Розпочинається пілотний проект з картування відходів в Україні

В Україні стартувала робота з картування відходів (Waste Mapping) у громадах в рамках компоненту «Циркулярна економіка та нові можливості зростання» програми «Європейський Союз для довкілля» (EU4Environment), що фінансується Європейським Союзом. Виконавцем є Центр ресурсоефективного та чистого виробництва (Центр РЕЧВ) в Україні.

Головною метою картування відходів є виявлення, оцінка та картування потоків відходів виробничих підприємств в обраних пілотних громадах/територіях для розробки заходів з підвищення ефективності використання ресурсів, застосовуючи практики циркулярної економіки.

17 громад подали заявки на участь у пілотному проєкті з картування відходів. Фахівці Центру РЕЧВ та шведської компанії SWECO було відібрали Славутську міську громаду з Хмельницької області та Давидівську сільську громаду з Львівської області.

Ключовими критеріями для фінального відбору громад стали відомості про основні види і типи відходів (включно з небезпечними) на території громади, наявність відходів промислового виробництва та можливостей перероблення чи спалювання сміття.

27 квітня 2021 року на першій спільній зустрічі представників громад, підприємств, органів самоврядування, ООН з промислового розвитку (UNIDO), фахівців шведської компанії SWECO і Центру РЕЧВ було представлено всіх учасників процесу, обговорено типи відходів, які підпадають під картування у цьому проєкті та наступні кроки для переходу до активної роботи щодо раціонального поводження з промисловими відходами.

Катерина Савчук, директорка Агенції регіонального розвитку Хмельницької області, наголосила, що саме об’єднання зусиль влади та громадськості, а також ознайомлення із передовими практиками та планами дій щодо поводження з відходами мають стати запорукою успіху та відкриття нових горизонтів для розвитку регіону.

Тетяна Чернявська, координаторка проєкту відділу з питань ресурсоефективності у промисловому секторі UNIDO, зазначила: «Окрім перероблення та утилізації відходів існує також спосіб запобігати їхньому масовому утворенню, і він полягає в ефективному використанні ресурсів за концепцією РЕЧВ. Втілюючи в Україні цей проєкт, UNIDO сподівається налагодити діалог між громадами, підприємствами та органами самоврядування у цьому напрямку, що допоможе Україні стати успішнішою та пришвидшить її перехід на рейки циркулярної економіки».

Аластер Каррут, фахівець у питаннях циркулярної економіки та картування відходів SWECO, у своїй презентації поділився досвідом про виконану подібну роботу в інших країнах світу (Великобританія, Нідерланди) та повідомив: «У світі немає універсальних посібників, методичок, підручників чи спеціальних настанов у питанні управління відходами. Щоразу для мене – це нова робота, завжди креативний підхід, нове моделювання, яке виконується з урахуванням минулого досвіду та всіх особливостей місцевості у новому проєкті».

Під час дискусії Василь Сидор, Славутський міський голова, відзначив зацікавленість участі громади у цьому проєкті та її готовність надати необхідну інформацію для регулювання процесу поводження з відходами.

Наступним кроком для громад у картуванні відходів буде збір даних з 10-15 підприємств від кожної громади щодо визначення типу відходів і їхньої кількості, збереження та транспортування, оброблення та утилізації промислових відходів виробництва. Далі ці дані систематизують та проаналізують.

Картування промислових відходів допоможе покращити процес поводження з відходами в ОТГ і сприятиме розширенню економічних можливостей та зменшенню навантаження на довкілля.

30.04.2021 - 16:02 | Переглядів: 2482
Розпочинається пілотний проект з картування відходів в Україні

Теги:

управління відходами

Область:

Хмельницька область Львівська область

Громади:

Давидівська територіальна громада Славутська територіальна громада

Джерело:

Центр ресурсоефективного та чистого виробництва

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

17 вересня 2021

Ресурси місцевого самоврядування в проєкті Державного бюджету 2022 – інфографіка

Ресурси місцевого самоврядування в проєкті...

15 вересня Уряд схвалив проект Закону про Державний бюджет України на 2022 рік та подав його на розгляд Верховній...

17 вересня 2021

Громади України й Словенії: обмін досвідом і партнерством

Громади України й Словенії: обмін досвідом і...

Словенці навчать українські громади переробляти сміття і розвивати туризм, а українські громади поділяться досвідом...

17 вересня 2021

Оцінка рівня фінансової спроможності громад – методичні рекомендації (проєкт)

Оцінка рівня фінансової спроможності громад –...

Міністерство розвитку громад та територій спільно з представниками всеукраїнських асоціацій, експертами міжнародних...

17 вересня 2021

Бюджет 2022, політичні рішення, індустріальні парки, суди, - відеоінтервю з Віталієм Безгіним

Бюджет 2022, політичні рішення, індустріальні...

Журналіст Станіслав Безушко поговорив з Віталєм Безгіним, головою підкомітету з питань...

17 вересня 2021

Самоперевірка пожежної безпеки закладу освіти: як провести і на що звернути увагу - запис вебінару

Самоперевірка пожежної безпеки закладу освіти:...

Як підготуватися до перевірок пожежної безпеки у закладах освіти. Про особливості таких перевірок і можливі...