27 січня Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост №4535 та рекомендував Парламенту прийняти його за основу.
«На першому етапі децентралізації, коли спроможні громади лише починали формуватися, інститут старост себе, в цілому, виправдав. Хоча в деяких громадах, на жаль, у питаннях старост було занадто багато політики… Це стало причиною змін до виборчого законодавства, і старости тепер не обираються на прямих виборах, їх призначає рада за поданням голови. Але ми вважаємо, що мешканці громади усе ж мають впливати на вибір людини, яка представлятиме їхні інтереси в органах місцевого самоврядування громади. Вони мають також розуміти, які функції виконуватиме староста. Тому у цьому законопроекті пропонується обов’язково проводити громадське обговорення кандидатур на посаду старости з мешканцями перед їх внесенням на розгляд ради, яка його затверджує і звільняє. Враховуючи також, що в деяких великих громадах є понад півсотні населених пунктів, знімається норма про обовязковість входження старости до складу виконавчого комітету, водночас він отримує гарантоване право на участь та виступ на засіданнях ради, виконкому, інших органах ради. Важливо також, що за рішенням органу місцевого самоврядування, закріплюється за старостою окремі завдання адміністратора ЦНАПу. Ці норми є головними у законопроекті – усі інші положення врегульовують суто технічні питання: порядок створення старостинських округів, затвердження радою громади положень про старосту, суміщення посади старости тощо», - сказав у коментарі порталу «Децентралізація» заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
Законопроект був підготовлений Мінрегіоном та Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з залученням асоціацій органів місцевого самоврядування та експертів.
Основні положення цього законопроекту - в інфографіці:
Поділитися новиною:
26 лютого 2021
98,5% об’єктів передані у комунальну власність громад, - дані моніторингу Мінрегіону
98,5% об’єктів передані у комунальну власність...
98,5% об’єктів спільної власності територіальних громад району громади вже готові взяти на свій баланс (надали...
26 лютого 2021
Агломерація: настав час закріпити у...
З початку 2021 року усі громади в Україні мають рівні можливості і повноваження. Отже вони нарешті можуть бути...
26 лютого 2021
Як законопроект №4380 про адмінзбір вплине на бюджет громади
Як законопроект №4380 про адмінзбір вплине на...
Авторка: Яніна Казюк, експерт з публічних фінансів, доктор наук з державного управління Розвиток системи...
25 лютого 2021
Михайло Федоров: Мінцифра підтримує цифровізацію в регіонах
Михайло Федоров: Мінцифра підтримує...
Мінцифра працює над цифровою трансформацією регіонів. Наша мета — допомогти кожній громаді із впровадженням...
25 лютого 2021
Мінрегіон: працюємо над тим, щоб до кінця року 1000 громад мали власні стратегії розвитку
Мінрегіон: працюємо над тим, щоб до кінця року...
25 лютого Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов взяв участь у нараді з головами обласних та...