Кожна громада матиме змогу об’єктивно оцінити результати своєї роботи – у Бердичеві говорили про спроможність громад

Цього року одним з пріоритетних завдань Мінрегіону є всебічна підтримка громад, які тільки почали працювати в нових умовах. Це визначено Планом дій Уряду на 2021 рік та Указом Президента. Щоб підтримка була максимально ефективною, необхідно розуміти, якої саме допомоги, які конкретно громади потребують, які питання є загальними для усіх, а які – лише для окремих громад. Для цього Мінрегіон спільно з експертами створив портал спроможності громад з переліком усіх громад і набором показників їхнього потенціалу і рівня розвитку.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час відкритого діалогу щодо становлення територіальних громад Житомирської області в контексті реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, який відбувся сьогодні місті Бердичів.

«Портал корисний не лише для нас і нашого моніторингу, а й для самих громад, а також для місцевих державних адміністрацій. Показники, які вже є на ньому і ще з’являтимуться у майбутньому, дадуть їм змогу бачити об’єктивні результати своєї роботи, порівнювати, аналізувати, робити висновки, шукати причини та можливості і в результаті приймати обґрунтовані рішення, спрямовані на розвиток громад і територій», - сказав В’ячеслав Негода.

 

 

Про перспективи розвитку порталу спроможності громад розповів один з його авторів, голова Товариства дослідників України Павло Остапенко.

«Як відомо, спроможна громада – це громада, здатна забезпечувати належний рівень послуг освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту, ЖКГ та інших. Ці функції мають бути підкріплені ресурсами – кваліфікованими кадрами, фінансами та інфраструктурою. Саме на ці показники ми і орієнтуємося, розвиваючи портал спроможності громад», - розповів експерт.

 

 

За його словами, команда розробників планує порівнювати два типи показників: ті, що характеризують потенціал громад, і ті, що вказують на рівень її розвитку.

У групі показників потенціалу громад п’ять основних блоків:

  1. зручність транспортно-географічного положення,
  2. забезпеченість природно ресурсним потенціалом,
  3. виробничий потенціал (основні фонди),
  4. розвиток транспортної мережі,
  5. трудовий потенціал.

У групі показників рівня розвитку громад теж п’ять блоків:

  1. розвиток соціальної інфраструктури
  2. соціальний розвиток
  3. економічний розвиток
  4. стан навколишнього середовища
  5. містобудівний розвиток.

«Всі ці групи показників подальшому ми плануємо відображати на порталі, щоб мати змогу комплексно охарактеризувати діяльність кожної громади, виявляти проблеми, розбиратися в причинах, вчасно реагувати», - сказав Павло Остапенко.

Він нагадав, що на порталі вже є 15 показників, розділених на три групи: демографія, інфраструктурний розвиток, фінансове забезпечення. «Це лише початок роботи, але це вже ті дані, які можуть допомогти органам місцевого самоврядування приймати більш обґрунтовані рішення», - зазначив експерт. 

Партнер відкритих діалогів, які розпочало міністерство в регіонах, - Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Учасники заходів обговорюють питання індикаторів визначення спроможності територіальних громад; шляхи зміцнення їх фінансової спроможності; ефективність управління ресурсами громад у контексті законодавчих новел; якісні публічні послуги для населення та інші.

Нагадаємо, 25 травня на Миколаївщині відбудеться форум з питань децентралізації за участі представників місцевого самоврядування області, Мінрегіону, Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Приєднані зображення:

Теги:

оцінка ефективності громад створення спроможних громад В'ячеслав Негода Павло Остапенко

Область:

Житомирська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

07 грудня 2021

Політичні громади: як політика гальмує розвиток громад

Політичні громади: як політика гальмує розвиток...

Територіальні громади уже рік живуть з владою, обраною за новим виборчим кодексом. Тож уже можна робити перші...

07 грудня 2021

Відбувся Форум місцевих лідерів Європейського Союзу – Східного партнерства

Відбувся Форум місцевих лідерів Європейського...

Децентралізація – на порядку денному щорічного Форуму місцевих лідерів Європейського Союзу – Східного партнерства....

07 грудня 2021

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» підтримає проєкти у партнерських громадах на суму до 22,5 млн грн

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» підтримає проєкти у...

Команда Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» привітала громади з Днем місцевого самоврядування та повідомила, що вже запросила 25...

07 грудня 2021

Бахмут, Вінниця і Львів отримали почесний міжнародний статус ЮНІСЕФ “Громада, дружня до дітей і молоді”

Бахмут, Вінниця і Львів отримали почесний...

Бахмут, Вінниця і Львів – перші міста в Україні, що отримали почесний міжнародний статус Громади, дружньої до дітей і...

07 грудня 2021

«Перш за все варто дбати про добробут жителів громади і спільно формувати «порядок денний» розвитку», - В’ячеслав Негода

«Перш за все варто дбати про добробут жителів...

Щоб громадам наростити свою фінансову спроможність, їм перш за все варто дбати про добробут жителів і спільно з ними...