28 квітня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» №2194.
Як повідомлялося, законопроект, зокрема, передбачає передачу землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) до комунальної власності сільських, селищних, міських рад.
Він також встановлює чіткий механізм порядку фіксування у Державному земельному кадастрі меж громад.
Органи місцевого самоврядування отримують повноваження змінювати цільове призначення земельних ділянок приватної власності.
Також органи місцевого самоврядування, згідно з законопроектом, матимуть повноваження затверджувати детальне планування території за межами населених пунктів.
Законопроект пропонує, крім іншого, і відмовитися від існування спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, із передбаченням існування натомість центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кадастрової діяльності та геопросторових даних.
Нагадаємо, раніше Президент підписав Указ про передачу сільгоспземель громадам, а Уряд прийняв постанову, яка запускає механізм повноцінної передачі з державної у комунальну власність земель сільськогосппризначення всім без виключення територіальним громадам.
Теги:
земля законодавче забезпечення
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
25 липня 2026
Майбутнє українських громад: Олександр Корнієнко - у подкасті «Врядування»
Майбутнє українських громад: Олександр...
«Якщо хоча б третина наших громад зможе одним реченням сказати, що це за громада і чого вона хоче,...
24 липня 2026
Реорганізація чи перепрофілювання: як не помилитися, створюючи ліцей
Реорганізація чи перепрофілювання: як не...
Сесія ради громади відбулася. Рішення ухвалено. Школа І–ІІІ ступенів має стати академічним ліцеєм і,...
24 липня 2026
Не лише для дипломатів: сім принципів нової...
Міжнародна діяльність українських громад за останні роки істотно змінилася. Якщо раніше вона часто обмежувалася...
23 липня 2026
Чи дійсно для створення мережі академічних...
Насправді цей процес потребує значно глибшого аналізу: передусім кількості майбутніх старшокласників та кадрового...