Мінрегіон зареєстрував договір про співпрацю 14 гуцульських громад

Міністерство розвитку громад та територій зареєструвало договір про міжмуніципальне співробітництво 14 гуцульських громад, укладений за консультаційного супроводу представників Програми "U-LEAD з Європою".


Про це повідомили у Закарпатському регіональному офісі Програми, пише Укрінформ.

Підготовку договору, обговорення з представниками громад та консультаційний супровід здійснювали представники Закарпатського та Івано-Франківського регіональних офісів.

Як зазначили у "U-LEAD з Європою", співпраця громад може дати створення своєрідного бренду Гуцульщини, підготовку спільних туристичних маршрутів, інвестиційних пропозицій, розвиток креативних індустрій, збереження та розвиток гуцульських традицій, ремесел і промислів тощо.

Крім того, договори міжмуніципального співробітництва дають змогу громадам швидше, якісніше та комплексно долати виклики та вирішувати проблеми.

Радник Закарпатського регіонального офісу Павло Рябоконь зазначив, що в основу укладення міжмуніципальних договорів покладений європейський досвід. Зокрема, є п'ять форм співробітництва громад. Один з алгоритмів - реалізація спільного проєкту, дозволяє уникнути зайвих бюрократичних умовностей та згуртувати громади навколо однієї ідеї. Крім того, такий механізм додає бонусів під час різноманітних конкурсів, приміром, державних чи транскордонних.

Під час консультації команди Закарпатського регіонального офісу Програми "U-LEAD з Європою" для громад колишнього Міжгірського району керівник РО Микола Сюсько зазначив, що громади на Міжгірщині пов'язані туристичним потенціалом і також можуть укладати такий договір.

Учасниками нового договору можуть стати чотири громади колишнього Міжгірського району. Саме вони мають на меті утворити своєрідний Міжгірський туристичний кластер.

Як повідомлялося, 24 травня перший договір про співробітництво 14 територіальних громад Гуцульщини «Гуцул Етнос» підписали у селищі Ясіня на Закарпатті. Його уклали Богданська, Верховинська, Вижницька, Ворохтянська, Зеленська, Коломийська, Космацька, Косівська, Кутська, Поляницька, Надвірнянська, Рахівська, Яремчанська та Ясінянська громади, тобто 3 закарпатські, 10 прикарпатських і одна буковинська.

Договір має на меті розвиток туризму, збереження гуцульських традицій, ремесел та промислів. Наступним кроком у цій співпраці буде створення робочого органу, який займатиметься реалізацією проєкту.

Цей договір став шостим у регіоні. У 2014-2015 роках була укладена угода щодо доріг, наступні стосувалися ЦНАПів та екологічної тематики. Загалом в Україні укладено та зареєстровано 700 міжмуніципальних договорів. Лідирує серед регіонів Полтавська область.

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 червня 2021

У Новосанжарській громаді збудували Дія Центр за шведським проєктом

У Новосанжарській громаді збудували Дія Центр...

18 червня відбулося урочисте відкриття новозбудованого Дія Центру (ЦНАП) у Нових Санжарах Полтавської області....

18 червня 2021

Формула розподілу освітньої субвенції. Що чекати громадам?

Формула розподілу освітньої субвенції. Що...

Що громадам важливо знати про оновлену формулу розподілу освітньої субвенції? Про це розповів під час вебінару DECIDE...

18 червня 2021

Адмінпослуги соцзахисту необхідно поетапно делегувати усім громадам, - експертна думка

Адмінпослуги соцзахисту необхідно поетапно...

Здобутки та проблеми розвитку системи надання адміністративних послуг в Україні обговорили сьогодні в Києві...

18 червня 2021

Комунікації та робота з громадськістю в управлінні освітою та закупівлях

Комунікації та робота з громадськістю в...

Як комунікувати та співпрацювати з громадськістю під час закупівель харчування? Під час вебінару Ольга Нос, фахівчиня...

18 червня 2021

У Вараській громаді запрацювала сучасна ПЛР-лабораторія

У Вараській громаді запрацювала сучасна...

У Вараській багатопрофільній лікарні запрацювала сучасна ПЛР-лабораторія. Про це повідомив голова Рівненської ОДА...