Створення місцевих фінансових органів – важлива умова функціонування громад

Експерти з фінансових питань Офісу реформ при Мінрегіоні, нагадують, що громади, які ще не створили фінансові органи, а таких ще 90, мають зробити це якнайшвидше. Інакше вони не зможуть платити зарплатню, сплачувати за енергоносії та фінансувати інші важливі видатки.

Як відомо, у 2020 році була сформована нова система місцевого самоврядування і новий адміністративно-територіальний устрій. При цьому, суттєво збільшилися повноваження органів місцевого самоврядування, що вимагає нових підходів до організації роботи і нових форматів організаційної структури виконавчих органів місцевих рад.

Одним із важливих нововведень стало внесення змін до Бюджетного кодексу щодо позбавлення прав місцевих голів одноособово виконувати функції місцевого фінансового органу. Відтак, починаючи з 1 січня 2021 року, кожна громада повинна мати повноцінний фінансовий орган у статусі юридичної особи. До кола повноважень місцевих фінансових органів належить здійснення функцій зі складання прогнозів місцевих бюджетів, складання, виконання місцевих бюджетів, контроль за витрачанням коштів розпорядниками бюджетних коштів, а також інші функції, пов’язані з управлінням коштами місцевого бюджету і організації бюджетного процесу.

До початку бюджетного періоду 2021 року не всі громади змогли повністю сформувати фінансові органи, що унеможливлює забезпечення належного виконання бюджетів у таких громадах.

За інформацією Держказначейства, станом на 18 січня 2021, з усіх 1597 місцевих бюджетів фінансові органи функціонують у 1491.

Що стосується безпосередньо територіальних громад, то тут із 1438 місцевих рад фінансові органи функціонують у 1348, тобто у 90 громадах фінансові органи відсутні (або перебувають у стадії формування і юридичної реєстрації).

Формування фінансових органів, як юридичних осіб, повністю завершено на територіях 7 областей: Волинській, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій та Чернігівській.

Відсутність фінансових органів, як юридичних осіб унеможливлює виконання місцевих бюджетів, а це – неможливість виплати заробітної плати, проведення розрахунків за енергоносії та фінансування інших важливих для громади видатків. Тому, якнайшвидше завершення процесу формування фінансових органів є одним із першочергових завдань органів місцевого самоврядування.

22.01.2021 - 12:02 | Переглядів: 6330
Створення місцевих фінансових органів – важлива умова функціонування громад

Теги:

бюджет

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

20 жовтня 2021

Цифровізація в регіонах і онлайн-курси для громад: Мінцифра та U-LEAD підписали меморандум

Цифровізація в регіонах і онлайн-курси для...

19 жовтня 2021 року Міністерство цифрової трансформації України та Програма "U-LEAD з Європою" підписали меморандум...

20 жовтня 2021

Нове шкільне харчування: історія успіху Радовеля

Нове шкільне харчування: історія успіху Радовеля

Оновлений Біотехнологічний ліцей «Радовель», що на Житомирщині, відкрили у 2018 році. Відтоді тут організоване якісне...

20 жовтня 2021

19 жовтня 2021

Всеукраїнський конкурс журналістських робіт з децентралізації: комісія приступила до оцінки матеріалів

Всеукраїнський конкурс журналістських робіт з...

Більше трьох сотень журналістських матеріалів у 2021 році надійшло на Всеукраїнський конкурс журналістських робіт...

19 жовтня 2021

Вакцинація в громадах і як це впливає на економіку - сьомий ефір другого сезону проекту "Громада"

Вакцинація в громадах і як це впливає на...

Яка ситуація з вакцинацією в громадах? Чому люди відмовляються від щеплень і чи виправдав себе експеримент у Моршині?...