В Україні законодавчо визначать чіткі правила вирішення питань адмінтерустрою - основні засади адміністративно-територіального устрою, порядок утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів.
27 січня Уряд схвалив проект Закону «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України» - один з пакету законопроектів децентралізації, підготовлених Мінрегіоном у співпраці з усіма учасниками реформи.
За словами заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди, законопроект визначає чіткі процедури вирішення питань, пов’язаних з адмінтерустроєм держави і, нарешті, скасує досі чинний Указ Президії Верховної Ради Української PCP «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української PCP» від 12 березня 1981 року.
«Законопроект найближчим часом направлять на розгляд парламенту. Очікуємо, що він так само отримає підтримку народних депутатів, яку має реформа місцевого самоврядування в цілому. Життя не стоїть на місці, постійно стикаємося з новими викликами і потребами, тому мусимо мати законодавчі інструменти вчасно реагувати і відкривати територіям шляхи розвитку», - сказав В’ячеслав Негода.
Якщо коротко, то законопроект вводить поняття адміністративно-територіального устрою України, адмінтеродиниці, населеного пункту, території територіальної громади та ін. Встановлюються засади, на яких будується адмінтерустрій, органи, до повноважень яких належить розгляд і вирішення питань адмінтерустрою, порядок утворення та ліквідації адмінтеродиниць, встановлення і зміни їх меж, віднесення населених пунктів до категорії сіл селищ міст, найменування і перейменування адмінтеродиниць, визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад.
Врегульовуються і питання щодо Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад.
Теги:
АТУ В'ячеслав Негода Засади АТУ
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
16 жовтня 2025
Партнерства та реформи для розвитку регіональної політики: тези із сесії у межах EURegionsWeek
Партнерства та реформи для розвитку...
Проєкт UCORD продовжує висвітлення участі української делегації у заходах Європейського тижня регіонів і міст 2025...
16 жовтня 2025
Представники ЄС запевнили у подальшій підтримці...
У Брюсселі завершився Європейський тиждень регіонів та міст (European Week of Regions and Cities, EWRC 2025)...
15 жовтня 2025
У закладі профтехосвіти Івано-Франківська зʼявився сучасний профорієнтаційний хаб
У закладі профтехосвіти Івано-Франківська...
У Центрі професiйно-технiчної освiти № 1 міста Івано-Франківськ було створено сучасний профорієнтаційний...
15 жовтня 2025
Оголошено старт прийому заявок на участь у...
Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD спільно з Міністерством...