Країна може впоратися з пандемією та іншими викликами лише за умови співпраці місцевої і державної влади, - В’ячеслав Негода

В боротьбі з пандемією органи місцевого самоврядування взяли на себе величезну відповідальність і вже зробили дуже багато. Але щоб країна могла максимально ефективно боротися з поширенням вірусу та з іншими проблемами, місцева і державна влада мають співпрацювати, а не конфліктувати.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час онлайн-обговорення: «COVID-19 та економічна активність: дилема для місцевої влади», організованого Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.

«Більшість з 1469 громад, створених на усій території України цього року, розпочинають роботу з нуля та ще й у нових для них умовах: з великими повноваженнями, ресурсами, відповідальністю. Ситуація ускладняєтеся і тим, що до того, як Президент підпише закон 3651-д, більшість громад, а також усі районні ради та райдержадміністрації у новостворених районах не можуть розпочати роботу, знаходяться у стані очікування і невизначеності. А саме від рішень і дій місцевої влади багато що залежить у боротьбі країни з пандемією коронавірусу. Тому ми очікуємо, що закон 3651-д набуде чинності вже найближчими днями», - сказав В’ячеслав Негода.

Крім того, за його словами, проблем додає і відсутність належної виконавської дисципліни. «Виконавча влада і органи місцевого самоврядування мали б чітко виконувати рішення Уряду, особливо коли йдеться про життя і здоров’я людей. А ми маємо ситуацію, що подекуди органи місцевого самоврядування приймають рішення, що суперечать урядовим, чим породжують масу питань і у виборців, і у колег, і, звичайно, в державної влади. Якщо комусь не подобається рішення уряду, треба не порушувати його, а удосконалювати, працюючи в тому числі з профільними всеукраїнськими асоціаціями. В іншому випадку, країна не зможе подолати жоден серйозний виклик, бо не буде спільних зусиль. А викликів, і у зв’язку з пандемією, і з інших причин у нас попереду ще, на жаль, дуже багато», - зазначив заступник Міністра.

В’ячеслав Негода також наголосив, що зміни територіального устрою – формування нових громад і районів – не повинні відбитися на якості та доступності медичних послуг. «Найбільше питань зараз викликає функціонування районних лікарень. З наступного року їхніми власниками у більшості буде не районна влада, а відповідні територіальні громади. І Мінрегіон спільно з Міністерством охорони здоров’я працюють над тим, щоб цей перехідний період пройшов непомітно для пацієнтів цих лікарень. І тут також багато чого залежить від спільних дій місцевої і державної влади», - сказав В’ячеслав Негода.

Нагадаємо, НСЗУ визначила алгоритм дій комунальних медзакладів та їх власників.

26.11.2020 - 18:13 | Переглядів: 1811
Країна може впоратися з пандемією та іншими викликами лише за умови співпраці місцевої і державної влади, - В’ячеслав Негода

Теги:

В'ячеслав Негода коронавірус медицина

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

21 січня 2021

Затягувати процес передачі майна не вигідно ні громадам, ні районам - Мінрегіон провів онлайн-наради з регіонами

Затягувати процес передачі майна не вигідно ні...

Затягувати процес передачі об’єктів спільної власності громад району у комунальну власність громад не вигідно ні...

21 січня 2021

У зв’язку з реорганізацією, голови РДА отримають попередження про наступне звільнення, - розпорядження Президента

У зв’язку з реорганізацією, голови РДА...

Повідомити про наступне звільнення з посад голів районних державних адміністрацій, повноваження яких припиняються у...

21 січня 2021

Інтеграція податкових послуг у ЦНАП - аналітична записка

Інтеграція податкових послуг у ЦНАП -...

Експерти напрямку з покращення якості надання адмінпослуг для населення Програми "U-LEAD з Європою" розробили...

20 січня 2021

Ще раз про передачу майна та майнових прав зі спільної власності територіальних громад

Ще раз про передачу майна та майнових прав зі...

Авторка: Віра Козіна, експертка Офісу підтримки реформи з децентралізації Мінрегіону Процес передачі об’єктів...