Новим райдержадміністраціям і громадам важливо налагодити якісну комунікацію між собою, - В’ячеслав Негода

Районні державні адміністрації та органи місцевого самоврядування громад мають бути зацікавлені в тому, щоб вибудовувати новий формат взаємовідносин, який ґрунтуватиметься на чіткому розмежуванні повноважень та якісній комунікації.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода у Львові під час обговорення «Місцеві громади: нове законодавство - нові можливості».

«Райдержадміністрації та громади мають навчитися співпрацювати в нових умовах, з новими повноваженнями та задачами. Звичайно, не зовсім правильно стверджувати, що нові районні адміністрації не будуть керівництвом для органів місцевого самоврядування. В певних питаннях все-таки будуть, бо РДА представляють державну владу на місцях. І я впевнений, що усі тут присутні зацікавлені, щоб наша держава була міцною не лише за рахунок місцевого самоврядування, а й за рахунок сильної та ефективної виконавчої влади. Усі державні програми реалізуються по лінії виконавчої влади, але все одно вони стосуються конкретної території тієї чи іншої громади. Отже РДА і громадам потрібна якісна комунікація між собою, щоб якомога ефективніше ці програми реалізувати», - зазначив В’ячеслав Негода.

За його словами, попри те, що більшість повноважень, в тому числі утримання закладів освіти, медицини, культури, перейшли в громади, держава має слідкувати за дотриманням стандартів надання послуг, і на місцях цим займатиметься РДА.

«Тут немає прямого управління чи підпорядкування, адміністрації лише слідкуватимуть за дотриманням стандартів. Отже і у цих питаннях важлива комунікація між РДА та громадами, щоб послуги були максимально якісними і доступними для людей. Сподіваюся, що відносини новоутворених районних адміністрацій і органів місцевого самоврядування будуватимуться у новому, більш сучасному форматі, а їхня взаємодія буде спрямована перш за все на розвиток територіальних громад», - сказав В’ячеслав Негода.


Нагадаємо, до другого читання у Верховній Раді готується законопроект №4298, який розмежовує повноваження місцевих державних адміністрацій за функціональним принципом (хто виконує, той не контролює), уточнює повноваження МДА із забезпечення законності на територіях та з координації діяльності територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування для виконання державних програм.

12.03.2021 - 17:27 | Переглядів: 7626
Новим райдержадміністраціям і громадам важливо налагодити якісну комунікацію між собою, - В’ячеслав Негода

Приєднані зображення:

Теги:

В'ячеслав Негода створення спроможних громад район

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 липня 2021

Журналістів запрошують взяти участь у Всеукраїнському конкурсі робіт про децентралізацію

Журналістів запрошують взяти участь у...

Триває прийом матеріалів на щорічний Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого...

26 липня 2021

Конкурс малих грантів для громад DREAMactions 4.0. Якісні зміни не потребують великих грошей

Конкурс малих грантів для громад DREAMactions...

CANactions School та Western NIS Enterprise Fund,  який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні та...

26 липня 2021

Чим Синевирська громада хоче зацікавити туристів

Чим Синевирська громада хоче зацікавити туристів

Синевирська громада створена торік у листопаді. Щороку цей край відвідують понад двісті тисяч туристів – це відомий...

26 липня 2021

26 липня 2021

30 громад Волині отримали запрошення взяти участь у першому відборі Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

30 громад Волині отримали запрошення взяти...

Перший відбір Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування»...