Становлення територіальних громад – Мінрегіон розпочав серію відкритих діалогів в регіонах

 

З початку 2021 року вперше територіальні громади в усій країні стали рівними за статусом: отримали однакові повноваження та перейшли на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. Разом з тим, збільшилася і відповідальність громад перед жителями та перед законом. Наступне завдання реформи - забезпечити розвиток і ефективне функціонування усіх громад. Значної підтримки потребують ті громади, які почали працювати в нових умовах лише з січня поточного року, а це - близько половини з 1469 створених в Україні громад.

Для комунікації з ними Мінрегіон розпочав серію відкритих діалогів про становлення територіальних громад в регіонах. Перший такий захід проходить сьогодні у Вишгороді для громад Київщини. Партнер заходу – Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

На порядку денному - основні індикатори визначення спроможності територіальних громад; шляхи зміцнення їх фінансової спроможності; ефективність управління ресурсами громад у контексті законодавчих новел; якісні публічні послуги для населення та інші.

«Ми намагаємося більше говорити з новоствореними громадами, бо розуміємо, як їм непросто одразу показувати результати, приймати оперативні і ефективні рішення. Вони потребують підтримки Уряду, експертів, колег. Вважаємо, що для них важливо мати чіткі орієнтири, параметри ефективності, на які вони зможуть орієнтуватися у своєму розвитку. Для цього ми запустили портал спроможності громад, де вже є перші 15 показників ефективності. Для чого вони і як їх використовувати, ми сьогодні і говоритимемо. Наголошу лише, що ці індикатори потрібні не для того, щоб оцінювати чи порівнювати громади, а щоб місцеві голови і депутати могли побачити свою громаду в загальній картині по країні чи області. Це дасть їм можливість більш об’єктивно сприймати результати своєї діяльності, робити висновки і, за потреби, коригувати свої стратегії, плани, бюджети, спираючись на дані», - сказав В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій.

 

 

Також, за його словами, важливо, щоб в нових умовах місцеві державні адміністрації і громади вибудували правильні стосунки. «Між вами не має бути конкуренції ні політичної, ні управлінської. Має бути взаємодія, спрямована на поліпшення якості послуг в громадах, розвиток територій, додержання законності», - звернувся В’ячеслав Негода до присутніх на заході голів громад та представників місцевих державних адміністрацій.

Цю думку підтримав і голова Київської обласної державної адміністрації Василь Володін: «Головне, до чого ми спільно з громадами маємо наблизитися в ході децентралізації – це підвищення якості і доступності для людей соціальних та адміністративних послуг, створення інвестиційної привабливості громад. На Київщині власні доходи громад з року в рік зростають. Так само збільшується і підтримка громад з обласного бюджету. Отже маємо разом ефективно використати надані реформою можливості».

 

 

Вже завтра, 21 травня, відкритий діалог щодо становлення територіальних громад відбудеться у Житомирській області.

25 травня на Миколаївщині відбудеться форум з питань децентралізації за участі представників місцевого самоврядування області, Мінрегіону, Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Теги:

створення спроможних громад оцінка ефективності громад В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

24 вересня 2021

Мінрегіон удосконалить законодавство, яким керуються органи самоорганізації населення. Зацікавлені сторони підтримують

Мінрегіон удосконалить законодавство, яким...

В нових громадах все частіше створюють органи самоорганізації населення, які наділяються окремими повноваженнями. Це...

24 вересня 2021

Коли на чемпіонаті України звучить «Корюківка» – гордість розпирає груди. Як у Корюківській громаді дбають про розвиток спорту

Коли на чемпіонаті України звучить «Корюківка»...

Сьогоднішня розповідь – про дитячо-юнацьку спортивну школу однієї з громад Чернігівщини. Громади, де справді дбають...

24 вересня 2021

Про утворення старостинських округів та затвердження старост в контексті останніх законодавчих змін

Про утворення старостинських округів та...

Автор: Олександр Врублевський, експерт з питань діяльності старост та співробітництва територіальних громад 01...

23 вересня 2021

Як громада може впливати на розвиток бібліотек: створення піклувальних рад

Як громада може впливати на розвиток бібліотек:...

Авторка: Люсьєна Шум, виконавча директорка Благодійного фонду «Бібліотечна країна» Сьогодні бібліотеки змінюють...