22 березня 2023
Logo slogan

Космацька громада отримала від польських партнерів обладнання для добровільної пожежної дружини

3 лютого у селі Прокурава Космацької громади, що в Івано-Франківській області, завершилась реалізація проєкту «Підтримка Добровільної пожежної служби у Прокураві» фінансованого у рамках програми «Польська допомога» за кошти Міністерства закордонних справ Республіки Польщі, пише "Галичина".

«Добровільна пожежна команда у селі Прокурава була створена громадою у 2019 р. в рамках міжнародної програми "U-LEAD з Європою", фінансованою ЄС – Космацька ОТГ була тоді вибрана у відкритому конкурсі з-поміж більше 140 заявок. Добровольці пройшли курси в ДСНС (яка надала теж пожежну машину), польські спеціалісти допомагали створити команду і план безпеки, а також приймали у себе з навчальним візитом представників громади, адже у Польщі бл.700 000 пожежників-добровольців! Добровольці самотужки побудували пожежне депо, а громада разом з польським МЗС укомплектувала їх основними засобами особистого захисту», - повідомили у Генеральному Консульстві Респібліки Польща.

Зараз, після двох років роботи, протягом яких команда виросла до 15 чоловік, громада отримала від польської сторони допомогу у вигляді сучасного пожежного модуля на причепі, який можна підключити до будь-якого автомобіля і швидко доїхати до пожежі у найбільш недоступних куточках гірської громади. Громада отримала також набір іншого пожежного та ремонтного обладнання: вогнегасники для громадських будинків, генератори, зарядні пристрої, протигази, пожежні рукави та пістолети і т.д. Загальна вартість проекту склала 11 тис. євро (близько 375 тис. грн).

«Польські пожежники вже багато років передають досвід та знання їхнім українським колегам, співпраця успішно налагоджена та продовжується. Я дуже тішуся, що таким чином відбувається покращення безпеки українських громад. Можливість спостерігати за цим і безпосередньо брати участь в цьому дійсно наповнює мене радістю», - сказала під час візиту до пожежників-добровольців Еліза Дзвонкєвіч, Генеральний консул Польщі у Львові.

04.02.2021 - 09:53 | Переглядів: 5318
Космацька громада отримала від польських партнерів обладнання для добровільної пожежної дружини

Теги:

безпека пожежна міжнародна підтримка

Область:

Івано-Франківська область

Громади:

Космацька територіальна громада

Джерело:

Газета "Галичина"

Поділитися новиною:

Читайте також:

17 березня 2023

10 березня 2023

Шевченківська громада реалізувала проєкт з енергонезалежності за підтримки міжнародних партнерів

Шевченківська громада реалізувала проєкт з...

  Шевченківська сільська громада з допомогою проєкту «Суходров» розпочала виготовлення власного паливного...

10 березня 2023

Старша профільна школа на місцевому рівні. Досвід Славутської громади

Старша профільна школа на місцевому рівні....

Матеріал підготувала експертка SALAR International шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в...

08 березня 2023

Чортків поповнив ряди Energy Cities

Чортків поповнив ряди Energy Cities

  Чортків, що на Тернопільщині, – перше з малих міст України, яке прийняли до Європейської асоціації місцевих...