Комітет Верховної Ради запроваджує інноваційний інструмент консультацій з органами місцевого самоврядування

14 липня на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування було оголошено про початок пілотного впровадження нового інструменту для консультацій з органами місцевого самоврядування при підготовці законодавчих рішень – електронної платформи «Консультації з органами місцевого самоврядування (КОМС)».

Консультації з органами місцевого самоврядування при прийнятті рішень, які стосуються його інтересів, - це одна з норм Європейської Хартії місцевого самоврядування. 

Однак існує багато форм, в яких такі консультації можуть проводитись. Платформа КОМС передбачає використання для таких консультацій сучасних ІТ-рішень.

Платформа КОМС – це перш за все можливість оперативних онлайн-опитувань думки представників місцевого самоврядування з приводу тих чи інших законопроектів, які викликають дискусії. При цьому участь в опитуванні зареєстровані представники ОМС (а на пілотному  - це наразі міські/селищні/ сільські голови) зможуть брати і на самій платформі, і через чат-бот.

Опитуванням буде передувати фахове обговорення таких дискусійних питань, в якому голови громад зможуть брати участь разом з депутатами-членами Комітету, представниками Мінрегіону, всеукраїнських Асоціацій ОМС, експертів. Для таких фахових дискусій на платформі створений форум, і – що важливо – представники ОМС зможуть тут не тільки обговорювати винесені на опитування питання, а й ініціювати обговорення тем, які вони вважають важливими для врахування в роботі Комітету.

Саме на цьому акцентував увагу народний депутат Віталій Безгін, якого Комітет уповноважив координувати роботу Платформи КОМС, зазначивши, що ця платформа дозволить не тільки опитувати думку представників громад, але й оперативно збирати актуальну їх проблематику. «Це дозволить нам швидше реагувати на ті проблеми і виклики, які постають перед громадами», - сказав він.  

Платформа КОМС розроблена в рамках співпраці Комітету з Швейцарсько-українською програмою «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади (EGAP) ІІ фаза», що фінансується Швейцарською Конфедерацією.

Презентуючи платформу, старша координаторка програм Посольства Швейцарії в Україні Ілона Постемська зазначила: «Ми раді сприяти подальшій підтримці децентралізації і впровадження інструментів електронної демократії в Україні – а у цій платформі ці два наших пріоритети поєднались».

Наразі платформа КОМС запроваджується в пілотному режимі. Невдовзі наш портал представить більш детальну інформацію про неї і запросить міських/селищних/сільських голів до реєстрації на платформі та до участі в перших опитуваннях.

 

Приєднані зображення:

Поділитися новиною:

Читайте також:

27 травня 2022

Місцеве самоврядування усієї країни проявило свою ефективність та об’єдналося для перемоги України, - В’ячеслав Негода

Місцеве самоврядування усієї країни проявило...

Органи місцевого самоврядування, як і вся Україна, проходять зараз надважке випробування. І перші три місяці...

27 травня 2022

Зеленодольська громада завжди готова прийти на допомогу, - міський голова Дмитро Невеселий

Зеленодольська громада завжди готова прийти на...

  Зеленодольськ – невеличке і гарне місто Криворізького району на південному краю Дніпропетровської області....

27 травня 2022

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» представив свої напрацювання з розвитку просторового планування

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» представив свої...

«Розуміючи особливості військового часу, ми маємо пам’ятати, що досить скоро розпочнеться відбудова країни. І на наше...

26 травня 2022

Чортків і латвійське Талсі стануть містами-побратимами

Чортків і латвійське Талсі стануть...

У червні латвійське місто Талсі стане містом побратимом українського Чорткова, що на Тернопільщині. Про це...