Об'єднані громади Хмельниччини вже мають свої бюджети, і можуть розпоряджатися коштами на власний розсуд. Саме успішність їхньої роботи, кажуть фахівці, може стати дієвим поштовхом до об'єднання інших. Перші результати реформи децентралізації обговорювали сьогодні, 28 грудня, експерти та керівники місцевих органів самоврядування, зібравшись за круглим столом у Кам'янці-Подільському.
Як відзначив директор Хмельницького регіонального офісу реформ Сергій Яцковський, процес децентралізації – це крок вперед, якісні зміни для району і області в цілому. І найважливіше, своєрідний “пряник” децентралізації - об'єднані територіальні громади мають можливість самостійно розподіляти кошти, не чекаючи вказівок зверху.
“Основні проблеми, з якими зіштовхуються об'єднані громади, - це відсутність кадрів, нерозуміння суті реформи, “совкове” мислення. Та громади отримали можливість підлаштувати структуру, оптимальну для своєї роботи без жодних шаблонів, - сказав Сергій Яцковський. - Усі об'єднані громади станом на 25 грудня прийняли свої рішення про бюджет на 2016 рік і вони зможуть внести в нього зміни. Наприклад, медична субвенція тепер прийшла на ради базового рівня — де створені об'єднані громади. І тепер саме вони прийматимуть рішення, яку частину цієї субвенції передати районній лікарні”. Більше ТУТ.
Поділитися новиною:
18 лютого 2019
Конкурс журналістських робіт «Кращі практики...
Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» проводить конкурс журналістських робіт...
18 лютого 2019
Мелітополь отримав статус міста-переможця в...
Місто Мелітополь Запорізької області цьогоріч здобуло перемогу в премії ЮНЕСКО “Міста, що навчаються”. Воно увійшло у...
18 лютого 2019
Якість понад усе: експерт вважає, що відділи...
Відділи освіти в районах і об’єднаних громадах мають кардинально змінитися. Про це на тренінгу для освітян у...