В Буринській громаді відкрили сучасний ЦНАП: це 150-й Центр, створений за підтримки «U-LEAD з Європою»

Програма ЄС «U-LEAD з Європою», що підтримує реформу децентралізації в Україні, в тому числі, через покращення спроможності громад надавати якісні адміністративні послуги, відкрила 150-й ЦНАП, створений за підтримки U-LEAD. Протягом декількох місяців планується завершити підтримку програми по створенню ще понад 300 ЦНАП по всій Україні.

25 лютого 2021 року в Буринській громаді Сумської області почав роботу ЦНАП громади, створений на заміщення ЦНАП району. У відремонтованій будівлі облаштовано 13 робочих місць і надаються понад 120 адміністративних послуг. Більше 22 000 мешканців громади отримали доступ до якісних сервісів від держави у комфортних умовах. З відкриттям ЦНАП громаду привітали і Європейські партнери.

«Доступ до державних сервісів у сучасному, цифровому та прозорому форматі є вирішальним для якості життя та привабливості громад. Тому я пишаюся тим, що за підтримки програми U-LEAD, яка фінансується ЄС, у Буринській громаді відкрився центр надання адміністративних послуг. Це вже 150-й ЦНАП, який ЄС допомагає створити в Україні», зазначив Ксав'є Камю, керівник відділу програм зовнішньої допомоги «Належне управління та верховенство права».

Капітальний ремонт приміщення ЦНАП проведено за підтримки програми «U-LEAD з Європою»: з понад 3,7 мільйонів гривень, витрачених на модернізацію будівлі, 55% профінансувала громада. Дизайн-проєкт ЦНАП розроблений українськими архітекторами програми. У приміщенні передбачені необхідні умови для осіб з інвалідністю, її обладнано пандусом, а для батьків з дітьми - сповивальним столиком та дитячим куточком.

Сусанна Делланс, директор програми «U-LEAD з Європою» від Sida, привітала мешканців громади з відкриттям оновленого ЦНАП: «Наша команда дуже рада співпрацювати з такими надійними та проактивними партнерами як Буринська громада, які бажають покращувати якість надання послуг мешканцям та готові докладати до цього зусиль. Я впевнена, що привітний персонал у сучасному приміщенні ЦНАП не лише будуть надавати якісні послуги та консультації, а й надихатимуть мешканців їх на подальший розвиток громади та регіону».

Лілія Попова, начальник відділу політики та взаємодії з місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування Міністерства розвитку громад та територій, привітала мешканців з відкриттям ЦНАП: «Серед пріоритетів Міністерства – допомога громадам у створенні сучасних ЦНАП, що акумулюють в собі надання всіх послуг, яких потребують мешканці громад. Тим більше, що децентралізація, яку впроваджує держава, – це якраз про якісні і доступні послуги. Кожна територіальна громада, як того вимагає законодавство, має забезпечити на своїй території надання якісних послуг. Мінрегіон високо цінує внесок «U-LEAD з Європою» у побудову в Україні мережі надання якісних адмінпослуг».

Програма також забезпечила ЦНАП меблями, технікою, програмним забезпеченням, електронною системою керування чергою, а також надала інституційну підтримку у створенні віддаленого робочого місця у селі Успенка. Всі співробітники ЦНАП пройшли тренінги з підвищення кваліфікації, розроблені експертами програми.

Віктор Ладуха, голова Буринської громади подякував партнерам: «Ми дякуємо міжнародним партнерам та обласній державній адміністрації за допомогу та підтримку у створенні належного ЦНАП. Звичайно, комфортне приміщення це надзвичайно важливо, але найголовніше у ЦНАП - це послуги і кваліфікований персонал, тому інституційна підтримка та тренінги від експертів U-LEAD допомогли нам налагодити по-справжньому ефективну систему надання послуг у громаді».

Загалом, 18 громад Сумської області отримують підтримку програми «U-LEAD з Європою» зі створення та модернізації ЦНАП.

25.02.2021 - 17:31 | Переглядів: 5438
В Буринській громаді відкрили сучасний ЦНАП: це 150-й Центр, створений за підтримки «U-LEAD з Європою»

Приєднані зображення:

Теги:

ЦНАП

Область:

Сумська область

Громади:

Буринська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

29 липня 2022

Великоберезовицька громада розробила інвестиційний профіль та працює над запрошенням релокованого бізнесу

Великоберезовицька громада розробила...

Створення сприятливого бізнес-середовища в територіальній громаді - тривалий процес, який вимагає системної роботи у...

22 лютого 2022

Міжмуніципальне диво. 16 громад Закарпаття разом будують сміттєсортувальний завод

Міжмуніципальне диво. 16 громад Закарпаття...

Будівництво має початися у травні цього року у селищі Поляна Закарпатської області із залученням німецького...

22 лютого 2022

У Запорізькій області громада створила пожежну охорону та вже кілька років самостійно бореться з пожежами

У Запорізькій області громада створила пожежну...

Добровільну пожежну охорону Комиш-Зорянська громада створила завдяки новим можливостям, які отримала в...

18 лютого 2022

Стати екологічною столицею Київщини. Кейс Пірнівської громади, яка самостійно визначилася із власним майбутнім

Стати екологічною столицею Київщини. Кейс...

Наприкінці децентралізації десять сіл неподалік від Києва примусово об’єднали в Пірнівську громаду. І хоча на паперах...