Мінрегіон зареєстрував договір міжмуніципальної співпраці у сфері охорони здоров'я поміж двома громадами Закарпатської області – Оноківською та Ужгородською.
Форма співпраці, яку обрали громади - делегування повноважень у сфері охорони здоров'я. Таким чином, Оноківській громаді не доведеться створювати власний центр надання первинної медичної допомоги. Вона, за договором співробітництва територіальних громад, передає частину цих повноважень Ужгородській громаді.
Ужгородська міська рада найматиме лікарів для надання медичних послуг, а Оноківська забезпечуватиме амбулаторію фінансово та технічно. При чому їздити до Ужгорода мешканцям сільської громади не доведеться, адже медичні послуги надаватимуть саме там, де вони проживають.
Це означає, що жителі Оноківської громади матимуть доступ до якісних медичних послуг, а зекономлені кошти місцева рада зможе направити на розвиток матеріально-технічної бази закладів медицини.
Загалом в Україні громади уклали понад 700 договорів міжмуніципального співробітництва. За даними Моніторингу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, який здійснює Мінрегіон, тільки цього річ 169 громад підписали 91 договір про співробітництво.
Нагадаємо, Уряд схвалив проект закону, який удосконалює порядок укладання договорів про співробітництво громад. Документ розроблено Мінрегіоном та зареєстровано в Парламенті 8 липня під № 5742.
Теги:
Область:
Закарпатська областьГромади:
Оноківська територіальна громада Ужгородська територіальна громадаДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
03 грудня 2025
Вакансія: Місцеві експерти з планування управління відходами (WM4U)
Вакансія: Місцеві експерти з планування...
Програма WM4U оголошує відбір двох експертів з планування у сфері управління відходами для роботи з кластерами...
03 грудня 2025
Оцінювання спроможності громад: що стоїть за новим підходом Мінрозвитку – розгорнутий матеріал
Оцінювання спроможності громад: що стоїть за...
Українські громади отримають новий інструмент, що дає можливість чесно й наочно побачити власну спроможність....
03 грудня 2025
«3000 км Україною» – програма стартувала у тестовому режимі для прифронтових громад
«3000 км Україною» – програма стартувала у...
Кабінет Міністрів ухвалив ряд рішень, що забезпечать додаткову підтримку жителів прифронтових територій та...
03 грудня 2025
Година запитань з Наталією Піпою «Оплата праці вчителів у 2026 році: що зміниться насправді?»
Година запитань з Наталією Піпою «Оплата праці...
Яким буде навантаження педагогічних працівників та чому збільшення педагогічного навантаження не означає масових...