Експерти підготували черговий аналіз фінансових показників 872 об’єднаних територіальних громад за підсумками січня-вересня 2020 року у розрізі кожної з 24 областей. В аналізі використані фінансові показники аналогічні до тих, які були враховані в рейтингу ОТГ, згрупованих за критеріями чисельності населення (з публікацією можна ознайомитися ТУТ)
Матеріали готувалися, щоб порівняти фінансові показники ОТГ в межах відповідної області. Як уже неодноразово зазначалося, головною метою модернізації системи державного управління та територіальної організації влади, є формування ефективного місцевого самоврядування, створення комфортних умов для проживання громадян, надання їм високоякісних та доступних публічних послуг, становлення інститутів прямого народовладдя. Досягнення цих цілей можливе за умови належного рівня економічного розвитку територій, їх фінансового забезпечення і достатніх джерел наповнення місцевих бюджетів. Саме фінансовий аспект є одним із найсуттєвіших, від якого значною мірою залежить успішність функціонування територіальних громад.
Розрахунок здійснено на основі семи індикаторів, які в певній мірі характеризують фінансові аспекти діяльності об’єднаних територіальних громад:
Наведені фінансові показники:
Одночасно з цим слід зазначити, що для всебічної об’єктивної оцінки необхідно здійснювати більш глибокий аналіз фінансових показників конкретних громад, виявляти причинно-наслідкові зв’язки між рівнем розвитку соціальної та промислової інфраструктури, підприємницьким та ресурсним потенціалом території, демографічними чинниками і т.п. Також слід враховувати і нематеріальні активи громади.
Нижче наведено детальну інформацію у розрізі бюджетів ОТГ кожної області:
Наведені в публікації параметри дають можливість сформувати загальне уявлення про ресурсний потенціал громад в межах окремих областей і є відправною точкою для проведення подальшого більш ґрунтовного фінансового аналізу.
Матеріали підготовлено за підсумками виконання бюджетів 872 ОТГ за січень-вересень 2020 року, на підставі даних Міністерства фінансів України, Державної казначейської служби України, Державної статистичної служби України, даних веб-порталу openbudget.gov.ua експертами Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International: Віктором Венцелем, Ігорем Герасимчуком, Ігорем Онищуком.
У розрахунках чисельність населення зазначена з урахуванням внутрішньо переміщених осіб, кількість яких в цілому по Україні становить 1337,4 тис. осіб, у т.ч. в ОТГ, які мають прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом – 270 тис. осіб.
Приєднані файли:
Теги:
бюджет бюджет аналітика Віктор Венцель Ігор Герасимчук Ігор Онищук
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
09 лютого 2026
Пʼятий "Український тиждень" у Вашингтоні:...
Під час Українсько-Американського форуму регіонального партнерства Віцепрем'єр-міністр з відновлення України –...
09 лютого 2026
Мінфін майже повністю виконав січневий план міжбюджетних трансфертів
Мінфін майже повністю виконав січневий план...
У січні 2026 року Міністерство фінансів України, відповідно до вимог бюджетного законодавства, забезпечило...
09 лютого 2026
Програми Polaris та WM4U отримують додаткове...
Швеція надає Nefco 700 млн шведських крон (приблизно 65 млн євро) додаткового фінансування на екологічну відбудову...
06 лютого 2026
Акселераційна програма Clusters4Regions: новий етап розвитку кластерного менеджменту в Україні
Акселераційна програма Clusters4Regions: новий...
2 лютого розпочала роботу Школа кластерного менеджменту #Clusters4Regions — акселераційна навчальна програма...