаціями органів місцевого самоврядування. Це головна передумова того, що у залі законопроєкт знайде підтримку. Є кілька позицій, щодо яких ми ще не дійшло до згоди, зокрема позиція щодо потрібності виборів до райрад.
Ви багато їздите по регіонах. Чого чекають від парламенту представники громад і як швидко можуть справитися їхні сподівання?
- Чекають, що ми більше уваги приділятимемо вирішенню конкретних проблем, які виникають у результаті проведення тих чи інших реформ. Жителів регіонів, до прикладу, мало цікавить внесення змін до Конституції. Натомість їх найбільше турбує розподіл ПДФО, особливості проведення закупівель тощо.
Ви є співавтором законопроєкту, за яким громади мають отримувати 10% від вартості приватизованих державних об’єктів, які знаходяться на території цих громад. Наскільки реально прийняття цього законопроєкту?
- Будемо боротися за те, щоб увійти з цим законом у новий бюджетний рік. Він є дуже важливим.
Теги:
Олександр Корнієнко Конституція обговорення район
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
11 грудня 2024
Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді
Синергетичний підхід: як працює підтримка...
Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...
11 грудня 2024
Перезавантаження ветеранської політики: досвід Чорноморська
Перезавантаження ветеранської політики: досвід...
Повертаючись із поля бою в рідну громаду, ветерани стикаються з різними викликами: реабілітація, працевлаштування,...
11 грудня 2024
17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...
17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...
10 грудня 2024
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...