Цього місяця набув чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2021 рік». Портал «Децентралізація», спираючись на дані, виокремлені з Закону фахівцями Мінрегіону, підготував інфографіку про основні фінансові ресурси місцевого самоврядування у Державному бюджеті 2021 року.
«У цій інфографіці – лише цифри. Зміна якості життя в громадах залежатиме від того, як ці можливості використає місцева влада. Ми розуміємо, що усі новостворені громади не можуть одразу стати спроможними і ефективними. Тому ми готові постійно допомагати і підтримувати їх, - сказав у коментарі порталу «Децентралізація» заступник Міністра розвитку громад та територій України В'ячеслав Негода. - Разом з іншими міністерствами, експертами, профільними асоціаціями та міжнародними партнерами ми увесь час намагаємося відповідати на запити місцевої влади: проводимо спільні онлайн-наради, оприлюднюємо методичні рекомендації, зразки документів, відповідаємо на запитання. І ми бачимо, що на місцях, як би важко не було, крок за кроком вдається втілювати у життя ті важливі для країни зміни, які передбачає децентралізація. Вже більше 80% місцевих бюджетів затверджено, більше 65% соціальних об’єктів громади готові брати у комунальну власність. Процес йде, і я впевнений, що спільно ми пройдемо цей непростий етап, й кожна громада в країні отримає необхідні ресурси для розвитку».
Як відомо, у 2021 році 1463 місцевих бюджети мають прямі взаємовідносини з Державним бюджетом:1438 бюджетів територіальних громад та бюджет міста Київ, 24 обласні бюджети.
Які кошти в Державному бюджеті передбачені для місцевого самоврядування – у інфографіці:

18 грудня 2025
Проєкт U-RESTORE розпочав відбір 12 громад у...
Проєкт «Підтримка відновлення України для забезпечення прозорості, взаємодії, стійкості та розширення...
18 грудня 2025
У Тростянецькій громаді завершили перший в...
У Тростянці на Сумщині завершено унікальний для України проєкт зеленої реконструкції п’ятиповерхового житлового...
18 грудня 2025
Вакансія: Керівник (-ця) напряму «Підтримка Асоціацій ОМС»
Вакансія: Керівник (-ця) напряму «Підтримка...
Опис контексту Для реагування на мінливі потреби українських муніципалітетів і національних суб'єктів у воєнний...
18 грудня 2025
До кінця року у громадах України завершать 203 проєкти розвитку — охоплення понад 5 млн людей
До кінця року у громадах України завершать 203...
До кінця 2025 року в громадах по всій країні буде завершено 203 проєкти розвитку та відновлення. Про це повідомив...