«100% громад не можуть бути однаково економічно потужними, оскільки економіка розвивається нерівномірно, але…», - В’ячеслав Негода

 

Окрім ретельного дослідження спроможності територіальних громад, яке здійснює Мінрегіон, важливо мати і чітке розуміння ефективності органів місцевого самоврядування, які діють в цих громадах. Адже обидва ці фактори нерозривно пов’язані і впливають на розвиток громад, на їх поступ у забезпечені якісних і доступних послуг, на те, на що і спрямована реформа місцевого самоврядування. Про це сказав В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад і територій в ході панельної дискусії «Вимірювання ефективності місцевого самоврядування» VIII Всеукраїнського форуму місцевого самоврядування.

«Ми шукаємо зараз ті індикатори, які відображатимуть спроможність громад, щоб кожна з них могла побачити себе збоку, могла побачити інших і розуміти, які необхідно приймати рішення. Ми утворили поки що тестовий варіант – портал спроможності громад, де за п’ятнадцятьма індикаторами можна зрозуміти, що відбувається в громадах. Раджу це сприймати не як оцінку громадам, а як факт сьогодення, який має допомогти зосередитися на пріоритетних рішеннях. З часом індикаторів буде більше. Ми обговорюємо з місцевим самоврядуванням, які ще необхідно внести дані, щоб відображалася більш повна картина», - сказав В’ячеслав Негода.

Він зауважив, що в цьому році реформа має надскладні завдання. Адже більше половини з 1470 громад є новими, без досвіду. І між ними і тими, хто в попередні роки сформувалися за принципом добровільності, існує великий розрив з точки зору розвитку.

«Нам сьогодні показують нову громаду і кажуть «подивіться, до чого довела децентралізація: доріг немає, податків немає, розвитку немає, село занепадає». Хочу сказати, що таке село занепадало всі ці тридцять років. Чому за стільки часу нічого не змінили, щоб там було все необхідне для комфортного життя людей? Хіба треба було так і залишити? Треба змінювати систему місцевого самоврядування, його функції, підвищувати ресурсне забезпечення громад і відповідальність за прийняті рішення. І ми це зробили. Ніхто не очікує, що миттєво все запрацює як слід і одразу всі території почнуть процвітати. Це довгий і складний шлях, але ми його успішно почали сім років тому і успішно пройдемо».

Заступник Міністра зазначив, що 100% громад не можуть бути однаково економічно потужними, оскільки економіка розвивається нерівномірно. Однак чіткий аналіз спроможності громад дозволить місцевій владі приймати ефективніші рішення, а центральній – спрямовувати на менш спроможні території проекти розвитку.

Він також наголосив на ролі ефективності діяльності органів місцевого самоврядування у розвитку громад.

«За різними показниками ми можемо бачити, що і ресурсів в громаді достатньо, і потенціал хороший, а позитивних зрушень немає. Це говорить про неефективність менеджменту. І ми змушені будемо і це робити публічним на тому ж порталі спроможності громад. Комусь не сподобається, а комусь це допоможе змінитися», - додав В’ячеслав Негода.


Нагадаємо, 10-11 червня у Львові відбуватиметься VIII Всеукраїнський форум місцевого самоврядування (трансляція). Панельна дискусія «Вимірювання ефективності місцевого самоврядування» проходила за підтримки Програми USAID (Децентралізація приносить кращі результати та ефективність) DOBRE.

Портал «Децентралізація» - інформаційний партнер форуму.

Теги:

оцінка ефективності громад створення спроможних громад В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

14 червня 2021

14 червня 2021

Зміни до формули розподілу освітньої субвенції - тема вебінару 17 червня

Зміни до формули розподілу освітньої субвенції...

17 червня 2021 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – “Децентралізація для розвитку демократичної освіти”...

14 червня 2021

Онлайн-трансляція круглого столу "Правовий статус асоціацій органів місцевого самоврядування: проблеми та перспективи" 

Онлайн-трансляція круглого столу "Правовий...

Парламентський комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та...

14 червня 2021

У Іллінецькій громаді розповіли, як стимулюють роботу лікарів

У Іллінецькій громаді розповіли, як стимулюють...

Заробітна плата сімейного лікаря в Іллінецькій громаді на Вінниччині становить до 18 тисяч гривень. Також медики...

14 червня 2021

Договір про закупівлі харчування для закладів освіти: як забезпечити виконання та здійснювати контроль - запис вебінару

Договір про закупівлі харчування для закладів...

Договір про закупівлі харчування для закладів освіти: що важливо знати? Під час вебінару Ольга Нос, фахівчиня ДП...