Механізм сплати ПДФО та інші бюджетні питання громад: В’ячеслав Негода озвучив пропозиції Мінрегіону

Мінрегіон вніс на розгляд Уряду проєкт змін до Податкового кодексу. Цим проєктом міністерство пропонує в наступному бюджетному році змінити механізм сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).


Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час пресконференція на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Децентралізація»

«Сьогодні є декілька концепцій щодо сплати ПДФО. Одні вважають, що цей податок має сплачуватися лише за місцем реєстрації суб’єктів оподаткування. Інші вважають, що частина ПДФО має сплачуватися за місцем проживання громадянина. Бо, навіть на прикладі столичного регіону, сотні тисяч людей працюють в Києві, а користуються інфраструктурою навколишніх громад, в яких мешкають. Це не зовсім правильно. Звичайно, питання ПДФО політичне і непросте, але його потрібно вирішувати. Відповідні законопроєкти зареєстровані у Верховній Раді. Мінрегіон, своєю чергою, пропонує Уряду, на мій погляд, менш конфліктний, але теж складний механізм. Це – сплата ПДФО відокремленими підрозділами за місцем фактичного розташування, а не місцем реєстрації центрального офісу, як зараз. Нам здається, такий підхід більш справедливий для тих громад, де підприємство веде свою діяльність. Тому ми сподіваємося на підтримку Кабінету Міністрів», - сказав В’ячеслав Негода.

За його словами, є й інші бюджетні питання, які треба вирішувати, –  зокрема, адміністрування місцевих податків і зборів.

«Останні роки частка місцевих податків постійно зростає і зараз складає приблизно 7,2 % від загальних надходжень до місцевих бюджетів. Але цього недостатньо. Проблема в тому, що громади не мають власних органів з адміністрування цих податків. Тому ми пропонуємо наділити місцеве самоврядування правом, але не обов’язком, створювати відповідні підрозділи», - повідомив заступник Міністра.

Він зазначив, що існує також проблема обґрунтованості розрахунків показників, які визначають обсяг коштів в процесі міжбюджетного вирівнювання.

«Однією з причин цього є те, що майже половина територіальних громад були утворені вперше і розпочали працювати на прямих міжбюджетних відносинах лише з 1 січня цього року. Тому помилок і прорахунків, на жаль, не вдалося уникнути. Найгірша ситуація в тих громадах, які віддають частину своїх грошей до держбюджету, тобто мають реверсну дотацію, але при цьому не мають чим платити зарплати. Проблему варто вирішити якнайшвидше і ми будемо це робити, зокрема, при розрахунках місцевих бюджетів на 2022 рік», - сказав В’ячеслав Негода.

28.07.2021 - 14:29 | Переглядів: 2617
Механізм сплати ПДФО та інші бюджетні питання громад: В’ячеслав Негода озвучив пропозиції Мінрегіону

Приєднані зображення:

Теги:

бюджет В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Default image
Glendal
28.07.2021 - 18:42
If I understand this correctly with regard to the payment of the PIT, it will be made to the community in which the business operates in its economic activity. Therefore, the PIT will be paid where the person is employed and not the person's place of residence. This is a more fair approach to taxation as it conforms to the benefit received principle of taxation. The taxpayer whose employment income will go to the place of employment will be taxes through the property tax in the place where they live. This complies with the international practice in which employment income should be taxed in the location where the employment income is earned.
Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

24 вересня 2021

Мінрегіон удосконалить законодавство, яким керуються органи самоорганізації населення. Зацікавлені сторони підтримують

Мінрегіон удосконалить законодавство, яким...

В нових громадах все частіше створюють органи самоорганізації населення, які наділяються окремими повноваженнями. Це...

24 вересня 2021

Коли на чемпіонаті України звучить «Корюківка» – гордість розпирає груди. Як у Корюківській громаді дбають про розвиток спорту

Коли на чемпіонаті України звучить «Корюківка»...

Сьогоднішня розповідь – про дитячо-юнацьку спортивну школу однієї з громад Чернігівщини. Громади, де справді дбають...

24 вересня 2021

Про утворення старостинських округів та затвердження старост в контексті останніх законодавчих змін

Про утворення старостинських округів та...

Автор: Олександр Врублевський, експерт з питань діяльності старост та співробітництва територіальних громад 01...

23 вересня 2021

Як громада може впливати на розвиток бібліотек: створення піклувальних рад

Як громада може впливати на розвиток бібліотек:...

Авторка: Люсьєна Шум, виконавча директорка Благодійного фонду «Бібліотечна країна» Сьогодні бібліотеки змінюють...