Чи зможуть посадові особи складати іспит на володіння державною мовою у найближчому місті, - Мінрегіон, АМУ і Нацкомісія зі стандартів державної мови обговорили можливості співпраці з містами

Мінрегіон, Асоціація міст України і Національна комісія зі стандартів державної мови обговорили можливості співпраці зі створення у містах спеціально обладнаних приміщень для складання посадовими особами іспиту на рівень володіння державною мовою.

«На Національну комісію зі стандартів державної мови покладено завдання організувати проведення іспиту на рівень володіння державною мовою для усіх посадових осіб, які зобов’язані володіти державною мовою і застосовувати її під час виконання службових обов'язків, відповідно до статті 9 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної. Такий іспит прогнозовано складатимуть 250-300 тисяч громадян на рік по всій країні. Комісія завершує розробляти програмне забезпечення, яке дозволить усім претендентам скласти іспит за допомогою комп’ютера, не приїжджаючи до Києва. Для проведення іспиту потрібно підготувати невеликі, спеціально обладнані приміщення по усій країні, щоб охочі могли обрати найзручніше для них і зареєструватися на іспит. Ми звернулися до Мінрегіону, і за його сприяння та підтримки Асоціації міст України розраховуємо на діалог з містами для вирішенні цього важливого питання», - пояснила під час онлайн-зустрічі голова Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська.

«Упевнений, міські голови краще знають, де і як в місті можна організувати приміщення для іспиту. Сподіваюсь, голови міст - обласних і районних центрів не залишаться осторонь цієї ініціативи. Ми готові звернутися до них офіційно з відповідним проханням. Комісія надасть усі необхідні технічні параметри цих приміщень і зможе координувати роботу», - сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

«Ініціатива дійсно важлива. Ми через регіональні відділення Асоціації зв’яжемося з міськими головами і проговоримо можливі варіанти співпраці», - сказав виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Після попередніх консультацій з усіма залученими до процесу сторонами, учасники зустрічі запланували підписати Меморандум, у якому буде передбачено умови подальшої співпраці у реалізації ініціативи зі створення приміщень для складання посадовими особами іспиту на рівень володіння державною мовою.

07.05.2021 - 19:07 | Переглядів: 1823
Чи зможуть посадові особи складати іспит на володіння державною мовою у найближчому місті, - Мінрегіон, АМУ і Нацкомісія зі стандартів державної мови обговорили можливості співпраці з містами

Теги:

В'ячеслав Негода Олександр Слобожан

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 жовтня 2021

18 жовтня 2021

Міжмуніципальна співпраця як стратегічний пріоритет

Міжмуніципальна співпраця як стратегічний...

Автор: Мирослав Кошелюк, експерт з питань стратегічного планування і стратегічних комунікацій Станом на початок...

18 жовтня 2021

Як організувати в громаді сортування сміття? Досвід Тернопільщини

Як організувати в громаді сортування сміття?...

Відсортоване сміття продають, а побутові відходи від будинків – централізовано вивозять на смітник. У Шумській...

18 жовтня 2021

22 жовтня - консультація для управлінців освітою в громадах

22 жовтня - консультація для управлінців...

22 жовтня 2021 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – “Децентралізація для розвитку демократичної освіти”...

18 жовтня 2021

Вакансія. Асистент проєкту з підтримки покращення якості надання адміністративних послуг у 2021-2023 роках

Вакансія. Асистент проєкту з підтримки...

SKL International оголошує конкурс на посаду асистента проєкту SALAR по підтримці покращення якості надання...