Розвиток інституту старост, співробітництво громад, передача майна, ЦНАП, місцеві бюджети та інше – у новому моніторингу Мінрегіону

Мінрегіон продовжує відстежувати перебіг реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізації) в регіонах. У моніторингу децентралізації станом на 9 квітня 2021 року з’явилися нові критерії та дещо змінилися попередні.

«Дані моніторингу зокрема показують, що громади продовжують досить активно використовувати інструмент міжмуніципального співробітництва. Це добрий сигнал, адже громади вчаться домовлятися і спільно вирішувати проблеми там, де самотужки впоратися важко – наприклад, у наданні освітніх та медичних послуг, поводженні з твердими побутовими відходами, забезпеченні централізованого водопостачання та водовідведення, ремонті та прибиранні доріг тощо», - прокоментував дані моніторингу заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Один з нових критеріїв моніторингу - розвиток інституту старост та створення старостинських округів (територій юрисдикції старост). Як видно з даних моніторингу, більшість громад вже призначили старост і визначили території їхньої юрисдикції. Найчастіше створюються старостинські округи з чисельністю населення від 500 до 1500 жителів (57 %).

Ще один новий критерій моніторингу – державна підтримка розвитку громад. «Держава продовжує фокусуватися на підтримці розвитку громад та розбудові їх інфраструктури. Так, загалом у 2021 році буде спрямовано більше 80 млрд грн на забезпечення росту спроможності громад та надаватиметься державна підтримка для громад за багатьма напрямами, зокрема, розбудова доріг, розвиток сільських територій, реалізація проектів регіонального розвитку тощо. Разом з цим, зростає частка власних доходів у структурі надходжень місцевих бюджетів. Це означає, що вони стали більш автономними та незалежними від державного бюджету», - зазначив В’ячеслав Негода.

Також він повідомив, що лише у 7 областях на 100% впоралися с передачею майна громадам. В усіх інших регіонах досі залишаються спірні об’єкти. «Ми бачимо, що по передачі ще 287 об’єктів не прийнято рішень, із них 195 - в Донецькій та Луганській областях, 92 - в інших областях. Подекуди райони намагаються передати громадам об’єкти з великими боргами, і це при тому, що у районних бюджетах на початок року було 3,4 млрд грн перехідних коштів. Поки тривають суперечки, поки райони шукають гроші на погашення заборгованості, у стані невизначеності знаходяться тисячі людей – працівників не переданих громадам установ і організацій. І я вкотре хотів би нагадати головам і депутатам громад і районних рад про їхню відповідальність перед законом і людьми», - сказав заступник Міністра.

Моніторинг також показує, що більше половини громад поки не мають центру надання адміністративних послуг. «Створення сучасних ЦНАП має бути одним з головних завдань громад і Уряду на цей рік. Це значно покращить якість надання послуг в громадах, підвищить рівень підтримки жителями дій місцевої влади, а отже і рівень довіри до влади загалом», - зазначив В’ячеслав Негода.

ЗАВАНТАЖИТИ моніторинг можна ТУТ.

09.04.2021 - 09:02 | Переглядів: 4863
Розвиток інституту старост, співробітництво громад, передача майна, ЦНАП, місцеві бюджети та інше – у новому моніторингу Мінрегіону

Теги:

моніторинг В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

20 жовтня 2021

Законопроєкт «Про місто Київ – столицю України» готовий до другого читання

Законопроєкт «Про місто Київ – столицю України»...

20 жовтня парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...

20 жовтня 2021

25 жовтня - презентація проєкту PROSTO (+ програма заходу)

25 жовтня - презентація проєкту PROSTO (+...

25 жовтня (понеділок) о 10:00 відбудеться презентація проєкту «PROSTO: Підтримка доступності послуг в Україні,...

20 жовтня 2021

240 фінансистів громад беруть участь у навчальному курсі “Кроки для фінансистів” від “U-LEAD з Європою”

240 фінансистів громад беруть участь у...

Сьогодні розпочався новий проєкт від U-LEAD, створений спеціально для працівників місцевих фінансових органів під...

20 жовтня 2021

Уряд перерозподілив субвенцію на розвиток мережі ЦНАП: гроші отримають ще 23 громади

Уряд перерозподілив субвенцію на розвиток...

Уряд прийняв зміни до розподілу субвенції на розвиток мережі ЦНАП у 2021 році. Гроші отримають на 23 громади більше -...

20 жовтня 2021

Високий Замок – для Великого Львова. Чому українські міста мільйонники потребують нового законодавства

Високий Замок – для Великого Львова. Чому...

  Міста, справжня окраса сучасного світу, передовсім ті, вік яких сягає сивої давнини, започатковувалися як...