Чемеровецька громада спрямовує 60% свого бюджету на розвиток освіти

 

 

Чемеровецька територіальна громада на Хмельниччині спрямовує 60% свого бюджету на розвиток навчальних закладів та створення комфортного і доступного освітнього середовища.


Про це під час онлайн навчального візиту до Чемеровецької територіальної громади розповів її голова Олександр Собань, повідомляє Укрінформ.

«Якщо говорити глобально, я хочу, щоб у нас була громада європейського типу. У нас є гарний потенціал для того і ми маємо йти до того всіма доступними шляхами. Перший – це освіченість та розвиток освіти в цілому. Другий – розвиток туризму, бо поруч Кам’янець-Подільський, курортний Сатанів. Третій напрямок пов’язаний із тим, що під нами знаходиться велике джерело мінеральної збручанської води, а це дозволить створювати нові робочі місця та розвивати регіон», - зазначив Олександр Собань.

За його словами, вкладаючи кошти в розвиток освіти, громада інвестує у своє майбутнє. Щороку 60% бюджету громади спрямовують на освітню галузь, що сягає 100-110 млн грн в рік. З цієї суми 25% йдуть на розвиток, тобто для зміцнення матеріальної бази, проведення ремонтів, що дає можливість утримувати заклади у гарному стані. Для порівняння, ще 5 років тому на розвиток із загального бюджету освіти йшло лише 5%.

Наразі у громаді створили майже оптимальну освітню мережу для дітей, що проживають на її території.

«У нас школа, поруч музична школа, художня школа, бібліотека, дитячо-юнацька школа, будинок школяра, стадіон – і це комплекс, в якому діти можуть упродовж всього дня розвиватися. Кожна дитина в чомусь талановита, тому ми хочемо дати можливість розкрити дітям свої таланти і розвивати те, що вони можуть робити», - додав голова громади.

Як розповіла заступниця Чемеровецького селищного голови Юлія Повар, громада завершує створення стратегії розвитку, пріоритетами якої будуть розвиток освіти, спорту, молодіжного руху.

«У перспективі - розвиток дошкільної, загальної середньої і позашкільної освіти. Сьогодні основними своїми завданнями ми вбачаємо і оптимізацію позашкільної освіти, тому що маємо 4 заклади, на які спрямовують понад 11 млн грн у рік. Ми реорганізуємо будинок школяра, музичну та художню школи в одну мистецьку школу. Хочемо, щоб громада була комфортною не тільки для дорослих, а й для дітей. Щороку ми збільшуємо дитячі локації, плануємо розвиток додаткових видів спорту, проводимо різноманітні фестивалі і плануємо в цьому напрямку розвиватися», - акцентувала Юлія Повар.

Голова тергромади Олександр Собань повідомив, що у перспективі планують зменшити видатки на освіту, але таким чином, аби це не позначилося на якості освітніх послуг.

У 46 населених пунктах Чемеровецької громади проживає понад 28 тис. населення. У 19 закладах загальної середньої освіти навчаються 2260 школярів, а у 26 дошкільних закладах виховують 624 дитини.

Фото: «U-LEAD з Європою»

Теги:

освіта кращі практики освіта

Область:

Хмельницька область

Громади:

Чемеровецька територіальна громада

Джерело:

Укрінформ

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

20 жовтня 2021

Нове шкільне харчування: історія успіху Радовеля

Нове шкільне харчування: історія успіху Радовеля

Оновлений Біотехнологічний ліцей «Радовель», що на Житомирщині, відкрили у 2018 році. Відтоді тут організоване якісне...

18 жовтня 2021

Як організувати в громаді сортування сміття? Досвід Тернопільщини

Як організувати в громаді сортування сміття?...

Відсортоване сміття продають, а побутові відходи від будинків – централізовано вивозять на смітник. У Шумській...

11 жовтня 2021

Як зростаюча Давидівська громада готується до ще більшого зростання

Як зростаюча Давидівська громада готується до...

У Давидівській громаді Львівської області будують власним коштом одразу три сільські школи, а жодну з існуючих...

06 жовтня 2021

На Донеччині з‘явився журнал про життя Нью-Йорка

На Донеччині з‘явився журнал про життя Нью-Йорка

Агенція медійного росту «Або» запустила НьюЙоркер.City — онлайн-журнал про життя та зміни прифронтового селища...

27 вересня 2021

Від нестачі кисню до високої оцінки ВООЗ. Як Кіцманська лікарня змогла зміцніти у часи пандемії

Від нестачі кисню до високої оцінки ВООЗ. Як...

  Третього березня 2020 року у Чернівцях був зареєстрований перший в Україні хворий на коронавірус, а вже 13...