28 травня 2023
Logo slogan

Підтримувана Євросоюзом система «Трембіта»  допомагає розвитку цифрового врядування в Україні

11 березня 2021 року відбулася представницька онлайн конференція «Система «Трембіта»: як ми зробили, аби бігали дані, а не люди». Під час заходу обговорили значення створеної за підтримки ЄС системи обміну даними для цифрової трансформації України, її вплив на життя громадян та функціонування інституцій влади.


«ЄС з ентузіазмом підтримує розвиток електронного врядування в Україні.  Я пишаюся, що створена програмою U-LEAD з Європою система «Трембіта» є основою української інфраструктури електронного врядування, – заявив посол Матті Маасікас, голова Представництва ЄС в Україні – Вона покращує якість надання електронних державних послуг на державному та місцевому рівнях, забезпечуючи успішне впровадження реформ децентралізації та цифрової трансформації в Україні. ЄС буде продовжувати підтримувати систему «Трембіта» у рамках проекту EU4DigitalUA для досягнення ефективного, прозорого та сталого надання державних послуг громадянам та бізнесу. Прямуємо разом!»

Станом на березень  2021 року понад 80 органів влади та місцевого самоврядування приєдналися до системи Трембіта.  До неї підключено понад 40 державних електронних реєстрів  та інформаційних систем.  Між ними через «Трембіту» налагоджено понад 180 взаємодій, які слугують основою для розвитку електронних послуг.

«Трембіта» — один з ключових елементів розбудови цифрової держави. Завдяки системі безпечного обміну даними Мінцифра за короткий проміжок часу досягла надзвичайних результатів у напрямку електронного врядування. Я щиро вдячний нашим міжнародним партнерам за підтримку та допомогу Україні на шляху цифрової трансформації», — зазначив Михайло Федоров, віцепрем'єр-міністр- міністр цифрової трансформації.

Зокрема, на базі «Трембіти» працюють такі популярні послуги як єМалятко та ID-14. Cистема забезпечує верифікацію індивідуального податкового номера в мобільному застосунку Дія. Наступними місяцями має розпочатися впровадження онлайн реєстрації місця проживання, яке забезпечуватиме «Трембіта».

Підключитися до системи можуть Центри надання адміністративних послуг, що працюють в інформаційній системі «Вулик». Таким чином вони отримують доступ до електронних реєстрів органів центральної влади та місцевого самоврядування і можуть обслуговувати громадян швидше та якісніше.

«Надання якісних публічних послуг на місцях від ЦНАП або онлайн покращує життя громадян, а також сприяє розвитку місцевого бізнесу, – підкреслила Сусанна Делланс, директор програми «U-LEAD з Європою» від  Sida – Підключення  ЦНАП, що працюють в інформаційній системі «Вулик»,  до системи «Трембіта» відкриває нові можливості для центрів щодо отримання  даних з державних електронних реєстрів. Це підвищує ефективність роботи ЦНАП і допомагає нарощувати спроможність громад».

Систему «Трембіта» було розроблено та впроваджено в ході реалізації проєкту EGOV4UKRAINE  Програми « U-LEAD з Європою».

«Бігати повинні дані, а не люди!» - це гасло нашого проєкту, і саме система «Трембіта» реалізує його якнайкраще. Вона забезпечує взаємодію державних електронних реєстрів та інформаційних систем і обмін даними між ними, створюючи основу для надання електронних послуг громадянам та бізнесу, – зауважила Марі Педак, керівниця проєкту EGOV4UKRAINE  – Ми вдячні за плідну співпрацю з Міністерством цифрової трансформації та іншими українськими державними установами. Разом нам вдалося досягти цієї амбітної мети».

 «Трембіта» базується на системі, яка є основою для електронного врядування в Естонії, де  99% послуг надають сьогодні онлайн. Проєкт EGOV4UKRAINE імплементує Академія електронного управління (e-GA), Естонія.

«Україна – найбільша країна світу, де повноцінно працює платформа обміну даними «естонського» походження. Базуючись на досягненнях проєкту EGOV4UKRAINE, ми продовжуємо нашу співпрацю з урядом України в рамках наступного проєкту – EU4DigitalUA. Ми раді допомагати у здійсненні цифрової трансформації в Україні», – підкреслив Ханнес Асток, виконавчий директор Академії електронного управління.

Присвячена системі «Трембіта» конференція відбулася в рамках проєкту EGOV4UKRAINE програми з підтримки децентралізації в Україні «U-LEAD з Європою».

 

Додаткова інформація:

Систему «Трембіта»  розроблено і впроваджено протягом 2016-2021 років у рамках проєкту EGOV4UKRAINE програми з підтримки децентралізації в Україні «U-LEAD з Європою» та IT-компаніями Cybernetica AS (Estonia) та SoftExpansion (Україна). Відповідні роботи коштували 9,4 млн. євро та були профінансовані Європейським Союзом та його державами-членами Швецією, Данією, Німеччиною, Польщею, Естонією та Словенією.

Більше інформації про проєкт можна отримати на сайті Академії електронного управління (Естонія) - https://ega.ee/project/u_lead/


Відео про «Трембіту»:

 

 

11.03.2021 - 16:22 | Переглядів: 4843
Підтримувана Євросоюзом система «Трембіта»  допомагає розвитку цифрового врядування в Україні

Теги:

адміністративні послуги EGOV4UKRAINE електронне врядування

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

26 травня 2023

У Зноб-Новгородській громаді за підтримки U-LEAD запрацювала Аграрна сервісна служба

У Зноб-Новгородській громаді за підтримки...

Аграрна служба покликана допомагати мешканцям громади з обробкою землі, підтримувати процес самозабезпечення їх...

26 травня 2023

Особливості компенсацій для відновлення житлової нерухомості, пошкодженої внаслідок війни - запис вебінару

Особливості компенсацій для відновлення...

Програма DOBRE провела вебінар на тему: "Особливості компенсацій для відновлення окремих видів житлової нерухомості,...

26 травня 2023

Бердичів та Велюнь домовилися про співпрацю

Бердичів та Велюнь домовилися про співпрацю

У межах робочого візиту до Польщі, бердичівська делегація на чолі з міським головою Сергієм Орлюком, відвідала місто...

26 травня 2023

Представники українських громад стажувалися в муніципалітетах Данії та вивчали їхній досвід

Представники українських громад стажувалися в...

Протягом тижня фахівці дев'яти українських громад перебували в данському муніципалітеті Гульборгсунн, де пройшли...