Розвиток інституту старост, співробітництво громад, передача майна, ЦНАП, місцеві бюджети та інше – у новому моніторингу Мінрегіону

Мінрегіон продовжує відстежувати перебіг реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізації) в регіонах. У моніторингу децентралізації станом на 9 квітня 2021 року з’явилися нові критерії та дещо змінилися попередні.

«Дані моніторингу зокрема показують, що громади продовжують досить активно використовувати інструмент міжмуніципального співробітництва. Це добрий сигнал, адже громади вчаться домовлятися і спільно вирішувати проблеми там, де самотужки впоратися важко – наприклад, у наданні освітніх та медичних послуг, поводженні з твердими побутовими відходами, забезпеченні централізованого водопостачання та водовідведення, ремонті та прибиранні доріг тощо», - прокоментував дані моніторингу заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Один з нових критеріїв моніторингу - розвиток інституту старост та створення старостинських округів (територій юрисдикції старост). Як видно з даних моніторингу, більшість громад вже призначили старост і визначили території їхньої юрисдикції. Найчастіше створюються старостинські округи з чисельністю населення від 500 до 1500 жителів (57 %).

Ще один новий критерій моніторингу – державна підтримка розвитку громад. «Держава продовжує фокусуватися на підтримці розвитку громад та розбудові їх інфраструктури. Так, загалом у 2021 році буде спрямовано більше 80 млрд грн на забезпечення росту спроможності громад та надаватиметься державна підтримка для громад за багатьма напрямами, зокрема, розбудова доріг, розвиток сільських територій, реалізація проектів регіонального розвитку тощо. Разом з цим, зростає частка власних доходів у структурі надходжень місцевих бюджетів. Це означає, що вони стали більш автономними та незалежними від державного бюджету», - зазначив В’ячеслав Негода.

Також він повідомив, що лише у 7 областях на 100% впоралися с передачею майна громадам. В усіх інших регіонах досі залишаються спірні об’єкти. «Ми бачимо, що по передачі ще 287 об’єктів не прийнято рішень, із них 195 - в Донецькій та Луганській областях, 92 - в інших областях. Подекуди райони намагаються передати громадам об’єкти з великими боргами, і це при тому, що у районних бюджетах на початок року було 3,4 млрд грн перехідних коштів. Поки тривають суперечки, поки райони шукають гроші на погашення заборгованості, у стані невизначеності знаходяться тисячі людей – працівників не переданих громадам установ і організацій. І я вкотре хотів би нагадати головам і депутатам громад і районних рад про їхню відповідальність перед законом і людьми», - сказав заступник Міністра.

Моніторинг також показує, що більше половини громад поки не мають центру надання адміністративних послуг. «Створення сучасних ЦНАП має бути одним з головних завдань громад і Уряду на цей рік. Це значно покращить якість надання послуг в громадах, підвищить рівень підтримки жителями дій місцевої влади, а отже і рівень довіри до влади загалом», - зазначив В’ячеслав Негода.

ЗАВАНТАЖИТИ моніторинг можна ТУТ.

09.04.2021 - 09:02 | Переглядів: 9110
Розвиток інституту старост, співробітництво громад, передача майна, ЦНАП, місцеві бюджети та інше – у новому моніторингу Мінрегіону

Теги:

моніторинг В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

10 серпня 2022

Цивільна мобілізація на рівні громад допоможе подолати проблеми, спричинені війною, - В’ячеслав Негода

Цивільна мобілізація на рівні громад допоможе...

  Війна вимагає від органів місцевого самоврядування швидких та ефективних рішень для подолання проблем,...

10 серпня 2022

Збитки Гостомеля складають 9,5 млрд грн: що треба для швидкої відбудови громади та залучення інвестицій

Збитки Гостомеля складають 9,5 млрд грн: що...

  Сума, завданих росіянами збитків у місті, що захищало українську «Мрію», складає 9,5 млрд грн, згідно з...

10 серпня 2022

Як відновити місцеве самоврядування від наслідків війни - колонка експертів

Як відновити місцеве самоврядування від...

Автор: Маркіян Дацишин, національний консультант Ради Європи, у співавторстві із Соріном Іоніце міжнародним...

10 серпня 2022

Недобоївська громада: дружня громада і край смачних врожаїв

Недобоївська громада: дружня громада і край...

У Недобоївській громаді Чернівецької області ледь не кожен сезон - врожайний. Влітку збирають абрикоси, черешні,...