31 травня 2023
Logo slogan

У Новосанжарській громаді збудували Дія Центр за шведським проєктом

18 червня відбулося урочисте відкриття новозбудованого Дія Центру (ЦНАП) у Нових Санжарах Полтавської області. Комплексну підтримку у створенні системи надання адміністративних послуг громаді надала Програма ЄС «U-LEAD з Європою». Привітати громаду з відкриттям завітали Людмила Рабчинська, заступниця Міністра цифрової трансформації України, Сергій Шаршов, генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування Міністерства розвитку громад та територій України та Сусанна Делланс, директор Програми «U-LEAD з Європою» від Sida.

«Доступ до державних сервісів у сучасному, цифровому та прозорому форматі є вирішальним для якості життя та привабливості громад. Тому я пишаюся тим, що за підтримки програми U-LEAD, яка фінансується ЄС, у Новосанжарській громаді відкрився новозбудований Центр надання адміністративних послуг, а також два територіальні підрозділи та два віддалених робочих місця адміністраторів. Наявність ефективної системи надання державних послуг у громадах не лише полегшує життя мешканців, але й зміцнює довіру до місцевої влади та створює позитивне середовище для міцної місцевої демократії, розширення можливостей та благополуччя жителів», – підкреслив Ксав’є Камю, керівник відділу програм зовнішньої допомоги «Належне управління та верховенство права» Представництва ЄС в Україні.

Вартість інвестицій Програми ЄС «U-LEAD з Європою» у створення ЦНАП з двома територіальними підрозділами та двома віддаленими робочими місцями адміністраторів становить понад 227 000 євро. Додатково до цього громада отримала комплексну інституційну допомогу від експертів Програми, а також навчання фахівців з адмінпослуг.

«Дія Центри — це ЦНАПи нової формації, в яких запроваджені єдині стандарти щодо якості надання послуг — зручно, швидко, просто та людяно. Саме це об’єднує адміністраторів із різних куточків України й відгукується у відвідувачів, які задоволені рівнем обслуговування. Радію, що сьогодні ми запускаємо вже другий Дія Центр у Нових Санжарах, який забезпечить 22 тисячі мешканців доступом до сучасного державного сервісу», — зазначила заступниця Міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська.

За підтримки Програми 19 робочих місць оснащено меблями, технікою, програмним забезпеченням, інформаційною системою «Вулик»: 11 місць основного офісу ЦНАП, по три робочих місця на територіальних підрозділах у с. Руденківка та с. Мала Перещепинa та віддалені робочі місця у с. Великий Кобелячок та с. Старі Санжари. У Центрі працює електронна черга та передбачене місце для паспортної станції, яку громада планує придбати з місцевого бюджету. Новосанжарський ЦНАП надаватиме 165 послуг, на терпідрозділах та віддалених робочих місцях будуть надаватися більше 120 адміністративних послуг. Три місця для отримання відвідувачами електронних послуг через портал «Дія» та для навчання комп’ютерній грамотності облаштовані для мешканців у Центрі та на двох терпідрозділах.

«Ключовим завданням децентралізації є формування спроможних громад, які забезпечують надання мешканцям доступних і якісних послуг. Створення у громаді Центру Дія – це показник правильного вектору зусиль місцевої влади на шляху до стійкого розвитку та зростання рівня спроможності. Від Міністерства розвитку громад та територій України вітаємо Новосанжарську громаду зі створенням належної системи надання адміністративних послуг та бажаємо продовжувати обраний шлях розвитку», – наголосив Сергій Шаршов, генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій України.

Проєкт Дія Центру розроблений провідним шведським архітектурним бюро Claesson Koivisto Rune й адаптований для громади українськими та шведськими експертами. У будівлі передбачені умови для доступності для всіх мешканців: її обладнано пандусом, сповивальним столиком та дитячим куточком. При будівництві використовувались екологічні матеріали та рішення: енергоефективні віконні системи, утеплення стін і стелі, система поверхневого опалення «теплі підлоги», централізована система вентиляції з рекуперацією тепла, повітряний тепловий насос. Вжиті заходи енергоефективності будівлі дозволять отримати сертифікат не нижче класу B та допоможуть громаді заощаджувати кошти. Структурна простота й логіка розташувань приміщень Дія Центру в майбутньому може бути легко адаптована під інші завдання в залежності від соціального запиту та вимог часу.

«Ми дуже раді, що нам вдалося реалізувати такий комплексний проєкт по покращенню доступу мешканців Новосанжарської громади до послуг від держави, залучивши шведський досвід. Сподіваємося, що новостворений Центр буде ефективно розвиватися та стане осередком європейських цінностей у громаді, а мережа точок доступу до послуг забезпечить мешканців справді якісними та комфортними послугами поруч з домом», – зазначила Сусанна Делланс, директор Програми «U-LEAD з Європою» від Sida.

«Завдяки співпраці з Програмою «U-LEAD з Європою» ми пройшли великий шлях по створенню системи надання адміністративних послуг та появі у громаді новенького Центру. Я дуже вдячний нашим європейським партнерам за постійну підтримку та дороговказ. Тепер наші мешканці будуть отримувати послуги у належних умовах, відповідно до кращих європейських стандартів», - наголосив Геннадій Супрун, голова Новосанжарської громади.

Усі фахівці з надання адміністративних послуг та актив громади пройшли навчання за 5-модульною тренінговою Програмою, яка включає тематики надання адміністративних послуг, роботи з клієнтами, ділової етики, гендерних питань та інших важливих аспектів, з якими щодня працює персонал належного ЦНАП.

Приєднані зображення:

Теги:

адміністративні послуги

Область:

Полтавська область

Громади:

Новосанжарська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

31 травня 2023

МОЗ розпочинає розгляд пропозицій щодо визначення спроможної мережі медзакладів областей

МОЗ розпочинає розгляд пропозицій щодо...

  На виконання Постанови КМУ від 28 лютого 2023 р. № 174 всі області подали до Міністерства охорони здоров’я...

31 травня 2023

Чи можна купувати середньострокові та довгострокові військові облігації за рахунок місцевого бюджету - роз'яснення

Чи можна купувати середньострокові та...

Військові облігації – це інвестиційний інструмент підтримки державного бюджету, окремий різновид облігацій...

31 травня 2023

«Зелені конструкції» - перспективна технологія післявоєнного відновлення

«Зелені конструкції» - перспективна технологія...

Автори: Тетяна Ткаченко, доктор технічних наук, професорка;  Віктор Мілейковський, доктор технічних наук,...

31 травня 2023

Жителів двох громадах Полтавщини активніше залучатимуть до вирішення локальних проблем

Жителів двох громадах Полтавщини активніше...

  В Україні культура партисипації розвинена, не так сильно, як хотілося б. Це в першу чергу пов’язано з тим,...