Комунальне агро-підприємство - практика Опішнянської громади

У березні цього року Опішнянська селищна рада, що на Полтавщині, ухвалила Рішення «Про створення комунального підприємства “Опішня-Агро”». Реалізувати проєкт планують найближчим часом.


Із часу утворення Опішнянської територіальної громади в ній активно займаються ремонтами, будівництвом та відновленням інфраструктури, благоустроєм, на що десятки років ніхто не зважав. Проте це лише один із аспектів життєдіяльності територіальної громади. Нині ж значну увагу приділяють подальшому розвитку та створенню нових робочих місць.

Поява комунального підприємства з ведення аграрного виробництва наразі стала дуже актуальною, адже це – важливий напрям, який допоможе забезпечити місцевих мешканців роботою та наповнювати бюджет.

- Один зі шляхів подальшого розвитку полягає в діяльності комунального підприємства «Опішня-Агро», яке буде вести сільське господарство, теплиці та вирощуватиме аграрну продукцію. Максимально будемо займатися тими видами робіт, де потрібна ручна праця, – розповідає голова громади Микола Різник. — Ми намагаємося застосовувати всі законні механізми використання земель громади як для наповнення місцевих бюджетів, так і для задоволення потреб членів громади у земельних ділянках різних цільових призначень. Одним із таких інструментів є виділення земельних ділянок під городництво.

 

Голова Опішнянської громади Микола Різник

 

Виділення ділянок для городництва має стати додатковим важелем наповнення місцевого бюджету та задоволення потреб громади.

- Відповідно до ч. 1 ст. 36 Земельного кодексу України, громадянам із земель державної або комунальної власності можуть надаватися в оренду земельні ділянки для городництва, що ми й зробили. Надалі ці земельні ділянки плануємо передати в користування новоствореному комунальному підприємству. Землю надамо виключно в оренду. У договорі буде прописано, що землю може використовувати лише комунальне підприємство «Опішня-Агро», – додає Микола Різник. – Звісно, таке комунальне підприємство не на руку усім тим, хто роками незаконно заробляв на землях громади та не сплачував податки. «Зацікавлені особи» постійно будуть шукати приводи, щоб дискредитувати подібні ініціативи, але ми до цього готові й покажемо приклад Україні.

 

Що це дасть громаді?

Додаткові робочі місця (молодь буде впевнена, що, залишившись у громаді, матиме ресурси для життя, а не буде змушена шукати кращої долі за межами країни)

 

Розбудова тепличного господарства (вирощена у теплицях продукція буде використовуватися для внутрішнього споживання, постачена до шкіл, садочків та реалізована під власним брендом)

 

Наповнення бюджету за рахунок прибутку від діяльності підприємства (кошти йтимуть від оренди землі й податку ПДФО і витрачатимуться на утримання садочків, шкіл і ремонтування доріг).

 

Для втілення цієї ідеї у громаді є усе необхідне: земля, місця для відновлення ферми та будівництва теплиць, люди, які вже готові приступити до таких видів робіт. Також планують придбати сівалки та в майбутньому збудувати ангари.

- Звісно, це довгий і кропіткий процес. Ми однозначно будемо «набивати ґулі», але рента від видобутку газу не вічна, і ми маємо вже нині подумати про подальший розвиток громади та спадок для майбутнього покоління. Наша позиція чітка. Земля максимально повинна залишатися в громаді й бути ефективно використаною. Ніякого продажу – тільки оренда. Це дасть змогу наповнювати бюджет десятки років, – говорить Микола Різник.

Будівництво теплиць та обробіток перших гектарів комунальної землі планують розпочати вже цього року.

Теги:

бізнес створення спроможних громад земля

Область:

Полтавська область

Громади:

Опішнянська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

17 квітня 2021

ЦНАП Кіптівської громади

ЦНАП Кіптівської громади

«Децентралізація» напросилася в гості до Кіптівської громади, що на Чернігівщині. Хотіли побачити, як живе громада,...

16 квітня 2021

Хмельницький отримав Приз Європи

Хмельницький отримав Приз Європи

Місто Хмельницький  отримало Приз Європи - найвищу відзнаку, яку Парламентська Асамблея Ради Європи присуджує окремим...

14 квітня 2021

Про 12 громад, 19 сироварень і 23,5 мільйонів гривень. Історія одного проєкту

Про 12 громад, 19 сироварень і 23,5 мільйонів...

Громади Рівненської та Волинської областей об’єдналися заради реалізації масштабного проєкту, профінансованого...

14 квітня 2021

Багатодітні родини з усієї країни: як жителька Куликівської громади намагається зберегти школу і відродити село

Багатодітні родини з усієї країни: як жителька...

Шукають будинок для багатодітних родин і допомагають з переїздом, – так у Дроздівці Куликівського району хочуть...

06 квітня 2021

Декомунізація в головах. Як свобода і власні гроші вчать громади діяти раціонально

Декомунізація в головах. Як свобода і власні...

Онуки та правнуки тих, хто пережив колективізацію, Голодомор, розкуркулення, репресії та війну, після Революції...