Місцеві вибори 2020 і COVID-19: ризики і правила безпеки (відеокоментарі)

 

 

Як будуть організовані з точки зору безпеки місцеві вибори 2020 в умовах пандемії COVID-19 – головна тема круглого столу, який відбувся 2 жовтня в Українському кризовому медіа-центрі.

Участь у заході взяли народні депутати України, представники ЦОВВ, ЦВК, асоціацій органів місцевого самоврядування, експерти. Це п’яте публічне обговорення на тему місцевих виборів, яке УКМЦ організовує у рамках Програми USAID DOBRE. 

 

 

Віктор Ляшко, заступник Міністра охорони здоров’я України, зазначив, що дотримання Конституції і реалізація прав людини про волевиявлення – у пріоритеті, тому МОЗ працює над тим, аби в повній мірі забезпечити права всіх категорій людей. Зокрема, тих, які мають ознаки гострої респіраторної вірусної хвороби. На дільницях відвідувачам будуть вимірювати температуру. І люди з підвищеною температурою або ознаками хвороби будуть рухатися за окремим маршрутом – для них буде обладнана окрема кабінка. І про це повідомляють усіх присутніх у приміщенні, аби була дотримана дистанція.

За словами заступника міністра, на дільницях діятимуть безпекові заходи, визначені постановою №641, яка регулює правила перебування у громадських місцях. Відвідувачів будуть просити одягати маску, яка прикриває рота і носа. Віктор Ляшко додав, що якщо людина відмовляється одягати маску, її також мусять допустити до голосування за тим самим окремим маршрутом. Опісля вона має понести адміністративну відповідальність за порушення протиепідеміологічних норм і законодавства. 

 

 

Денис Рибачок, аналітик Комітету виборців України зазначив, що є ризик, що будуть маніпуляції через коронавірус. За його словами, фейками про спалахи хвороби на дільницях можуть залякувати людей і ті просто побояться йти голосувати. Як результат, це може вплинути на, і без того невисоку, явку виборців на місцевих виборах, – додав аналітик. 

 

 

Андрій Гевко, член Центральної виборчої комісії, зауважив, що наразі найбільш проблемним є питання організації голосування людей, які перебувають на самоізоляції. За його словами, це перше, що необхідно врегулювати на законодавчому рівні. Але навіть якщо цього не буде, то в Україні передбачена процедура голосування за місцем перебування. Єдине, ЦВК має врегулювати порядок здійснення цього голосування в розумінні того, до кого члени комісій будуть іти спочатку. Андрій Гевко припускає, що першочергово голосувати будуть виборці тих категорій, які зараз передбачені законодавством, а до тих, які знаходяться на самоізоляції – у другу чергу.

 

 

Ще одне важливе питання, яке потребує законодавчого врегулювання – це фінансування заходів безпеки, яке сьогодні покладено на місцеве самоврядування. На цьому акцентував увагу Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України. Експерт додав, що у багатьох громад грошей на це просто немає, тож доцільніше було би виділити кошти на протиепідеміологічні заходи зі спеціального  коронавірусного фонду держбюджету.

 

 

Віталій Безгін, народний депутат України, погодився із тим, що фінансування заходів безпеки з місцевих бюджетів є неправильним і висловив сподівання, що спільними зусиллями асоціацій, народних депутатів вдасться знайти компроміс з урядом і все ж таки домогтися більш збалансованого рішення.

 

 

Нагадаємо, під час першої дискусії 26 лютого учасники обговорювали зміни до виборчого процесу, які відбулися із набуттям чинності  Виборчого кодексу. Під час другого обговорення 6 травня у центрі уваги було питання, чи зможуть відбутися місцеві вибори на новій територіальній основі. Третя дискусія була присвячена масштабним змінам, які торкнулися усіх книг Виборчого кодексу та ще ряду документів. Темою четвертої дискусії стали питання, відповіді на які варто знати напередодні старту виборчого процесу.

Теги:

вибори коронавірус

Джерело:

Український кризовий медіа-центр

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

22 вересня 2021

Мінрегіон пропонує чітко регламентувати в законі питання комунальної власності. Очікує пропозицій від зацікавлених сторін

Мінрегіон пропонує чітко регламентувати в...

Ситуація з передачею майна районів у комунальну власність громад проявила гостру потребу у законодавчому регулюванні...

22 вересня 2021

Повноваження ОДА та РДА: законопроект №4298 повторно направили Парламенту для розгляду в другому читанні (+інфографіка)

Повноваження ОДА та РДА: законопроект №4298...

22 вересня 2021 року Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування,...

22 вересня 2021

Навчальна онлайн-програма «Кроки для фінансистів 2021» від U-LEAD

Навчальна онлайн-програма «Кроки для...

«Кроки для фінансистів 2021» - це семитижневий навчальний цикл семінарів та практикумів, що впроваджуватиметься...

22 вересня 2021

Набір учасниць на навчальний онлайн-візит до муніципалітетів Південно-Східної Європи в рамках Програми Школи мерок

Набір учасниць на навчальний онлайн-візит до...

Національний Демократичний Інститут та Мережа Асоціацій Муніципалітетів Південно-Східної Європи (NALAS) проводить з 4...

22 вересня 2021

4-20 жовтня – четверта хвиля онлайн-тренінгів для старост. Розпочалася реєстрація

4-20 жовтня – четверта хвиля онлайн-тренінгів...

Координатор проектів ОБСЄ в Україні оголошує четверту хвилю онлайн-тренінгів для старост. Тренінги відбудуться з...