31 травня 2023
Logo slogan

Цифрова трансформація громад: як це відбувається в Україні

 

 

Особливостям та перевагам електронного врядування для місцевої влади була присвячена панельна дискусія в прес-центрі Українського кризового медіа-центру.  В її роботі взяли участь Катерина Борисенко, керівниця департаменту досліджень та розробки ГО Social Boost, партнера Програми USAID DOBRE; Максим Хоружевський, головний спеціаліст відділу цифрової трансформації Софіївської громади Дніпропетровської області. В режимі онлайн до розмови з Естонії підключились Кирило Крабу, голова правління KrabuGrupp (Таллінн) та Аннемарії Хунт, аналітикиня ІТ-служби міської канцелярії (Пярну).

Захід організував Український кризовий медіа-центром спільно з Естонським центром східного партнерства, за підтримки Фонду Emerging Donors Challenge, Міністерства закордонних справ Естонії та Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» DOBRE.

 

 

За словами Катерини Борисенко, розвиток електронних сервісів сприяє активному залученню людей до процесів самоврядування. В якості прикладу вона привела ситуацію з обговоренням громадського бюджету.

“Наша платформа – хмарне середовище. За її допомогою будь-яка громада може автоматизувати процес роботи с бюджетом участі. Аналіз тих громад, де це діє, показує, що в електронній демократії жінки більш активні. Взагалі, найбільша зацікавленість в цьому проявляється у людей у віці 36-65 років. Їх не лякає ні цифровий підпис, ні нове програмне забезпечення”, – зазначила Катерина Борисенко.

 

 

Максим Хоружевський розповів про досвід з цифрової трансформації Софіївської громади, відзнавчивши значну ефективність нових інструментів в налагодженні внутрішньої комунікації.

“Раніше люди дізнавалися про те, що відбувається в громаді, зі слів сусідів чи з газети, яку передплачували здебільшого пенсіонери, – пояснив він. – Тепер вони більш обізнані завдяки сайту, створеному на платформі DOSVIT, а також соціальним мережам. І людям подобається такий формат спілкування без звичних рамок і бюрократії”. 

А як електрона демократія інтегрована в місцеве самоврядування в країні, яка вважається європейським лідером з дигіталізації управління? З таким питанням модераторка дискусії Ірина Малик, координатор комунікації децентралізації програми DOBRE, звернулась до естонських колег. 

“В електронному управлінні всі процеси віддаються туди, де вони відбуваються, – відповів Кирило Крабу. – Немає якоїсь великої бази даних, яка відповідає за все. Є тоненький прошарок X-road. Все інше віддано самоврядуванню, міністерствам, департаментам і далі до кожної людини”.

Приєднані зображення:

Теги:

електронне врядування

Джерело:

Український кризовий медіа-центр

Поділитися новиною:

Читайте також:

30 травня 2023

Актуальні питання місцевого самоврядування: тези першої зустрічі

Актуальні питання місцевого самоврядування:...

Які актуальні питання місцевого самоврядування в умовах воєнного стану турбують громади - обговорили В’ячеслав...

30 травня 2023

Громади попри війну мають оприлюднювати передбачену законодавством публічну інформацію, - експертка

Громади попри війну мають оприлюднювати...

Тема оприлюднення публічної інформації в період дії воєнного стану залишається нагальною для ОМС. Про законодавче...

30 травня 2023

16 червня U-LEAD проведе онлайн-форум щодо земельного аудиту

16 червня U-LEAD проведе онлайн-форум щодо...

16 червня об 11:00 год відбудеться фінальний онлайн-форум «Аудит земельних ресурсів в громадах». До участі...

30 травня 2023

Медзаклади «первинки» мають можливість отримати сонячні панелі. Як податися на проєкт?

Медзаклади «первинки» мають можливість отримати...

Міністерства охорони здоров’я України у межах спільного проєкту зі Світовим банком «Зміцнення системи охорони...