Стандарти витрат у розрізі галузей як основа ефективного фінансового управління для різних типів громад - путівник

Збільшення обсягу повноважень та ресурсів ставить перед органами місцевого самоврядування базового рівня завдання максимально ефективно використати наявний ресурс та забезпечити якісне надання муніципальних послуг. Зорієнтуватися в інформаційному вирі допоможе путівник «Стандарти витрат у розрізі галузей, як основа ефективного фінансового управління для різних типів громад» (ЗАВАНТАЖИТИ 1,7 МБ). Його розроблено та видано у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру на кошти, виділені Європейським Союзом, аби розкрити тематики фіскальної децентралізації для представників місцевого самоврядування.

У публікації наскрізно описано фінансове управління у поділі за кожною із галузей: освіти, молодіжної політики, охорони здоров’я, соціального захисту та інших. Тут зібрано посилання на основну нормативну базу, яка регулює здійснення повноважень органами місцевого самоврядування, зведено інформацію про стандарти відповідних послуг, цілі державної політики у відповідній сфері, результативні показники з урахуванням застосування гендерно орієнтованого бюджетування та алгоритми розрахунків стандартів витрат на основі чинного законодавства.

Матеріали путівника будуть корисні представникам органів місцевого самоврядування, виконавчих органів рад, фінансових управлінь, особливо у період завершення реформування адміністративно-територіального устрою, формування нових громад базового рівня та остаточного розподілу повноважень.

 

25.02.2021 - 10:14 | Переглядів: 1329
Стандарти витрат у розрізі галузей як основа ефективного фінансового управління для різних типів громад - путівник

Теги:

бюджет створення спроможних громад

Джерело:

Програма ООН із відновлення та розбудови миру

Поділитися новиною:

Коментарі:

Default image
Fedir
05.03.2021 - 20:34
Доброго дня! Якщо я добре проінформований, то новостворені ОТГ отримують якісь субвенції з державного бюджету? Чи як воно взагалі працює, які розміри цих субвенцій коротко? Що фінансується з місцевого бюджету, а що з державного? Хто може проконтролювати витрати здійснені ОТГ, які органи і чи треба мешканцям кудись звертатися, чи все ж таки якісь планові перевірки існують для кожної громади? Для прикладу - побудували парк за 20 млн, а можливо на ньому вкрали 10 млн. хто це перевірить, аби не було зловживань та корупції? Дякую!
Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

17 квітня 2021

Як громадам отримати фінансування, щоб підключити села до оптичного інтернету

Як громадам отримати фінансування, щоб...

Як громадам отримати фінансування, щоб підключити села до оптичного інтернету? - покрокову інструкцію розробили у...

17 квітня 2021

ЦНАП Кіптівської громади

ЦНАП Кіптівської громади

«Децентралізація» напросилася в гості до Кіптівської громади, що на Чернігівщині. Хотіли побачити, як живе громада,...

16 квітня 2021

5 законопроектів, важливих для децентралізації та розвитку громад (інфографіка)

5 законопроектів, важливих для децентралізації...

Головними пріоритетами цього року у впровадженні децентралізації є розвиток спроможності територіальних громад,...