28 травня 2023
Logo slogan

Чи зможуть посадові особи складати іспит на володіння державною мовою у найближчому місті, - Мінрегіон, АМУ і Нацкомісія зі стандартів державної мови обговорили можливості співпраці з містами

Мінрегіон, Асоціація міст України і Національна комісія зі стандартів державної мови обговорили можливості співпраці зі створення у містах спеціально обладнаних приміщень для складання посадовими особами іспиту на рівень володіння державною мовою.

«На Національну комісію зі стандартів державної мови покладено завдання організувати проведення іспиту на рівень володіння державною мовою для усіх посадових осіб, які зобов’язані володіти державною мовою і застосовувати її під час виконання службових обов'язків, відповідно до статті 9 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної. Такий іспит прогнозовано складатимуть 250-300 тисяч громадян на рік по всій країні. Комісія завершує розробляти програмне забезпечення, яке дозволить усім претендентам скласти іспит за допомогою комп’ютера, не приїжджаючи до Києва. Для проведення іспиту потрібно підготувати невеликі, спеціально обладнані приміщення по усій країні, щоб охочі могли обрати найзручніше для них і зареєструватися на іспит. Ми звернулися до Мінрегіону, і за його сприяння та підтримки Асоціації міст України розраховуємо на діалог з містами для вирішенні цього важливого питання», - пояснила під час онлайн-зустрічі голова Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська.

«Упевнений, міські голови краще знають, де і як в місті можна організувати приміщення для іспиту. Сподіваюсь, голови міст - обласних і районних центрів не залишаться осторонь цієї ініціативи. Ми готові звернутися до них офіційно з відповідним проханням. Комісія надасть усі необхідні технічні параметри цих приміщень і зможе координувати роботу», - сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

«Ініціатива дійсно важлива. Ми через регіональні відділення Асоціації зв’яжемося з міськими головами і проговоримо можливі варіанти співпраці», - сказав виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Після попередніх консультацій з усіма залученими до процесу сторонами, учасники зустрічі запланували підписати Меморандум, у якому буде передбачено умови подальшої співпраці у реалізації ініціативи зі створення приміщень для складання посадовими особами іспиту на рівень володіння державною мовою.

07.05.2021 - 19:07 | Переглядів: 3326
Чи зможуть посадові особи складати іспит на володіння державною мовою у найближчому місті, - Мінрегіон, АМУ і Нацкомісія зі стандартів державної мови обговорили можливості співпраці з містами

Теги:

В'ячеслав Негода Олександр Слобожан

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

26 травня 2023

У Зноб-Новгородській громаді за підтримки U-LEAD запрацювала Аграрна сервісна служба

У Зноб-Новгородській громаді за підтримки...

Аграрна служба покликана допомагати мешканцям громади з обробкою землі, підтримувати процес самозабезпечення їх...

26 травня 2023

Особливості компенсацій для відновлення житлової нерухомості, пошкодженої внаслідок війни - запис вебінару

Особливості компенсацій для відновлення...

Програма DOBRE провела вебінар на тему: "Особливості компенсацій для відновлення окремих видів житлової нерухомості,...

26 травня 2023

Бердичів та Велюнь домовилися про співпрацю

Бердичів та Велюнь домовилися про співпрацю

У межах робочого візиту до Польщі, бердичівська делегація на чолі з міським головою Сергієм Орлюком, відвідала місто...

26 травня 2023

Представники українських громад стажувалися в муніципалітетах Данії та вивчали їхній досвід

Представники українських громад стажувалися в...

Протягом тижня фахівці дев'яти українських громад перебували в данському муніципалітеті Гульборгсунн, де пройшли...