Кожна громада матиме змогу об’єктивно оцінити результати своєї роботи – у Бердичеві говорили про спроможність громад

Цього року одним з пріоритетних завдань Мінрегіону є всебічна підтримка громад, які тільки почали працювати в нових умовах. Це визначено Планом дій Уряду на 2021 рік та Указом Президента. Щоб підтримка була максимально ефективною, необхідно розуміти, якої саме допомоги, які конкретно громади потребують, які питання є загальними для усіх, а які – лише для окремих громад. Для цього Мінрегіон спільно з експертами створив портал спроможності громад з переліком усіх громад і набором показників їхнього потенціалу і рівня розвитку.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час відкритого діалогу щодо становлення територіальних громад Житомирської області в контексті реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, який відбувся сьогодні місті Бердичів.

«Портал корисний не лише для нас і нашого моніторингу, а й для самих громад, а також для місцевих державних адміністрацій. Показники, які вже є на ньому і ще з’являтимуться у майбутньому, дадуть їм змогу бачити об’єктивні результати своєї роботи, порівнювати, аналізувати, робити висновки, шукати причини та можливості і в результаті приймати обґрунтовані рішення, спрямовані на розвиток громад і територій», - сказав В’ячеслав Негода.

 

 

Про перспективи розвитку порталу спроможності громад розповів один з його авторів, голова Товариства дослідників України Павло Остапенко.

«Як відомо, спроможна громада – це громада, здатна забезпечувати належний рівень послуг освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту, ЖКГ та інших. Ці функції мають бути підкріплені ресурсами – кваліфікованими кадрами, фінансами та інфраструктурою. Саме на ці показники ми і орієнтуємося, розвиваючи портал спроможності громад», - розповів експерт.

 

 

За його словами, команда розробників планує порівнювати два типи показників: ті, що характеризують потенціал громад, і ті, що вказують на рівень її розвитку.

У групі показників потенціалу громад п’ять основних блоків:

  1. зручність транспортно-географічного положення,
  2. забезпеченість природно ресурсним потенціалом,
  3. виробничий потенціал (основні фонди),
  4. розвиток транспортної мережі,
  5. трудовий потенціал.

У групі показників рівня розвитку громад теж п’ять блоків:

  1. розвиток соціальної інфраструктури
  2. соціальний розвиток
  3. економічний розвиток
  4. стан навколишнього середовища
  5. містобудівний розвиток.

«Всі ці групи показників подальшому ми плануємо відображати на порталі, щоб мати змогу комплексно охарактеризувати діяльність кожної громади, виявляти проблеми, розбиратися в причинах, вчасно реагувати», - сказав Павло Остапенко.

Він нагадав, що на порталі вже є 15 показників, розділених на три групи: демографія, інфраструктурний розвиток, фінансове забезпечення. «Це лише початок роботи, але це вже ті дані, які можуть допомогти органам місцевого самоврядування приймати більш обґрунтовані рішення», - зазначив експерт. 

Партнер відкритих діалогів, які розпочало міністерство в регіонах, - Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Учасники заходів обговорюють питання індикаторів визначення спроможності територіальних громад; шляхи зміцнення їх фінансової спроможності; ефективність управління ресурсами громад у контексті законодавчих новел; якісні публічні послуги для населення та інші.

Нагадаємо, 25 травня на Миколаївщині відбудеться форум з питань децентралізації за участі представників місцевого самоврядування області, Мінрегіону, Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Приєднані зображення:

Теги:

оцінка ефективності громад створення спроможних громад В'ячеслав Негода Павло Остапенко

Область:

Житомирська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

28 липня 2021

Механізм сплати ПДФО та інші бюджетні питання громад: В’ячеслав Негода озвучив пропозиції Мінрегіону

Механізм сплати ПДФО та інші бюджетні питання...

Мінрегіон вніс на розгляд Уряду проєкт змін до Податкового кодексу. Цим проєктом міністерство пропонує в наступному...

28 липня 2021

Громади - драйвери розвитку регіонів України, - Олексій Чернишов на Форумі «Україна 30»

Громади - драйвери розвитку регіонів України, -...

Нова система місцевого самоврядування має формуватись на засадах децентралізації. А також — згідно положень...

28 липня 2021

Завдяки децентралізації з’явилася взаємна зацікавленість влади та бізнесу вкладати гроші в добробут громади, - Денис Шмигаль

Завдяки децентралізації з’явилася взаємна...

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Децентралізація» зауважив підтримку реформи...

28 липня 2021

Децентралізація дає можливість громадам розподіляти бюджет відповідно до потреб мешканців, - Прем’єр-міністр

Децентралізація дає можливість громадам...

Уряд продовжує роботу у сфері покращення інвестиційного клімату в громадах. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис...

28 липня 2021

Децентралізація – одна з найуспішніших реформ в Україні, - Президент

Децентралізація – одна з найуспішніших реформ в...

Після завершення другого етапу децентралізації в Україні необхідно здійснити детальний аудит і виправити допущені...