На замовлення Мінрегіону експерти створили базу даних про проведення навчань та тренінгів для громад

Більшість створених у 2020 році територіальних громад мають ще недостатньо досвіду та знань для ефективної роботи у нових умовах – з широкими повноваженнями і значними ресурсам. Отже вони потребують постійної методологічної та інформаційної підтримки з боку Уряду, а також від українських та міжнародних експертів.

Навчання для територіальних громад проводяться за підтримки більшості проектів та програм міжнародної технічної допомоги, що допомагають українському Уряду впроваджувати децентралізацію. Для того, щоб Мінрегіон – міністерство, що відповідає за реформу місцевого самоврядування - мав повну інформацію про характер, географічне, тематичне покриття і часові рамки такого навчання, за технічної підтримки Проекту DESPRO експерти створили базу даних навчань для територіальних громад.

Ідея розробки системи з'явилася в рамках робочої групи №6.2 з питань управління професійним розвитком посадових осіб місцевого самоврядування Ради донорів з питань децентралізації в Україні (наразі - Секторальної робочої групи з питань децентралізації та регіонального розвитку). Наповнення бази, її технічні особливості були опрацьовані та апробовані спільно на засіданнях групи.

На разі в системі є інформація про проведені навчання для представників територіальних громад у IV кварталі 2020 року та невдовзі будуть доступні дані про навчання у І кварталі 2021 року. Інформація про навчання оновлюватиметься щоквартально.

«Ця інформаційна система допоможе Мінрегіону більш ефективно координувати зусилля міжнародних партнерів з надання інформаційної та методичної допомоги громадам. Ми спільно з керівництвом міжнародних проектів та програм бачитимемо, де, коли і хто проводив навчання чи тренінги та на яку тему. Це дасть змогу розподіляти підтримку більш рівномірно, з прив'язкою не лише до території, а й до актуальності тем навчань для громад. У той же час, самі громади зможуть проаналізувати, чи використовують вони усі доступні можливості отримати нові знання та досвід», - сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Ознайомитися з базою даних про навчання та тренінги можна ЗА ПОСИЛАННЯМ.

07.04.2021 - 16:52 | Переглядів: 5576
На замовлення Мінрегіону експерти створили базу даних про проведення навчань та тренінгів для громад

Теги:

навчання міжнародна підтримка

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

17 квітня 2021

Як громадам отримати фінансування, щоб підключити села до оптичного інтернету

Як громадам отримати фінансування, щоб...

Як громадам отримати фінансування, щоб підключити села до оптичного інтернету? - покрокову інструкцію розробили у...

17 квітня 2021

ЦНАП Кіптівської громади

ЦНАП Кіптівської громади

«Децентралізація» напросилася в гості до Кіптівської громади, що на Чернігівщині. Хотіли побачити, як живе громада,...

16 квітня 2021

5 законопроектів, важливих для децентралізації та розвитку громад (інфографіка)

5 законопроектів, важливих для децентралізації...

Головними пріоритетами цього року у впровадженні децентралізації є розвиток спроможності територіальних громад,...