Данський муніципалітет поділиться досвідом з українськими громадами

Данський муніципалітет Гульборгсунн ділитиметься досвідом з українськими громадами для посилення ефективності місцевого самоврядування.


Про це повідомив посол Королівства Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен під час онлайн-обговорення з представниками Програми "U-LEAD з Європою" та делегації Євросоюзу в Україні, передає Укрінформ.

Дипломат наголосив, що Україна "може пишатися досягнутим у процесі децентралізації".

"Децентралізація має йти пліч-о-пліч з більшою прозорістю, посиленою підзвітністю та доброчесністю на місцевому рівні. І саме у цьому досвід Гульборгсунна буде корисним, оскільки двостороннє партнерство дасть змогу поділитися практичними знаннями Данії в застосуванні цифрових платформ та підвищення прозорості місцевого управління", - сказав він.

За словами посла, йдеться також про досвід впровадження автоматизованих засобів самообслуговування та публічних онлайн-слухань щодо освоєння бюджету.

Оле Егберг Міккельсен уточнив, що співпраця між данською та українськими громадами відбуватиметься за підтримки Програми "U-LEAD".

Голова громади Гульборгсунн Джон Бреддер розповів, що очікує на початок співпраці і сподівається, що після скасування пов'язаних з коронавірусом карантинних обмежень представники місцевого самоврядування обох країн зможуть організовувати взаємні поїздки.

"Наша громада залучена не лише до проєктів навколо Балтійського моря, а й по всій Європі. Ці проєкти включають розвиток туристичного бізнесу, екологічні проєкти, планування простору та багато іншого", - сказав Гульборгсунн Джон Бреддер.

Керівниця сектору місцевого розвитку Представництва ЄС в Україні Наталія Старостенко зауважила, що Данія однією з перших з-поміж країн-членів ЄС стала донором Програми "U-LEAD з Європою" і є цінним стратегічним партнером для України на шляху децентралізації та реформи місцевого самоврядування.

"Двостороння співпраця з Гульборгсунном, громадою, що утворилася через об'єднання міста з сусідніми "напівсільськими" громадами у 2007 році, надасть українським громадам найцінніші ідеї для посилення ефективності у виконанні їхніх нових завдань", - переконана вона.

Директор Програми "U-LEAD з Європою" Бастіан Файгель наголосив, що вітає посилення співпраці між Данією та Україною в межах проєкту обміну досвідом між Гульборгсунном та українськими громадами.

"U-LEAD змогла отримати значну користь від впровадження вагомих ноу-хау, які данські муніципалітети привносять у нашу діяльність у сфері місцевого самоврядування та децентралізації. Тому данські колеги можуть надати важливу підтримку українським партнерам, поділившись своїми цінними знаннями та напрацюваннями у межах міжнародного досвіду", - сказав він.

Фото: Jens Nørgaard Larsen/Ritzau Scanpix

26.03.2021 - 18:46 | Переглядів: 989
Данський муніципалітет поділиться досвідом з українськими громадами

Теги:

міжнародна підтримка

Джерело:

Укрінформ

Поділитися новиною:

Коментарі:

Default image
Олександра Смілянець
27.03.2021 - 11:18
Для модераторів порталу. Чи опубліковуєте Ви матеріали, які стосуються розвитку громад, партисипації жителів сільських та селищних ОТГ, якщо автор цього матеріалу представник громадського сектору?
Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

09 квітня 2021

Телевізійний конкурс "Наша громада" розпочинає пошук місцевих проєктів розвитку

Телевізійний конкурс "Наша громада" розпочинає...

Стартував конкурс проєктів “Наша громада”, які стимулюватимуть та підтримуватимуть розвиток територіальних громад....

09 квітня 2021

42 експерти розробляли індикатори для системи оцінки ефективності територіальних громад

42 експерти розробляли індикатори для системи...

Триває пілотний етап з розробки системи оцінки ефективності територіальних громад, який програма USAID...

09 квітня 2021

7 громад відбрали для участі в проєкті «Центри культурних послуг, як інструмент згуртованості громади»

7 громад відбрали для участі в проєкті «Центри...

2 квітня завершився відбір територіальних громад до участі в проєкті «Центри культурних послуг, як інструмент...

09 квітня 2021

Державна фінансова підтримка сільгосптоваровиробників як один з інструментів розвитку сільських територій

Державна фінансова підтримка...

Уряд розширив напрямки бюджетної програми з надання державної фінансової підтримки для сільськогосподарських...

09 квітня 2021