Чемеровецька громада спрямовує 60% свого бюджету на розвиток освіти

 

 

Чемеровецька територіальна громада на Хмельниччині спрямовує 60% свого бюджету на розвиток навчальних закладів та створення комфортного і доступного освітнього середовища.


Про це під час онлайн навчального візиту до Чемеровецької територіальної громади розповів її голова Олександр Собань, повідомляє Укрінформ.

«Якщо говорити глобально, я хочу, щоб у нас була громада європейського типу. У нас є гарний потенціал для того і ми маємо йти до того всіма доступними шляхами. Перший – це освіченість та розвиток освіти в цілому. Другий – розвиток туризму, бо поруч Кам’янець-Подільський, курортний Сатанів. Третій напрямок пов’язаний із тим, що під нами знаходиться велике джерело мінеральної збручанської води, а це дозволить створювати нові робочі місця та розвивати регіон», - зазначив Олександр Собань.

За його словами, вкладаючи кошти в розвиток освіти, громада інвестує у своє майбутнє. Щороку 60% бюджету громади спрямовують на освітню галузь, що сягає 100-110 млн грн в рік. З цієї суми 25% йдуть на розвиток, тобто для зміцнення матеріальної бази, проведення ремонтів, що дає можливість утримувати заклади у гарному стані. Для порівняння, ще 5 років тому на розвиток із загального бюджету освіти йшло лише 5%.

Наразі у громаді створили майже оптимальну освітню мережу для дітей, що проживають на її території.

«У нас школа, поруч музична школа, художня школа, бібліотека, дитячо-юнацька школа, будинок школяра, стадіон – і це комплекс, в якому діти можуть упродовж всього дня розвиватися. Кожна дитина в чомусь талановита, тому ми хочемо дати можливість розкрити дітям свої таланти і розвивати те, що вони можуть робити», - додав голова громади.

Як розповіла заступниця Чемеровецького селищного голови Юлія Повар, громада завершує створення стратегії розвитку, пріоритетами якої будуть розвиток освіти, спорту, молодіжного руху.

«У перспективі - розвиток дошкільної, загальної середньої і позашкільної освіти. Сьогодні основними своїми завданнями ми вбачаємо і оптимізацію позашкільної освіти, тому що маємо 4 заклади, на які спрямовують понад 11 млн грн у рік. Ми реорганізуємо будинок школяра, музичну та художню школи в одну мистецьку школу. Хочемо, щоб громада була комфортною не тільки для дорослих, а й для дітей. Щороку ми збільшуємо дитячі локації, плануємо розвиток додаткових видів спорту, проводимо різноманітні фестивалі і плануємо в цьому напрямку розвиватися», - акцентувала Юлія Повар.

Голова тергромади Олександр Собань повідомив, що у перспективі планують зменшити видатки на освіту, але таким чином, аби це не позначилося на якості освітніх послуг.

У 46 населених пунктах Чемеровецької громади проживає понад 28 тис. населення. У 19 закладах загальної середньої освіти навчаються 2260 школярів, а у 26 дошкільних закладах виховують 624 дитини.

Фото: «U-LEAD з Європою»

Теги:

освіта кращі практики освіта

Область:

Хмельницька область

Громади:

Чемеровецька територіальна громада

Джерело:

Укрінформ

Поділитися новиною:

Читайте також:

30 листопада 2022

22 листопада 2022

На Прикарпатті чотири громади спільно розвиватимуть інклюзивно-ресурсний цент

На Прикарпатті чотири громади спільно...

  10 листопада 2022 року відбулася знакова для Прикарпаття подія – підписано перший договір міжмуніципальної...

18 листопада 2022

Чотири громади Полтавщини співпрацюватимуть у сфері поводження з відходами

Чотири громади Полтавщини співпрацюватимуть у...

  15 листопада 2022 року Гребінківська, Новооржицька, Пирятинська та Чорнухинська громади Полтавської області...

15 листопада 2022

Нові ремонти, сучасне обладнання та телемедицина або як Керецьківська громада розвиває сільську медицину

Нові ремонти, сучасне обладнання та...

  Децентралізація надала органам місцевого самоврядування нові повноваження та ресурси, щоб покращити якість...