Мінрегіон зареєстрував договір про співпрацю 14 гуцульських громад

Міністерство розвитку громад та територій зареєструвало договір про міжмуніципальне співробітництво 14 гуцульських громад, укладений за консультаційного супроводу представників Програми "U-LEAD з Європою".


Про це повідомили у Закарпатському регіональному офісі Програми, пише Укрінформ.

Підготовку договору, обговорення з представниками громад та консультаційний супровід здійснювали представники Закарпатського та Івано-Франківського регіональних офісів.

Як зазначили у "U-LEAD з Європою", співпраця громад може дати створення своєрідного бренду Гуцульщини, підготовку спільних туристичних маршрутів, інвестиційних пропозицій, розвиток креативних індустрій, збереження та розвиток гуцульських традицій, ремесел і промислів тощо.

Крім того, договори міжмуніципального співробітництва дають змогу громадам швидше, якісніше та комплексно долати виклики та вирішувати проблеми.

Радник Закарпатського регіонального офісу Павло Рябоконь зазначив, що в основу укладення міжмуніципальних договорів покладений європейський досвід. Зокрема, є п'ять форм співробітництва громад. Один з алгоритмів - реалізація спільного проєкту, дозволяє уникнути зайвих бюрократичних умовностей та згуртувати громади навколо однієї ідеї. Крім того, такий механізм додає бонусів під час різноманітних конкурсів, приміром, державних чи транскордонних.

Під час консультації команди Закарпатського регіонального офісу Програми "U-LEAD з Європою" для громад колишнього Міжгірського району керівник РО Микола Сюсько зазначив, що громади на Міжгірщині пов'язані туристичним потенціалом і також можуть укладати такий договір.

Учасниками нового договору можуть стати чотири громади колишнього Міжгірського району. Саме вони мають на меті утворити своєрідний Міжгірський туристичний кластер.

Як повідомлялося, 24 травня перший договір про співробітництво 14 територіальних громад Гуцульщини «Гуцул Етнос» підписали у селищі Ясіня на Закарпатті. Його уклали Богданська, Верховинська, Вижницька, Ворохтянська, Зеленська, Коломийська, Космацька, Косівська, Кутська, Поляницька, Надвірнянська, Рахівська, Яремчанська та Ясінянська громади, тобто 3 закарпатські, 10 прикарпатських і одна буковинська.

Договір має на меті розвиток туризму, збереження гуцульських традицій, ремесел та промислів. Наступним кроком у цій співпраці буде створення робочого органу, який займатиметься реалізацією проєкту.

Цей договір став шостим у регіоні. У 2014-2015 роках була укладена угода щодо доріг, наступні стосувалися ЦНАПів та екологічної тематики. Загалом в Україні укладено та зареєстровано 700 міжмуніципальних договорів. Лідирує серед регіонів Полтавська область.

Поділитися новиною:

Читайте також:

17 травня 2022

Пологи – під рашистським чоботом. Як пологівці виживають у пеклі окупації

Пологи – під рашистським чоботом. Як пологівці...

Авторка: Настя Лісовська Маленьке містечко Пологи, розташоване у Запорізькій області, за 18 кілометрів від...

17 травня 2022

Вперше в історії штат США побратався з областю України

Вперше в історії штат США побратався з областю...

Американський штат Міссісіпі визнав Хмельниччину областю-побратимом. Таке рішення прийняли Сенат і Палата штату. ...

17 травня 2022

Безпека в Яворівській громаді, допомога переселенцям та армії - відеокоментарі голови громади

Безпека в Яворівській громаді, допомога...

На світанку 15 травня Яворівська громада на Львівщині знову зазнала ворожих ракетних обстрілів. Про загрозу, як...