Про остаточні успіхи чи поразки децентралізації говорити зарано, бо попереду ще багато важливих і непростих рішень, - В’ячеслав Негода

Успіхи реформи місцевого самоврядування та територіальної організації вдали, яких вдалося досягти за минулі роки, беззаперечні. Це підтверджує і підтримка децентралізації жителями громад, і висока оцінка результатів міжнародними партнерами. Але однозначно говорити про те, як закінчиться реформа, зарано, бо багато чого залежить від рішень по змінах до Конституції, від прийняття Муніципального кодексу, від того, як майбутні рішення будуть імплементовані на усіх рівнях.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час панельної дискусії «Завершення реформи місцевого самоврядування. Успіх чи поразка?» VIII Всеукраїнського форуму місцевого самоврядування.

«Сформувавши нові громади і райони, ми вже створили стійкий фундамент для діяльності як органів місцевого самоврядування, так і територіальних органів виконавчої влади. Усі територіальні громади в країні з початку цього року вже стали рівними у правах і можливостях. Вони отримали повноваження, майно, землю, інші ресурси. Зроблено багато. І якщо оцінювати пройдені етапи, я б спирався тут не лише на оцінку учасників реформи, а в першу чергу на думку людей. Соціологічні дослідження, які ми проводимо з 2015 року за сприяння Програми Ради Європи, демонструють щорічне збільшення довіри і обізнаності жителів громад про реформу. Мабуть, жодна реформа не має такої підтримки і розуміння, як децентралізація», - сказав В’ячеслав Негода.

Він також зазначив, що дуже вадливою для оцінки результатів реформи є позиція міжнародних партнерів.

«І ця позиція, на щастя, однозначна. В лютому цього року Європейський Парламент визнав децентралізацію однією з найуспішніших реформ в Україні. Також цього тижня Група послів країн "Великої сімки" (G7) привітала успіх України в об'єднанні територіальних громад. Це також свідчить, що на попередніх етапах реформи ми робили правильні кроки, як би важко і непопулярно часом це не було. А от чи вдасться нам, успішно завершити реформу, залежить великою мірою від рішень Верховної Ради і активності самих громад, які мають бути зацікавлені, щоб їхній статус, права і ресурси були захищені Конституцією і не залежали від змін центральної влади», - сказав заступник Міністра.

Він нагадав, що закріплення досягнень децентралізації в Конституції України – це і головна рекомендація міжнародної спільноти.

«Вірю, що для більшості учасників реформи очевидна невідворотність і безальтернативність цих змін, як і те, що вони спрямовані на зміцнення громад. Ми довго обговорювали їх і знайшли порозуміння у більшості питань. Далі маємо приймати рішення. Позицію по найбільш складним з них можна узгоджувати на створеному за ініціативи Президента Конгресі місцевих та регіональних влад», - вважає В’ячеслав Негода.

Наголосив заступник Міністра і на необхідності внесення змін до цьогорічного Державного бюджету.

«Через те, що на кінець минулого року ще далеко не усі громади отримали майно, розрахунки подекуди були зроблені не зовсім правильно. І тепер виникла ситуація, що навіть деякі бездотаційні (реверсні) громади, мають проблеми із дохідною частиною і невзмозі покрити видаткову частину дохідною, що створює проблеми з фінансуванням бюджетної сфери. Потрібно було б провести глибокий аналіз виконання місцевих бюджетів за перше півріччя і внести відповідні зміни до державного бюджету», - сказав В’ячеслав Негода.


Нагадаємо, 10-11 червня у Львові проходить VIII Всеукраїнський форум місцевого самоврядування (трансляція).

Портал «Децентралізація» - інформаційний партнер форуму.

11.06.2021 - 14:01 | Переглядів: 1283
Про остаточні успіхи чи поразки децентралізації говорити зарано, бо попереду ще багато важливих і непростих рішень, - В’ячеслав Негода

Приєднані зображення:

Теги:

В'ячеслав Негода Конституція бюджет

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 червня 2021

У Новосанжарській громаді збудували Дія Центр за шведським проєктом

У Новосанжарській громаді збудували Дія Центр...

18 червня відбулося урочисте відкриття новозбудованого Дія Центру (ЦНАП) у Нових Санжарах Полтавської області....

18 червня 2021

Формула розподілу освітньої субвенції. Що чекати громадам?

Формула розподілу освітньої субвенції. Що...

Що громадам важливо знати про оновлену формулу розподілу освітньої субвенції? Про це розповів під час вебінару DECIDE...

18 червня 2021

Адмінпослуги соцзахисту необхідно поетапно делегувати усім громадам, - експертна думка

Адмінпослуги соцзахисту необхідно поетапно...

Здобутки та проблеми розвитку системи надання адміністративних послуг в Україні обговорили сьогодні в Києві...

18 червня 2021

Комунікації та робота з громадськістю в управлінні освітою та закупівлях

Комунікації та робота з громадськістю в...

Як комунікувати та співпрацювати з громадськістю під час закупівель харчування? Під час вебінару Ольга Нос, фахівчиня...

18 червня 2021

У Вараській громаді запрацювала сучасна ПЛР-лабораторія

У Вараській громаді запрацювала сучасна...

У Вараській багатопрофільній лікарні запрацювала сучасна ПЛР-лабораторія. Про це повідомив голова Рівненської ОДА...