Розвиток інфраструктури підтримки бізнесу на рівні громад – рекомендації від Офісу розвитку малого та середнього підприємництва

Підготовлений експертами Офісу розвитку малого та середнього підприємництва (SMEDO) посібник про відкриття інформаційного пункту підприємця (ІПП) стане у пригоді громадам, які бажають створити додаткові стимули для розвитку підприємництва на своїх територіях.

Запропонована модель ІПП була випробувана в межах пілотного проекту, який тривав протягом 2019-2020 років за участі Міністерства економіки України, обласних державних адміністрацій, 12 громад з 4 регіонів (Чернігівська, Черкаська, Запорізька та Тернопільська області). Пілот був реалізований за підтримки проекту FORBIZ в межах програми Європейського Союзу – EU4Business.

За допомогою посібника (ЗАВАНТАЖИТИ 1,3 МБ) ви дізнаєтесь про основні передумови та кроки відкриття у своїй громаді ІПП, поради та базовий набір інструментів аби ваші підприємці знали більше про:

  • порядок реєстрації та ведення бізнесу;
  • програми підтримки;
  • розширення ринку збуту;
  • організації, де можна отримати фахові консультації.

«Інформаційна підтримки бізнесу у громаді – це історія про те, аби ваші підприємці дізнавалися першими про існуючі можливості старту чи розвитку власної справи. Це дозволить залучати додаткове фінансування та інвестиції саме у вашу громаду, що, в свою чергу, працюватиме на створення додаткових робочих місць та збільшення податкових надходжень у місцевий бюджет. В решті решт, це історія про побудову довіри між місцевою владою та підприємцями, – говорить Андрій Слабінський, директор Офісу розвитку малого та середнього підприємництва (SMEDO). - Запропонована нами модель ІПП – це про первинну базову підтримку, яку можна розгорнути досить швидко на базі існуючої інфраструктури та доступних джерел фінансування». 

«Під час проекту ми змогли вибудувати довіру з підприємцями, розвинути співпрацю та допомагати вести їхню підприємницьку діяльність. Створили базу суб’єктів господарювання громади, – ділиться досвідом роботи консультант ІПП Великогаївської громади». 

Про фактор довіри зауважує також консультант ІПП Мелітопольської громади:

«На жаль, представники бізнес-середовища не завжди охоче йдуть на контакт, а особливо, якщо ініціатива йде від влади. Але із запровадженням цього проєкту, можна сказати, що час, за який була проведена робота консультантами ІПП разом із місцевою владою, дозволив зменшити недовіру, довести можливість більш довірливих стосунків між бізнесом та владою».

Модель покликана забезпечити аби кожен підприємець чи той, хто планує ним стати, незалежно від місця проживання, роботи, міг мати доступ про можливості реалізації свого підприємницького потенціалу. Наявність саме фізичного контактного пункту дозволяє врахувати різні можливості доступу до цифрових рішень та Інтернету.

Автори посібника – фахівці SMEDO: менеджерка проекту Ксенія Савченко та директор SMEDO Андрій Слабінський

31.05.2021 - 09:38 | Переглядів: 2993

Приєднані зображення:

Теги:

бізнес інфраструктура ЦНАП бюджет

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 жовтня 2021

Всеукраїнський конкурс журналістських робіт з децентралізації: комісія приступила до оцінки матеріалів

Всеукраїнський конкурс журналістських робіт з...

Більше трьох сотень журналістських матеріалів у 2021 році надійшло на Всеукраїнський конкурс журналістських робіт...

19 жовтня 2021

Вакцинація в громадах і як це впливає на економіку - сьомий ефір другого сезону проекту "Громада"

Вакцинація в громадах і як це впливає на...

Яка ситуація з вакцинацією в громадах? Чому люди відмовляються від щеплень і чи виправдав себе експеримент у Моршині?...

18 жовтня 2021

18 жовтня 2021

Міжмуніципальна співпраця як стратегічний пріоритет

Міжмуніципальна співпраця як стратегічний...

Автор: Мирослав Кошелюк, експерт з питань стратегічного планування і стратегічних комунікацій Станом на початок...

18 жовтня 2021

Як організувати в громаді сортування сміття? Досвід Тернопільщини

Як організувати в громаді сортування сміття?...

Відсортоване сміття продають, а побутові відходи від будинків – централізовано вивозять на смітник. У Шумській...