Інтеграція «Вулика» з Дією та інші підсумки 2020 року

Авторка: Марі Педак, керівниця проєкту EGOV4UKRAINE


Ближче до кінця 2020 року ми отримали приємну  звістку – інформаційна система «Вулик»  може взаємодіяти з мобільним застосунком Дія. 

Це означає, що при оформленні в ЦНАП з «Вуликом» заявки на отримання адміністративної послуги людині не потрібно приносити паперові копії документів, що посвідчують особу – якщо у смартфоні заявника є цей мобільний застосунок. Йдеться про ID-картку, закордонний паспорт, довідку про присвоєний індивідуальний номер платника податків. Заявник може тут таки передати ці електронні копії ЦНАП для здійснення ним необхідних для надання послуги дій.

Для нас це один із важливих підсумків року.  2020-й був на загал важким і сповненим потрясінь та викликів, але рух в напрямку цифрової трансформації виявився успішним. У тому числі для проєкту EGOV4UKRAINE,  залученого до багатьох важливих процесів та рішень.

Однією з інших історій успіху-2020  є для проєкту комплексна послуга єМалятко. Це коли батьки новонароджених можуть зареєструвати дитину, отримати індивідуальний податковий номер, оформити соціальні виплати та інше (усього до дев’яти послуг) за однією онлайн заявою. Батьки малюків заощаджують купу  дорогоцінного часу, не бігаючи різними установами, а тим більше під час епідемії коронавірусу.  Ця послуга стартувала в січні цього року в кількох містах - і до кінця року розповсюдилася по всій країні. Багато де замовити її можна вже просто з власного комп’ютера через портал Дія. Станом на початок грудня послугою скористалися понад 38 тисяч сімей.

єМалятко базується на системі обміну даними «Трембіта», створеної в рамках проєкту EGOV4UKRAINE.  «Бігати повинні дані, а не люди!» - таке гасло нашого проєкту. Власне в цьому полягає сенс комплексної послуги єМалятко. Або іншої,  ID-14,  яка стартувала  в травні цього року. Підлітки в одному  місці можуть отримати перший паспорт та  індивідуальний податковий номер – без потреби відвідувати окремо податкові та міграційні установи.

Якщо взяти згаданий вище мобільний застосунок Дія, то навряд чи багато хто ще рік тому вірив, що вже незабаром у смартфонах можна буде мати  електронні копії документів і використовувати їх в різних життєвих ситуаціях.  Як от тепер у ЦНАП з «Вуликом».  Дію було запущено в лютому цього року, і тепер уже навпаки – мільйонам важко уявити  життя без цього зручного застосунка. До слова, система «Трембіта» працює і там, верифікуючи індивідуальний номер платника податків.

Що важливо - 2020-й приніс не лише нові рішення, але й підштовхнув до переосмислення значення цифрової трансформації та розвитку електронного врядування. Звісно, воно несе переваги за будь-яких обставин - однак особливо це проявляється за таких екстремальних умов, в яких ми живемо зараз. Ми по-новому подивилися на можливості інтернету. Переконалися, наскільки важливими є вирішення різних питань без потреби фізичної присутності людини.

Треба однак вірити, що наступний рік буде кращим. До речі, саме ця віра спонукала нас  запустити з 1 грудня конкурс для ЦНАП, що працюють з «Вуликом». Його переможці – керівники центрів  та адміністратори - зможуть відвідати наступного року з навчально-ознайомчим візитом Естонію. Конкурс триває, і приєднатися до нього можна хоч сьогодні.

EGOV4UKRAINE продовжить 2021-го працювати з «Вуликом». Покращувати його функціонал,  допомагати в підключенні  ЦНАП, які підтримує Програма «U-LEAD з Європою». Ми також продовжимо навчання адміністраторів та інтеграторів таких центрів – а лише за дев’ять місяців  2020-го проєкт провів 16 онлайн семінарів.

Сподіваємося, що 2021-го розпочнуться інтеграції  ЦНАП з «Вуликом» з системою безпечного обміну даними «Трембіта». Це була би новина така ж грандіозна й приємна, як  інтеграція «Вулика»  з мобільним за стосунком Дія.

Колонка відображає винятково позицію її автора. За достовірність інформації відповідає автор колонки. Точка зору редакції порталу «Децентралізація» може не збігатися з точкою зору автора колонки.
30.12.2020 - 10:41 | Переглядів: 4951
Author list 174aee91ce01e721f8ffa00aa8148ca4

Автор: Марі Педак

Теги:

ЦНАП EGOV4UKRAINE

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

07 грудня 2021

Наступного року прогнозований обсяг місцевих бюджетів збільшиться на понад 87 млрд грн, у порівнянні з 2021, - Олексій Чернишов

Наступного року прогнозований обсяг місцевих...

Протягом реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні власні доходи...

07 грудня 2021

В’ячеслав Негода: «Усе залежить від поставленої мети і віри, що все можливо»

В’ячеслав Негода: «Усе залежить від поставленої...

  «Я не маю наміру ідеалізувати хід реформи та її перші результати. Це не чарівна паличка, помах якої все...

07 грудня 2021

06 грудня 2021

Проєкт PROSTO та Асоціація міст України підписали Меморандум про співробітництво

Проєкт PROSTO та Асоціація міст України...

6 грудня в центральному офісі АМУ відбулася церемонія підписання Меморандуму про співробітництво між Асоціацією міст...

06 грудня 2021

8 грудня - експертне обговорення опублікованого проєкту змін до Конституції в частині децентралізації

8 грудня - експертне обговорення опублікованого...

8 грудня 2021 року з 14:00 до 16:00 відбудеться онлайн круглий стіл «Експертне обговорення проєкту змін до...