За законом, соціально важливі об’єкти спільної власності територіальних громад району - заклади освіти, культури, охорони здоров’я та інші - мають бути передані у комунальну власність територіальних громад та відповідно фінансуватися за рахунок коштів їх бюджетів. За даними Мінрегіону, загалом по 55% об’єктів вже прийняті рішення територіальних громад (надання згоди) про взятття цих закладів на баланс. Лідером у цьому процесі є Житомирська область, де станом на 5 січня 2021 року передано майже 100% об’єктів.
Про це порталу «Децентралізація» повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій України В'ячеслав Негода.
«Можливо, такий показник Житомирщини пов’язаний з великою кількістю територіальних громад, які скористалися принципом добровільності та завершили процес об’єднання до 2021 року. Тож відповідно велику кількість об’єктів райони уже передали громадам», - сказав В'ячеслав Негода.
За даними моніторингу Мінрегіону, одні з найвищих показників передачі об’єктів мають Дніпропетровська (93%) та Чернівецька (91%) області. Активно працюють також територіальні громади Запорізької (83%), Тернопільської (84%) і Черкаської (89%), областей.
Погодити процедуру передачі більш як половини об’єктів вдалося громадам Волинської (79%), Івано-Франківської (74%), Миколаївської (74%), Херсонської (71%), Рівненської (66%) і Сумської (64%), Львівської (60%) областей.
Разом з тим, невтішна ситуація, на жаль, вже традиційно, в Закарпатській області, громади якої мають досить низькі показники. З 2 тис. об’єктів там передали лише 122. В Чернігівській області громади готові перебрати поки лише 25 % об’єктів.
«Мінрегіон уже провів серію нарад за участі представників профільних міністерств, облдержадміністрацій та всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування щодо передачі об’єктів громадам. Ми обговорили усі проблемні питання. Тепер завдання облдержадміністрацій - постійно надавати відповідні консультації органам місцевого самоврядування, координувати процес передачі майна та щомісяця до 10 і 25 числа інформувати про це Кабінет Міністрів. Міністерство продовжуватиме моніторити ситуацію та надаватиме усю необхідну підтримку ОДА до завершення передачі майна громадам», - зазначив В'ячеслав Негода.
Нагадуємо, що експерти Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) підготували роз’яснення щодо передачі майна зі спільної комунальної власності.
Також експертки Офісу підтримки реформи з децентралізації при Мінрегіоні підготували відповіді на запитання щодо передачі об’єктів цивільних прав зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району у власність територіальної громади, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України.
Крім того, ТУТ можна завантажити "Практичний посібник з питань реорганізації органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств" від Асоціації міст України.
05 лютого 2025
На Одещині презентували оновлену Стратегію відновлення та розвитку до 2027 року
На Одещині презентували оновлену Стратегію...
Стратегія відновлення та розвитку до 2027 року - це не просто документ, а дорожня карта для економічного, соціального...
05 лютого 2025
Польща допоможе Україні готувати експертів з євроінтеграції
Польща допоможе Україні готувати експертів з...
Сілезьке воєводство (Польша) готове стати майданчиком для підготовки українських регіональних фахівців з...
05 лютого 2025
Порадник для громад: як створити у громаді піклувальну раду закладів освіти
Порадник для громад: як створити у громаді...
Як створити у громаді піклувальну раду закладів освіти як консультативно-дорадчий орган при ОМС? Який її функціонал...
04 лютого 2025
У Жовтих Водах на Дніпропетровщині з’явиться новий індустріальний парк
У Жовтих Водах на Дніпропетровщині з’явиться...
Новий індустріальний парк «Жовті Води» буде створено на території міста Жовті Води Кам’янського району...