Розпочинається пілотний проект з картування відходів в Україні

В Україні стартувала робота з картування відходів (Waste Mapping) у громадах в рамках компоненту «Циркулярна економіка та нові можливості зростання» програми «Європейський Союз для довкілля» (EU4Environment), що фінансується Європейським Союзом. Виконавцем є Центр ресурсоефективного та чистого виробництва (Центр РЕЧВ) в Україні.

Головною метою картування відходів є виявлення, оцінка та картування потоків відходів виробничих підприємств в обраних пілотних громадах/територіях для розробки заходів з підвищення ефективності використання ресурсів, застосовуючи практики циркулярної економіки.

17 громад подали заявки на участь у пілотному проєкті з картування відходів. Фахівці Центру РЕЧВ та шведської компанії SWECO було відібрали Славутську міську громаду з Хмельницької області та Давидівську сільську громаду з Львівської області.

Ключовими критеріями для фінального відбору громад стали відомості про основні види і типи відходів (включно з небезпечними) на території громади, наявність відходів промислового виробництва та можливостей перероблення чи спалювання сміття.

27 квітня 2021 року на першій спільній зустрічі представників громад, підприємств, органів самоврядування, ООН з промислового розвитку (UNIDO), фахівців шведської компанії SWECO і Центру РЕЧВ було представлено всіх учасників процесу, обговорено типи відходів, які підпадають під картування у цьому проєкті та наступні кроки для переходу до активної роботи щодо раціонального поводження з промисловими відходами.

Катерина Савчук, директорка Агенції регіонального розвитку Хмельницької області, наголосила, що саме об’єднання зусиль влади та громадськості, а також ознайомлення із передовими практиками та планами дій щодо поводження з відходами мають стати запорукою успіху та відкриття нових горизонтів для розвитку регіону.

Тетяна Чернявська, координаторка проєкту відділу з питань ресурсоефективності у промисловому секторі UNIDO, зазначила: «Окрім перероблення та утилізації відходів існує також спосіб запобігати їхньому масовому утворенню, і він полягає в ефективному використанні ресурсів за концепцією РЕЧВ. Втілюючи в Україні цей проєкт, UNIDO сподівається налагодити діалог між громадами, підприємствами та органами самоврядування у цьому напрямку, що допоможе Україні стати успішнішою та пришвидшить її перехід на рейки циркулярної економіки».

Аластер Каррут, фахівець у питаннях циркулярної економіки та картування відходів SWECO, у своїй презентації поділився досвідом про виконану подібну роботу в інших країнах світу (Великобританія, Нідерланди) та повідомив: «У світі немає універсальних посібників, методичок, підручників чи спеціальних настанов у питанні управління відходами. Щоразу для мене – це нова робота, завжди креативний підхід, нове моделювання, яке виконується з урахуванням минулого досвіду та всіх особливостей місцевості у новому проєкті».

Під час дискусії Василь Сидор, Славутський міський голова, відзначив зацікавленість участі громади у цьому проєкті та її готовність надати необхідну інформацію для регулювання процесу поводження з відходами.

Наступним кроком для громад у картуванні відходів буде збір даних з 10-15 підприємств від кожної громади щодо визначення типу відходів і їхньої кількості, збереження та транспортування, оброблення та утилізації промислових відходів виробництва. Далі ці дані систематизують та проаналізують.

Картування промислових відходів допоможе покращити процес поводження з відходами в ОТГ і сприятиме розширенню економічних можливостей та зменшенню навантаження на довкілля.

30.04.2021 - 16:02 | Переглядів: 6220
Розпочинається пілотний проект з картування відходів в Україні

Теги:

управління відходами

Область:

Львівська область Хмельницька область

Громади:

Давидівська територіальна громада Славутська територіальна громада

Джерело:

Центр ресурсоефективного та чистого виробництва

Читайте також:

04 квітня 2025

7 квітня – презентація квітневих каталогів можливостей для громад та бізнесу

7 квітня – презентація квітневих каталогів...

  7 квітня о 13:00 відбудеться презентація каталогів можливостей для громад та бізнесу на платформі...

04 квітня 2025

Новий законопроєкт про формування ліцейної мережі: що може чекати на академічні ліцеї та громади (запис вебінару)

Новий законопроєкт про формування ліцейної...

Новації законопроєкту 13120-1 «Про внесення змін до Закону України "Про повну загальну середню освіту" щодо...

04 квітня 2025

Стартує програма «Запровадження середньострокового бюджетного планування в територіальних громадах»

Стартує програма «Запровадження...

U-LEAD з Європою запрошує представників місцевих фінансових органів та головних розпорядників коштів місцевих...

04 квітня 2025

Розробка статуту територіальної громади. U-LEAD запрошує до участі у навчальній програмі

Розробка статуту територіальної громади. U-LEAD...

Представників громад запрошують долучитися до шеститижневої навчальної програми «Кроки для спеціалістів. Розробка...