Не лише захист прав, а й якісна комунікація та пошук спільних рішень, - В’ячеслав Негода про майбутнє асоціацій органів місцевого самоврядування

Асоціації органів місцевого самоврядування завжди захищали й надалі захищатимуть інтереси і права своїх членів. Але зміни, що відбулися в країні завдяки децентралізації, вимагають від асоціацій нових підходів, нової якості комунікації на усіх рівнях, а також пошуку спільних рішень, найбільш ефективних для розвитку територій.


Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час круглого столу "Правовий статус асоціацій органів місцевого самоврядування: проблеми та перспективи", організованого Парламентським комітетом з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

За його словами, з самого початку свого існування асоціації органів місцевого самоврядування (ОМС) стояли на двох основних позиціях: захист інтересів своїх членів, а також обмін досвідом між органами місцевого самоврядування.

«Чинний закон про Асоціації ОМС, прийнятий 12 років тому, відповідав реаліям, далеким від сучасної ситуації. В нього закладена ідея про те, що місцеве самоврядування повинно постійно захищати свої інтереси. Тоді, в недецентралізованій країні, це дійсно було першочерговим завданням. За цим принципом асоціації ОМС працюють і по цей день, майже не використовуючи якихось нових ідей і підходів у своїй діяльності. Сьогодення ж вимагає від асоціацій нових поглядів, нової якості комунікації з владою на усіх рівнях, пошуку спільних рішень», - вважає В’ячеслав Негода.

Він зазначив, що Уряд зацікавлений в тому, щоб представники органів місцевого самоврядування мали єдиний спільний голос, шукали між собою порозуміння, компроміси і формували єдину позицію.

«Зараз нам інколи дуже непросто враховувати позиції асоціацій, особливо коли в усіх чотирьох вони різні, а іноді протилежні», - сказав заступник Міністра.

За його словами, консолідація зусиль асоціацій важлива ще й тому, що, маючи єдиний сильний голос – конгрес, асамблею чи ще щось інше, - асоціації могли би мати право законодавчої ініціативи. А це вже зовсім інший рівень комунікації, можливість максимально ефективно використовувати зусилля органів місцевого самоврядування.

Думку про єдиний голос місцевого самоврядування підтримали також народні депутати – члени профільного комітету.

«Головне, щоб цей єдиний голос не став монопольним. Ми маємо чути голос представників місцевого самоврядування усіх рівнів, і не лише голів, а й депутатів місцевих рад», - сказала народна депутатка Лариса Білозір.

«Так, ми маємо чути кожного, але ці голоси повинні зливатися в єдиний, об’єднавчий голос. Сьогодні ж асоціації не завжди знаходять між собою порозуміння. Це видно, наприклад, у питанні ПДФО. Крім того, у цьому спільному голосі за інтересами міст-мільйонників не мають губитися інтереси малих громад. В особі асоціацій органи місцево самоврядування повинні мати якісного лобіста своїх інтересів, який може на рівних розмовляти з Урядом і Парламентом, - вважає народний депутат Олександр Аліксійчук.

«На мою думку, кожна громада має перебувати в якійсь одній асоціації. Тоді поступово природнім шляхом ми дійдемо до практики, коли одна потужна асоціація формуватиме єдиний голос громад, матиме право законодавчої ініціативи, матиме представників в Уряді і Парламенті, отже буде серйозною інституцією, яка може відстоювати і лобіювати інтереси громад», - сказав народний депутат Вячеслав Рубльов.

Думки інших учасників круглого столу є у відеозаписі:

 

 

Захід проводився спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, асоціаціями органів місцевого самоврядування за сприяння та за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

14.06.2021 - 17:02 | Переглядів: 2584
Не лише захист прав, а й якісна комунікація та пошук спільних рішень, - В’ячеслав Негода про майбутнє асоціацій органів місцевого самоврядування

Теги:

асоціації ОМС В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

06 грудня 2022

13 грудня – онлайн-марафон «Жінка-лідерка в цифровому просторі»

13 грудня – онлайн-марафон «Жінка-лідерка в...

13 грудня 2022 року з 12:00 до 16:15 години відбудеться онлайн-марафон «Жінка-лідерка в цифровому просторі» у межах...

06 грудня 2022

Публічні закупівлі: роз’яснення для громад

Публічні закупівлі: роз’яснення для громад

Експерти Програми USAID DOBRE зібрали найбільш поширені питання щодо особливостей здійснення публічних закупівель,...

05 грудня 2022

Актуальний перелік громад у районах бойових дій, на ТОТ і тих, що в оточенні

Актуальний перелік громад у районах бойових...

  Наказом Мінреінтеграції від 17 листопада 2022 року №273 затверджено оновлений перелік територіальних громад,...

05 грудня 2022

Одеса, Маямі та Маямі Біч – міста-побратими. Очікується підписання угоди з техаською Одесою

Одеса, Маямі та Маямі Біч – міста-побратими....

  Одеса підписала договори про встановлення партнерських відносин з містами Маямі та Маямі Біч (США). Про...