Комітет Верховної Ради запроваджує інноваційний інструмент консультацій з органами місцевого самоврядування

14 липня на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування було оголошено про початок пілотного впровадження нового інструменту для консультацій з органами місцевого самоврядування при підготовці законодавчих рішень – електронної платформи «Консультації з органами місцевого самоврядування (КОМС)».

Консультації з органами місцевого самоврядування при прийнятті рішень, які стосуються його інтересів, - це одна з норм Європейської Хартії місцевого самоврядування. 

Однак існує багато форм, в яких такі консультації можуть проводитись. Платформа КОМС передбачає використання для таких консультацій сучасних ІТ-рішень.

Платформа КОМС – це перш за все можливість оперативних онлайн-опитувань думки представників місцевого самоврядування з приводу тих чи інших законопроектів, які викликають дискусії. При цьому участь в опитуванні зареєстровані представники ОМС (а на пілотному  - це наразі міські/селищні/ сільські голови) зможуть брати і на самій платформі, і через чат-бот.

Опитуванням буде передувати фахове обговорення таких дискусійних питань, в якому голови громад зможуть брати участь разом з депутатами-членами Комітету, представниками Мінрегіону, всеукраїнських Асоціацій ОМС, експертів. Для таких фахових дискусій на платформі створений форум, і – що важливо – представники ОМС зможуть тут не тільки обговорювати винесені на опитування питання, а й ініціювати обговорення тем, які вони вважають важливими для врахування в роботі Комітету.

Саме на цьому акцентував увагу народний депутат Віталій Безгін, якого Комітет уповноважив координувати роботу Платформи КОМС, зазначивши, що ця платформа дозволить не тільки опитувати думку представників громад, але й оперативно збирати актуальну їх проблематику. «Це дозволить нам швидше реагувати на ті проблеми і виклики, які постають перед громадами», - сказав він.  

Платформа КОМС розроблена в рамках співпраці Комітету з Швейцарсько-українською програмою «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади (EGAP) ІІ фаза», що фінансується Швейцарською Конфедерацією.

Презентуючи платформу, старша координаторка програм Посольства Швейцарії в Україні Ілона Постемська зазначила: «Ми раді сприяти подальшій підтримці децентралізації і впровадження інструментів електронної демократії в Україні – а у цій платформі ці два наших пріоритети поєднались».

Наразі платформа КОМС запроваджується в пілотному режимі. Невдовзі наш портал представить більш детальну інформацію про неї і запросить міських/селищних/сільських голів до реєстрації на платформі та до участі в перших опитуваннях.

 

Приєднані зображення:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

24 вересня 2021

Мінрегіон удосконалить законодавство, яким керуються органи самоорганізації населення. Зацікавлені сторони підтримують

Мінрегіон удосконалить законодавство, яким...

В нових громадах все частіше створюють органи самоорганізації населення, які наділяються окремими повноваженнями. Це...

24 вересня 2021

Коли на чемпіонаті України звучить «Корюківка» – гордість розпирає груди. Як у Корюківській громаді дбають про розвиток спорту

Коли на чемпіонаті України звучить «Корюківка»...

Сьогоднішня розповідь – про дитячо-юнацьку спортивну школу однієї з громад Чернігівщини. Громади, де справді дбають...

24 вересня 2021

Про утворення старостинських округів та затвердження старост в контексті останніх законодавчих змін

Про утворення старостинських округів та...

Автор: Олександр Врублевський, експерт з питань діяльності старост та співробітництва територіальних громад 01...

23 вересня 2021

Як громада може впливати на розвиток бібліотек: створення піклувальних рад

Як громада може впливати на розвиток бібліотек:...

Авторка: Люсьєна Шум, виконавча директорка Благодійного фонду «Бібліотечна країна» Сьогодні бібліотеки змінюють...