06 грудня 2023
Logo slogan

Створення місцевих фінансових органів – важлива умова функціонування громад

Експерти з фінансових питань Офісу реформ при Мінрегіоні, нагадують, що громади, які ще не створили фінансові органи, а таких ще 90, мають зробити це якнайшвидше. Інакше вони не зможуть платити зарплатню, сплачувати за енергоносії та фінансувати інші важливі видатки.

Як відомо, у 2020 році була сформована нова система місцевого самоврядування і новий адміністративно-територіальний устрій. При цьому, суттєво збільшилися повноваження органів місцевого самоврядування, що вимагає нових підходів до організації роботи і нових форматів організаційної структури виконавчих органів місцевих рад.

Одним із важливих нововведень стало внесення змін до Бюджетного кодексу щодо позбавлення прав місцевих голів одноособово виконувати функції місцевого фінансового органу. Відтак, починаючи з 1 січня 2021 року, кожна громада повинна мати повноцінний фінансовий орган у статусі юридичної особи. До кола повноважень місцевих фінансових органів належить здійснення функцій зі складання прогнозів місцевих бюджетів, складання, виконання місцевих бюджетів, контроль за витрачанням коштів розпорядниками бюджетних коштів, а також інші функції, пов’язані з управлінням коштами місцевого бюджету і організації бюджетного процесу.

До початку бюджетного періоду 2021 року не всі громади змогли повністю сформувати фінансові органи, що унеможливлює забезпечення належного виконання бюджетів у таких громадах.

За інформацією Держказначейства, станом на 18 січня 2021, з усіх 1597 місцевих бюджетів фінансові органи функціонують у 1491.

Що стосується безпосередньо територіальних громад, то тут із 1438 місцевих рад фінансові органи функціонують у 1348, тобто у 90 громадах фінансові органи відсутні (або перебувають у стадії формування і юридичної реєстрації).

Формування фінансових органів, як юридичних осіб, повністю завершено на територіях 7 областей: Волинській, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій та Чернігівській.

Відсутність фінансових органів, як юридичних осіб унеможливлює виконання місцевих бюджетів, а це – неможливість виплати заробітної плати, проведення розрахунків за енергоносії та фінансування інших важливих для громади видатків. Тому, якнайшвидше завершення процесу формування фінансових органів є одним із першочергових завдань органів місцевого самоврядування.

22.01.2021 - 12:02 | Переглядів: 10778
Створення місцевих фінансових органів – важлива умова функціонування громад

Теги:

бюджет

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

05 грудня 2023

Про що говорили представники Ради Європи з майбутніми управлінцями? Тези Відкритого діалогу

Про що говорили представники Ради Європи з...

Високе представництво Ради Європи та студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка провели...

05 грудня 2023

Реформа старшої профільної освіти: чи готові заклади П(ПТ)O та ФПО?

Реформа старшої профільної освіти: чи готові...

23-24 листопада пройшли експертні обговорення формування регіональної мережі та профілів закладів середньої освіти...

05 грудня 2023

Планування місцевого бюджету – відповіді на запитання громад

Планування місцевого бюджету – відповіді на...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» відповіли на запитання громад щодо планування місцевих бюджетів на 2024 рік, які...

05 грудня 2023

Якісна освіта не за всі гроші світу: як громаді ухвалити рішення на користь дітей

Якісна освіта не за всі гроші світу: як громаді...

Авторка: Марія Очеретяна, Центр спільних дій Скорочення освітньої субвенції, необхідність оптимізації шкільної...