В’ячеслав Негода: Внесення змін до законопроєкту «Про місцеве самоврядування в Україні» дозволить посилити спроможність територіальних громад

Розподіл повноважень органів місцевого самоврядування у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою обговорили учасники узгоджувальної наради, яка відбулась під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслава Негоди.

«Успіхи реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, яких вдалося досягти за минулі роки, беззаперечні. Це підтверджує і підтримка децентралізації жителями громад, і висока оцінка результатів міжнародними партнерами. Але для успішного завершення реформи необхідно, зокрема, внести зміни до закону, який дозволить упорядкувати повноваження органів місцевого самоврядування у зв’язку зі змінами терустрою та бюджетного законодавства, а також підвищити ефективність місцевого самоврядування», — зазначив В’ячеслав Негода.

Під час зустрічі йшлося про пропозиції та зауваження до проєкту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», які надійшли від міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування.

Зокрема, представники всеукраїнських асоціацій ОМС висловили позицію про повернення органам місцевого самоврядування базового рівня делегованих повноважень щодо здійснення на відповідних територіях державного контролю за додержанням законодавства  про працю та зайнятість населення, що підсилить спроможність територіальних громад. З профільними міністерствами узгоджено позицію щодо повернення ОМС таких повноважень та необхідності приведення у відповідність норм галузевого законодавства про працю.

Крім того, врегульовано розбіжності щодо визначення власних та делегованих повноважень сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів у сферах культури, мовної політики, туризму та охорони культурної спадщини, архівної справи.

Сторони погодили розмежування повноважень районних та обласних рад. Разом з тим вирішено доопрацювати проєкт закону в цій частині з метою дотримання нормопроєктувальної техніки. 

Після опрацювання результатів узгоджувальної наради Мінрегіон надішле законопроєкт на розгляд Кабміну.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що зміни до Конституції та нова редакція Закону “Про місцеве самоврядування в Україні” мають кінцево закріпити перехід до децентралізованої моделі держави, створити тверду фінансову основу для ефективного розвитку територіальних громад.

Теги:

В'ячеслав Негода

Джерело:

Мінрегіон

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

29 липня 2021

XVІ Форум: День Діалогу - онлайн-трансляція

XVІ Форум: День Діалогу - онлайн-трансляція

В Одесі триває XVІ Український муніципальний форум, який традиційно зібрав прихильників муніципального руху для...

29 липня 2021

Як адміністративна реформа в Естонії підсилює місцеве самоврядування

Як адміністративна реформа в Естонії підсилює...

Автор: Ріво Нооркиів, виконавчий директор Центру консалтингу та навчання «Geomedia» Ріво Нооркиів останні кілька...

29 липня 2021

На цьому етапі земельної реформи основне завдання громад – інвентаризація та реєстрація земель, - Роман Лещенко

На цьому етапі земельної реформи основне...

Виступаючи на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Децентралізація», міністр аграрної політики Роман Лещенко відповів...

28 липня 2021

Механізм сплати ПДФО та інші бюджетні питання громад: В’ячеслав Негода озвучив пропозиції Мінрегіону

Механізм сплати ПДФО та інші бюджетні питання...

Мінрегіон вніс на розгляд Уряду проєкт змін до Податкового кодексу. Цим проєктом міністерство пропонує в наступному...

28 липня 2021

Громади - драйвери розвитку регіонів України, - Олексій Чернишов на Форумі «Україна 30»

Громади - драйвери розвитку регіонів України, -...

Нова система місцевого самоврядування має формуватись на засадах децентралізації. А також — згідно положень...