Для розвитку інституту старост потрібні чіткі, законодавчо закріплені орієнтири, - В’ячеслав Негода

В Україні, в результаті реформи адміністративно-територіального устрою, склад більшості громад змінився, стало більше великих за площею і кількістю населення громад. Мешканцям багатьох міст, селищ і сіл з цього року треба вчитися жити і розвиватися разом з новими сусідами. Звичайно, на місцях мають бути люди, які допомагатимуть і жителям, і місцевій владі створити відчуття єдності в громаді. І цими людьми є старости. Отже на етапі становлення громад варто дуже зважено підійти до розвитку цього інституту.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час круглого столу «Староста в громаді: статус, мета та завдання», організованого Парламентським комітетом з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

«На практиці, староста має допомагати людям у вирішенні буденних питань життя їхнього населеного пункту, забезпечувати розвиток територій, представництво інтересів жителів. Ідеологічно ж, він має допомагати голові і місцевій раді формувати цілісність громади, щоб люди, навіть потри різниці у звичаях та традиціях, відчували себе членами єдиної родини», - сказав В’ячеслав Негода.

За його словами, попередній моніторинг Мінрегіону щодо формування інституту старост демонструє, що до вирішення цього питання громади підходять по-різному. «Хтось поспіхом призначив старост, хтось чекає, поки приймуть законопроект №4535. Хтось намагається створювати території юрисдикції старост більш менш рівномірно, хтось робить це не дуже логічно. Як результат, вже маємо найбільший старостинський округ (територію юрисдикції старост) в 11 тисяч мешканців і найменший – у 69 жителів», - повідомив заступник Міністра.

Загалом, за його словами, в громадах вже призначили 4242 старости, створили 4481 старостинський округ. У 3159 округах мешкає менше 1500 людей. У 762 – від 1500 до 3000 жителів. У 195 – понад 3000 мешканців.

«Звичайно, громади мають самі визначатися з кількістю і складом старостинських округів. Але при цьому вони не повинні забувати, що у занадто великому окрузі один староста просто не зможе надавати послуги якісно. Якщо ж округи маленькі і їх багато, то збільшуються витрати з місцевого бюджету на старост, навантаження яких дуже незначне. Тому, коли громада говорить, що в них на щось не вистачає грошей, а при цьому створює старостати по 100-200 людей, то, як мінімум, до неї виникають запитання. Вважаємо, що має бути певна «золота середина», на яку варто орієнтуватися громадам. Наші пропозиції ми виклали у законопроекті №4535, який зараз знаходиться на розгляді Верховної Ради. І наш моніторинг доводить, що приймати цей законопроект, давати громадам певні орієнтири, треба якнайшвидше», - зазначив В’ячеслав Негода.

Більше цитат з Форуму – зовсім скоро на порталі «Децентралізація».


Захід організований спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, асоціаціями органів місцевого самоврядування за сприяння та за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

 

 

18.02.2021 - 19:03 | Переглядів: 2002
Для розвитку інституту старост потрібні чіткі, законодавчо закріплені орієнтири, - В’ячеслав Негода

Приєднані зображення:

Теги:

староста В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

03 березня 2021

Можливості для громад: оголошено всеукраїнський конкурс проєктів з розвитку безпеки в громадах в умовах пандемії COVID-19

Можливості для громад: оголошено всеукраїнський...

Громадська організація «Інститут миру і порозуміння» (ІМіП) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» оголосила...

03 березня 2021

В Україні майже 450 поліцейських пройшли підготовку та несуть службу у територіальних громадах

В Україні майже 450 поліцейських пройшли...

Проєкт “Поліцейський офіцер громади” був ініційований у 2018 році та стартував 29 травня 2019 року. Тоді 34...

03 березня 2021

Підприємницькі навички, кіберспорт і програмування — нові можливості для молоді в енергодарському просторі «Резидент»

Підприємницькі навички, кіберспорт і...

У жовтні 2020 року в Енергодарі відкрився молодіжний бізнес-консалтинг-центр «Резидент» — неформальний креативний...

03 березня 2021

Як місцева влада може підтримати розвиток кооперативу - вебінар 10 березня

Як місцева влада може підтримати розвиток...

Шукаєте відповідь на питання, як місцева влада може підтримати діючий бізнес і стимулювати до підприємництва через...

03 березня 2021

Як почати бюджет участі в громаді - тема відкритого вебінару 16 березня

Як почати бюджет участі в громаді - тема...

16 березня ГО SocialBoost, партнер Програми USAID DOBRE з цифровізації, та  Асоціація учасницького розвитку громад...