Розвиток інфраструктури підтримки бізнесу на рівні громад – рекомендації від Офісу розвитку малого та середнього підприємництва

Підготовлений експертами Офісу розвитку малого та середнього підприємництва (SMEDO) посібник про відкриття інформаційного пункту підприємця (ІПП) стане у пригоді громадам, які бажають створити додаткові стимули для розвитку підприємництва на своїх територіях.

Запропонована модель ІПП була випробувана в межах пілотного проекту, який тривав протягом 2019-2020 років за участі Міністерства економіки України, обласних державних адміністрацій, 12 громад з 4 регіонів (Чернігівська, Черкаська, Запорізька та Тернопільська області). Пілот був реалізований за підтримки проекту FORBIZ в межах програми Європейського Союзу – EU4Business.

За допомогою посібника (ЗАВАНТАЖИТИ 1,3 МБ) ви дізнаєтесь про основні передумови та кроки відкриття у своїй громаді ІПП, поради та базовий набір інструментів аби ваші підприємці знали більше про:

  • порядок реєстрації та ведення бізнесу;
  • програми підтримки;
  • розширення ринку збуту;
  • організації, де можна отримати фахові консультації.

«Інформаційна підтримки бізнесу у громаді – це історія про те, аби ваші підприємці дізнавалися першими про існуючі можливості старту чи розвитку власної справи. Це дозволить залучати додаткове фінансування та інвестиції саме у вашу громаду, що, в свою чергу, працюватиме на створення додаткових робочих місць та збільшення податкових надходжень у місцевий бюджет. В решті решт, це історія про побудову довіри між місцевою владою та підприємцями, – говорить Андрій Слабінський, директор Офісу розвитку малого та середнього підприємництва (SMEDO). - Запропонована нами модель ІПП – це про первинну базову підтримку, яку можна розгорнути досить швидко на базі існуючої інфраструктури та доступних джерел фінансування». 

«Під час проекту ми змогли вибудувати довіру з підприємцями, розвинути співпрацю та допомагати вести їхню підприємницьку діяльність. Створили базу суб’єктів господарювання громади, – ділиться досвідом роботи консультант ІПП Великогаївської громади». 

Про фактор довіри зауважує також консультант ІПП Мелітопольської громади:

«На жаль, представники бізнес-середовища не завжди охоче йдуть на контакт, а особливо, якщо ініціатива йде від влади. Але із запровадженням цього проєкту, можна сказати, що час, за який була проведена робота консультантами ІПП разом із місцевою владою, дозволив зменшити недовіру, довести можливість більш довірливих стосунків між бізнесом та владою».

Модель покликана забезпечити аби кожен підприємець чи той, хто планує ним стати, незалежно від місця проживання, роботи, міг мати доступ про можливості реалізації свого підприємницького потенціалу. Наявність саме фізичного контактного пункту дозволяє врахувати різні можливості доступу до цифрових рішень та Інтернету.

Автори посібника – фахівці SMEDO: менеджерка проекту Ксенія Савченко та директор SMEDO Андрій Слабінський

31.05.2021 - 09:38 | Переглядів: 1827

Приєднані зображення:

Теги:

бізнес інфраструктура ЦНАП бюджет

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

14 червня 2021

14 червня 2021

Зміни до формули розподілу освітньої субвенції - тема вебінару 17 червня

Зміни до формули розподілу освітньої субвенції...

17 червня 2021 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – “Децентралізація для розвитку демократичної освіти”...

14 червня 2021

Онлайн-трансляція круглого столу "Правовий статус асоціацій органів місцевого самоврядування: проблеми та перспективи" 

Онлайн-трансляція круглого столу "Правовий...

Парламентський комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та...

14 червня 2021

У Іллінецькій громаді розповіли, як стимулюють роботу лікарів

У Іллінецькій громаді розповіли, як стимулюють...

Заробітна плата сімейного лікаря в Іллінецькій громаді на Вінниччині становить до 18 тисяч гривень. Також медики...

14 червня 2021

Договір про закупівлі харчування для закладів освіти: як забезпечити виконання та здійснювати контроль - запис вебінару

Договір про закупівлі харчування для закладів...

Договір про закупівлі харчування для закладів освіти: що важливо знати? Під час вебінару Ольга Нос, фахівчиня ДП...