Громадам варто залучити до роботи спеціалістів з розвитку аграрного сектору, - Мінекономіки

Мінекономіки пропонує громадам передбачити в штаті структурну одиницю спеціаліста з питань розвитку аграрного сектору економіки та розвитку сільських територій. Відомство готове організувати навчання таких спеціалістів, щоб з їх допомогою налагодити взаємодію та ефективну комунікацію щодо створення підприємництва на селі, сімейних фермерських господарств, а отже – нових робочих місць.

Про це «Децентралізації» повідомив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

«Більшість бюджетів громад великою мірою залежать, в тому числі, і від ефективної діяльності аграрного сектору. Зараз держава робить все, щоб максимально підтримати створення нових робочих місць - сімейних фермерських господарств, підприємництва на селі. Щоб такі програми спрацювали, необхідна якісна взаємодія і комунікація на місцях. Спеціалісти з питань розвитку аграрного сектору економіки в громадах якраз  інтегруються в національну мережу взаємодії фермерів, а в нас їх десятки тисяч. Вони зможуть налагоджувати комунікацію по ключових питаннях – земельні, податкові, питання державної підтримки фермерських господарств, співпраці з донорськими проектами. Люди, які мають бажання відкрити власну справу на селі, матимуть добрих помічників в особі таких спеціалістів», - сказав Тарас Висоцький.  

За його словами, громади зможуть залучити до роботи фахівців аграрних відділів районних державних адміністрацій, які ліквідуються. Крім того, Мінекономіки має намір організувати навчання аграрних спеціалістів громад.

У Мінекономіки зазначають, що функціональними обов’язками спеціаліста з питань розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій в штаті територіальних громад можуть бути наступні:

  • реалізація державної та регіональної політики у сфері сільського розвитку на селі;
  • забезпечення сталого розвитку сільськогосподарського виробництва та інфраструктури сільських територій регіону, сільського розвитку та державної аграрної політики та політики у сфері використання земель сільськогосподарського призначення;
  • управління комплексним розвитком сільського господарства і сільських територій та надання підтримки виробникам сільськогосподарської продукції усіх форм власності та господарювання за кошти державного та місцевих бюджетів;
  • сприяння розвитку малого підприємництва на селі, диверсифікації регіональної економіки, в тому числі трансформації особистих селянських господарств у сімейні фермерські господарства;
  • організація роботи з питань землеробства, органічного виробництва, тваринництва, племінної справи, карантинного режиму, охорони праці, техніки безпеки та сільського туризму (сільська гостинність);
  • реалізація державної політики в галузі сільськогосподарської дорадчої діяльності;
  • розроблення та здійснення на регіональному рівні заходів щодо розвитку інфраструктури аграрного ринку, зокрема, сільськогосподарських кооперативів та їх кооперативних об’єднань, оптових та локальних продовольчих і плодоовочевих ринків та інші функції.
23.11.2020 - 15:25 | Переглядів: 5406
Громадам варто залучити до роботи спеціалістів з розвитку аграрного сектору, - Мінекономіки

Теги:

створення спроможних громад

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

30 вересня 2022

Робота з посадовими інструкціями посадових осіб місцевого самоврядування - рекомендовані форми від НАДС

Робота з посадовими інструкціями посадових осіб...

Національне агентство України з питань державної служби підготувало рекомендовані форми посадових інструкцій...

30 вересня 2022

Оптимізація шкільної мережі в громаді: досвід країн Європейського Союзу

Оптимізація шкільної мережі в громаді: досвід...

В Україні реформа місцевого самоврядування, що розпочалась у 2014 році, суттєво вплинула на розподіл обов’язків...

30 вересня 2022

Громади Волині розвивають просторове планування спільно з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА»

Громади Волині розвивають просторове планування...

У Ківерцівській, Любешівській і Шацькій громадах Волинської області відбулися засідання робочих груп з розроблення...

30 вересня 2022

Грантова програма Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» - розпочався прийом заявок

Грантова програма Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» -...

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголошує річний програмний запит для отримання концепцій грантових проєктів, а потім повних...