Як громадам управляти своєю територією в умовах ринку земель – експертні рекомендації

 

Сьогодні відбулася презентація рекомендацій для громад «Як громадам управляти своєю територією в умовах ринку земель: 7 важливих кроків».


Рекомендації для територіальних громад підготували Міністерство розвитку громад та територій, Міністерство аграрної політики та продовольства спільно з експертами з земельних питань програми USAID.

«Тергромади вперше за десятиліття отримали у власність земельні ресурси на усій своїй території. З набуттям чинності нового земельного законодавства, на органах місцевого самоврядування лежить величезна відповідальність у вирішенні земельних питань. І усі зацікавлені у тому, щоб кроки, які робитимуть громади у цьому напрямку, були професійними та своєчасними. Тому важливо озброїти управлінців на місцях відповідними методичними рекомендаціями », - сказав під час презентації В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій.

 

 

У своєму виступі Тарас Висоцький, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства, зазначив:

«З 1 липня цього року була запроваджена епохальна реформа з точки зору сільського господарства і розвитку громад. Далі треба зробити так, щоб на землях, переданих громадам, стали успішними українські фермери, аграрії. Щоб це реалізувати, потрібне чітке розуміння можливостей і правил гри кожною зі сторін. Коли усі будуть проінформовані і розумітимуть, як максимально використати можливості цієї реформи, тоді і сама реформа буде успішною».

 

 

Сергій Кубах, експерт з питань управління земельними ресурсами Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», пояснив:

«Посібник «Як громадам управляти своєю територією в умовах ринку земель: 7 важливих кроків» складається з двох частин. Перша – це поради, яким діяти громадам відповідно до нового земельного законодавства.  Друга – це запитання та відповіді, тобто роз’яснення прийнятих норм, які ми надавали спільно з Держгеокадастром».

 

 

Експерт також нагадав, що завтра, 24 липня, набуває чинності закон №711 про планування земель. За його словами, цей закон встановлює повноваження громад з управляння територією і просторовому плануванню.

У продовження теми, В’ячеслав Негода повідомив:

«На розгляді Кабінету Міністрів України знаходиться проект постанови про надання громадам субвенції на розроблення містобудівної документації. Ми сподіваємося, що найближчим часом вона буде прийнята. Але щоб отримати цю субвенцію, громадам вже зараз потрібно проводити відповідну роботу: робити інвентаризацію земель і майна, проводити реєстрацію тощо. Крім того, наше міністерство працює над тим, щоб органи місцевого самоврядування для розроблення комплексних планів  мали доступ до інших джерел фінансування. Зокрема, ми опрацьовуємо угоду з Міжнародним банком реконструкції та розвитку, за якою до 2024 року має бути розроблено до 600 комплексних планів територій територіальних громад».

ЗАВАНТАЖИТИ рекомендації «Як громадам управляти своєю територією в умовах ринку земель: 7 важливих кроків»

Більше про землю в громадах.

 

Теги:

земля В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Default image
Яна
05.08.2021 - 18:20
Хто в громаді займається земельними торгами? Дякую
Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

24 вересня 2021

Мінрегіон удосконалить законодавство, яким керуються органи самоорганізації населення. Зацікавлені сторони підтримують

Мінрегіон удосконалить законодавство, яким...

В нових громадах все частіше створюють органи самоорганізації населення, які наділяються окремими повноваженнями. Це...

24 вересня 2021

Коли на чемпіонаті України звучить «Корюківка» – гордість розпирає груди. Як у Корюківській громаді дбають про розвиток спорту

Коли на чемпіонаті України звучить «Корюківка»...

Сьогоднішня розповідь – про дитячо-юнацьку спортивну школу однієї з громад Чернігівщини. Громади, де справді дбають...

24 вересня 2021

Про утворення старостинських округів та затвердження старост в контексті останніх законодавчих змін

Про утворення старостинських округів та...

Автор: Олександр Врублевський, експерт з питань діяльності старост та співробітництва територіальних громад 01...

23 вересня 2021

Як громада може впливати на розвиток бібліотек: створення піклувальних рад

Як громада може впливати на розвиток бібліотек:...

Авторка: Люсьєна Шум, виконавча директорка Благодійного фонду «Бібліотечна країна» Сьогодні бібліотеки змінюють...