Створення місцевих фінансових органів – важлива умова функціонування громад

Експерти з фінансових питань Офісу реформ при Мінрегіоні, нагадують, що громади, які ще не створили фінансові органи, а таких ще 90, мають зробити це якнайшвидше. Інакше вони не зможуть платити зарплатню, сплачувати за енергоносії та фінансувати інші важливі видатки.

Як відомо, у 2020 році була сформована нова система місцевого самоврядування і новий адміністративно-територіальний устрій. При цьому, суттєво збільшилися повноваження органів місцевого самоврядування, що вимагає нових підходів до організації роботи і нових форматів організаційної структури виконавчих органів місцевих рад.

Одним із важливих нововведень стало внесення змін до Бюджетного кодексу щодо позбавлення прав місцевих голів одноособово виконувати функції місцевого фінансового органу. Відтак, починаючи з 1 січня 2021 року, кожна громада повинна мати повноцінний фінансовий орган у статусі юридичної особи. До кола повноважень місцевих фінансових органів належить здійснення функцій зі складання прогнозів місцевих бюджетів, складання, виконання місцевих бюджетів, контроль за витрачанням коштів розпорядниками бюджетних коштів, а також інші функції, пов’язані з управлінням коштами місцевого бюджету і організації бюджетного процесу.

До початку бюджетного періоду 2021 року не всі громади змогли повністю сформувати фінансові органи, що унеможливлює забезпечення належного виконання бюджетів у таких громадах.

За інформацією Держказначейства, станом на 18 січня 2021, з усіх 1597 місцевих бюджетів фінансові органи функціонують у 1491.

Що стосується безпосередньо територіальних громад, то тут із 1438 місцевих рад фінансові органи функціонують у 1348, тобто у 90 громадах фінансові органи відсутні (або перебувають у стадії формування і юридичної реєстрації).

Формування фінансових органів, як юридичних осіб, повністю завершено на територіях 7 областей: Волинській, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій та Чернігівській.

Відсутність фінансових органів, як юридичних осіб унеможливлює виконання місцевих бюджетів, а це – неможливість виплати заробітної плати, проведення розрахунків за енергоносії та фінансування інших важливих для громади видатків. Тому, якнайшвидше завершення процесу формування фінансових органів є одним із першочергових завдань органів місцевого самоврядування.

22.01.2021 - 12:02 | Переглядів: 4713
Створення місцевих фінансових органів – важлива умова функціонування громад

Теги:

бюджет

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 лютого 2021

98,5% об’єктів передані у комунальну власність громад, - дані моніторингу Мінрегіону

98,5% об’єктів передані у комунальну власність...

98,5% об’єктів спільної власності територіальних громад району громади вже готові взяти на свій баланс (надали...

26 лютого 2021

Агломерація: настав час закріпити у законодавстві механізм співпраці великих міст та навколишніх громад, - В’ячеслав Негода

Агломерація: настав час закріпити у...

З початку 2021 року усі громади в Україні мають рівні можливості і повноваження. Отже вони нарешті можуть бути...

26 лютого 2021

Як законопроект №4380 про адмінзбір вплине на бюджет громади

Як законопроект №4380 про адмінзбір вплине на...

Авторка: Яніна Казюк, експерт з публічних фінансів,  доктор наук з державного управління Розвиток системи...

25 лютого 2021

Михайло Федоров: Мінцифра підтримує цифровізацію в регіонах

Михайло Федоров: Мінцифра підтримує...

Мінцифра працює над цифровою трансформацією регіонів. Наша мета — допомогти кожній громаді із впровадженням...

25 лютого 2021

Мінрегіон: працюємо над тим, щоб до кінця року 1000 громад мали власні стратегії розвитку

Мінрегіон: працюємо над тим, щоб до кінця року...

25 лютого Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов взяв участь у нараді з головами обласних та...