28 вересня 2023
Logo slogan

Розвиток інституту старост, співробітництво громад, передача майна, ЦНАП, місцеві бюджети та інше – у новому моніторингу Мінрегіону

Мінрегіон продовжує відстежувати перебіг реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізації) в регіонах. У моніторингу децентралізації станом на 9 квітня 2021 року з’явилися нові критерії та дещо змінилися попередні.

«Дані моніторингу зокрема показують, що громади продовжують досить активно використовувати інструмент міжмуніципального співробітництва. Це добрий сигнал, адже громади вчаться домовлятися і спільно вирішувати проблеми там, де самотужки впоратися важко – наприклад, у наданні освітніх та медичних послуг, поводженні з твердими побутовими відходами, забезпеченні централізованого водопостачання та водовідведення, ремонті та прибиранні доріг тощо», - прокоментував дані моніторингу заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Один з нових критеріїв моніторингу - розвиток інституту старост та створення старостинських округів (територій юрисдикції старост). Як видно з даних моніторингу, більшість громад вже призначили старост і визначили території їхньої юрисдикції. Найчастіше створюються старостинські округи з чисельністю населення від 500 до 1500 жителів (57 %).

Ще один новий критерій моніторингу – державна підтримка розвитку громад. «Держава продовжує фокусуватися на підтримці розвитку громад та розбудові їх інфраструктури. Так, загалом у 2021 році буде спрямовано більше 80 млрд грн на забезпечення росту спроможності громад та надаватиметься державна підтримка для громад за багатьма напрямами, зокрема, розбудова доріг, розвиток сільських територій, реалізація проектів регіонального розвитку тощо. Разом з цим, зростає частка власних доходів у структурі надходжень місцевих бюджетів. Це означає, що вони стали більш автономними та незалежними від державного бюджету», - зазначив В’ячеслав Негода.

Також він повідомив, що лише у 7 областях на 100% впоралися с передачею майна громадам. В усіх інших регіонах досі залишаються спірні об’єкти. «Ми бачимо, що по передачі ще 287 об’єктів не прийнято рішень, із них 195 - в Донецькій та Луганській областях, 92 - в інших областях. Подекуди райони намагаються передати громадам об’єкти з великими боргами, і це при тому, що у районних бюджетах на початок року було 3,4 млрд грн перехідних коштів. Поки тривають суперечки, поки райони шукають гроші на погашення заборгованості, у стані невизначеності знаходяться тисячі людей – працівників не переданих громадам установ і організацій. І я вкотре хотів би нагадати головам і депутатам громад і районних рад про їхню відповідальність перед законом і людьми», - сказав заступник Міністра.

Моніторинг також показує, що більше половини громад поки не мають центру надання адміністративних послуг. «Створення сучасних ЦНАП має бути одним з головних завдань громад і Уряду на цей рік. Це значно покращить якість надання послуг в громадах, підвищить рівень підтримки жителями дій місцевої влади, а отже і рівень довіри до влади загалом», - зазначив В’ячеслав Негода.

ЗАВАНТАЖИТИ моніторинг можна ТУТ.

09.04.2021 - 09:02 | Переглядів: 10253
Розвиток інституту старост, співробітництво громад, передача майна, ЦНАП, місцеві бюджети та інше – у новому моніторингу Мінрегіону

Теги:

моніторинг В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

28 вересня 2023

Побудова діалогів між громадою та владою: що є важливим для українських громад у воєнний та повоєнний час (+посібник)

Побудова діалогів між громадою та владою: що є...

«Діалог» - розмова між двома. Як місцевій владі розмовляти із жителями громади, формувати у мешканців спроможність не...

28 вересня 2023

Регіони і громади хочуть бачити більш чітку державну регіональну політику, - В’ячеслав Негода

Регіони і громади хочуть бачити більш чітку...

  До повного припинення російської агресії, питання комплексного стратегічного планування розвитку регіонів і...

28 вересня 2023

Окупанти з початку війни викрали 132 посадовців ОМС, - дослідник-документатор

Окупанти з початку війни викрали 132 посадовців...

З початку повномасштабної війни росіяни викрали 132 представників українського місцевого самоврядування та органів...

28 вересня 2023

«Агенції регіонального розвитку повинні отримати більше фінансової та політичної незалежності», - Віталій Безгін

«Агенції регіонального розвитку повинні...

  Запровадити цільову субвенцію для Агенцій регіонального розвитку (АРР) пропонує народний депутат України,...