Про остаточні успіхи чи поразки децентралізації говорити зарано, бо попереду ще багато важливих і непростих рішень, - В’ячеслав Негода

Успіхи реформи місцевого самоврядування та територіальної організації вдали, яких вдалося досягти за минулі роки, беззаперечні. Це підтверджує і підтримка децентралізації жителями громад, і висока оцінка результатів міжнародними партнерами. Але однозначно говорити про те, як закінчиться реформа, зарано, бо багато чого залежить від рішень по змінах до Конституції, від прийняття Муніципального кодексу, від того, як майбутні рішення будуть імплементовані на усіх рівнях.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час панельної дискусії «Завершення реформи місцевого самоврядування. Успіх чи поразка?» VIII Всеукраїнського форуму місцевого самоврядування.

«Сформувавши нові громади і райони, ми вже створили стійкий фундамент для діяльності як органів місцевого самоврядування, так і територіальних органів виконавчої влади. Усі територіальні громади в країні з початку цього року вже стали рівними у правах і можливостях. Вони отримали повноваження, майно, землю, інші ресурси. Зроблено багато. І якщо оцінювати пройдені етапи, я б спирався тут не лише на оцінку учасників реформи, а в першу чергу на думку людей. Соціологічні дослідження, які ми проводимо з 2015 року за сприяння Програми Ради Європи, демонструють щорічне збільшення довіри і обізнаності жителів громад про реформу. Мабуть, жодна реформа не має такої підтримки і розуміння, як децентралізація», - сказав В’ячеслав Негода.

Він також зазначив, що дуже вадливою для оцінки результатів реформи є позиція міжнародних партнерів.

«І ця позиція, на щастя, однозначна. В лютому цього року Європейський Парламент визнав децентралізацію однією з найуспішніших реформ в Україні. Також цього тижня Група послів країн "Великої сімки" (G7) привітала успіх України в об'єднанні територіальних громад. Це також свідчить, що на попередніх етапах реформи ми робили правильні кроки, як би важко і непопулярно часом це не було. А от чи вдасться нам, успішно завершити реформу, залежить великою мірою від рішень Верховної Ради і активності самих громад, які мають бути зацікавлені, щоб їхній статус, права і ресурси були захищені Конституцією і не залежали від змін центральної влади», - сказав заступник Міністра.

Він нагадав, що закріплення досягнень децентралізації в Конституції України – це і головна рекомендація міжнародної спільноти.

«Вірю, що для більшості учасників реформи очевидна невідворотність і безальтернативність цих змін, як і те, що вони спрямовані на зміцнення громад. Ми довго обговорювали їх і знайшли порозуміння у більшості питань. Далі маємо приймати рішення. Позицію по найбільш складним з них можна узгоджувати на створеному за ініціативи Президента Конгресі місцевих та регіональних влад», - вважає В’ячеслав Негода.

Наголосив заступник Міністра і на необхідності внесення змін до цьогорічного Державного бюджету.

«Через те, що на кінець минулого року ще далеко не усі громади отримали майно, розрахунки подекуди були зроблені не зовсім правильно. І тепер виникла ситуація, що навіть деякі бездотаційні (реверсні) громади, мають проблеми із дохідною частиною і невзмозі покрити видаткову частину дохідною, що створює проблеми з фінансуванням бюджетної сфери. Потрібно було б провести глибокий аналіз виконання місцевих бюджетів за перше півріччя і внести відповідні зміни до державного бюджету», - сказав В’ячеслав Негода.


Нагадаємо, 10-11 червня у Львові проходить VIII Всеукраїнський форум місцевого самоврядування (трансляція).

Портал «Децентралізація» - інформаційний партнер форуму.

11.06.2021 - 14:01 | Переглядів: 1921
Про остаточні успіхи чи поразки децентралізації говорити зарано, бо попереду ще багато важливих і непростих рішень, - В’ячеслав Негода

Приєднані зображення:

Теги:

В'ячеслав Негода Конституція бюджет

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

20 жовтня 2021

Законопроєкт «Про місто Київ – столицю України» готовий до другого читання

Законопроєкт «Про місто Київ – столицю України»...

20 жовтня парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...

20 жовтня 2021

25 жовтня - презентація проєкту PROSTO (+ програма заходу)

25 жовтня - презентація проєкту PROSTO (+...

25 жовтня (понеділок) о 10:00 відбудеться презентація проєкту «PROSTO: Підтримка доступності послуг в Україні,...

20 жовтня 2021

240 фінансистів громад беруть участь у навчальному курсі “Кроки для фінансистів” від “U-LEAD з Європою”

240 фінансистів громад беруть участь у...

Сьогодні розпочався новий проєкт від U-LEAD, створений спеціально для працівників місцевих фінансових органів під...

20 жовтня 2021

Уряд перерозподілив субвенцію на розвиток мережі ЦНАП: гроші отримають ще 23 громади

Уряд перерозподілив субвенцію на розвиток...

Уряд прийняв зміни до розподілу субвенції на розвиток мережі ЦНАП у 2021 році. Гроші отримають на 23 громади більше -...

20 жовтня 2021

Високий Замок – для Великого Львова. Чому українські міста мільйонники потребують нового законодавства

Високий Замок – для Великого Львова. Чому...

  Міста, справжня окраса сучасного світу, передовсім ті, вік яких сягає сивої давнини, започатковувалися як...